Blog

Fitopatologia
W artykule znajdziesz:
Fitopatologia

Fitopatologia, patologia roślin - nauka o chorobach roślin oraz o sposobach zapobiegania i zwalczania tych chorób.
Fltoplankton - drobne organizmy roślinne żyjące na powierzchni wód, stanowiące pokarm dla zwierząt wodnych (program uprawnienia budowlane na komputer).
Fitotron - zespół pomieszczeń o regulowanych warunkach klimatycznych (temperatury, oświetlenia, wilgotności powietrza itd.) przeznaczony do doświadczalnej hodowli roślin.
Fitotronika - badanie roślin w różnych warunkach klimatycznych (wytwarzanych sztucznie).
Fizetyna - barwnik naturalny z grupy flawonów, stosowany do barwienia wełny i skór.
Fizjatria - fizykoterapia.
Fizjografia - dziedzina wiedzy zajmująca się kompleksową charakterystyką warunków naturalnych (a więc analizą budowy geologicznej, rzeźby terenu, stosunków wodnych, klimatu, gleby, roślinności i świata zwierzęcego) danego obszaru.
Fizjologia - nauka o funkcjach organizmów żywych, ich narządów, tkanek i komórek, o prawach, które tymi funkcjami rządzą i o warunkach, w jakich się uwydatniają (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Fizjologia pracy - dział fizjologii zajmujący się badaniem stanu czynnościowego człowieka podczas pracy i oceną procesów technologicznych z punktu widzenia ich wpływu na zdolność człowieka do pracy.
Fizjologia roślin - fitofizjologia.
Fizjologia żywienia - gałąź nauki o żywieniu, obejmująca zagadnienia związane z biologicznym działaniem składników pokarmowych na organizmy żywe.
Fizjoterapia - fizykoterapia.
Fizyka - podstawowa nauka przyrodnicza badająca metodami ilościowymi własności materii, zachodzące w niej zjawiska i prawa nimi rządzące.
Fizyka atmosfery - meteorologia.
Fizyka atomowa - dział fizyki zajmujący się badaniem budowy i własności atomów.
Fizyka ciała stałego - dział fizyki zajmujący się fizycznymi właściwościami ciał stałych, a w szczególności tymi właściwościami, jakie wykazują atomy i cząsteczki występujące w ugrupowaniach i regularnych uszeregowaniach w kryształach (uprawnienia budowlane).
Fizyka cząstek elementarnych - dział fizyki zajmujący się badaniem budowy i właściwości cząstek elementarnych, którym odpowiada energia spoczynkowa powyżej 100 MeV.
Fizyka elektronowa - dział fizyki zajmujący się badaniem własności elektronów związanych w atomie oraz elektronów swobodnych.
Fizyka jądrowa
Fizyka jądrowa - dział fizyki zajmujący się badaniem budowy i własności jądra atomowego, procesami oddziaływania promieniowania jądrowego z materią, reakcjami jądrowymi i przemianami promieniotwórczymi (program egzamin ustny).
Fizyka neutronowa - dział fizyki jądrowej poświęcony badaniom własności neutronu, takich jak masa, ładunek, spin, moment magnetyczny, rozpad promieniotwórczy, jego oddziaływania z materią.
Fizyka Słońca - heliofizyka.
Fizyka statystyczna - dział fizyki teoretycznej zajmujący się badaniem własności układów makroskopowych (zbiorów dużej liczby mikrocząstek)z punktu widzenia ich atomistycznej budowy, przy zastosowaniu metod statystyki matematycznej.
Fizykochemia - chemia fizyczna.
Fizykochemia organiczna - dział chemii organicznej zajmujący się ilościową interpretacją i opisem ogólnych własności i reakcji związków organicznych w powiązaniu ze strukturą cząsteczki dostarcza podstaw teoretycznych fizykochemicznym metodom analizy strukturalnej, zajmuje się zagadnieniami wiązań chemicznych i ich układów przestrzennych w związkach organicznych, teoretycznymi zagadnieniami związanymi z reakcjami chemicznymi, ich mechanizmem, szybkością i stanami równowagi fizykoterapia, fizjoterapia.
Fizjatria - leczenie polegające na poddawaniu ustroju ludzkiego działaniu różnego rodzaju energii, jak mechaniczna, cieplna, świetlna, elektryczna.
Fizysorpcja - adsorpcja fizyczna FKG - fonokardiograf, fon o kard i ogram (opinie o programie).
Fladrowanie - sposób imitowania oklein szlachetnych za pomocą specjalnych przyborów i przy użyciu materiałów nitrocelulozowych oraz specjalnych farb polega na tym, że na odpowiednio przygotowane podłoże nanosi się rysunek słojów drewna w dwóch warstwach przedzielonych między-warstwą przeświecającą.
Flagi sygnałowe - zestaw chorągiewek do sygnalizacji, składający się z 26 znaków literowych, 10 znaków cyfrowych, 3 trójkątów zastępczych i znaku „odpowiedź” różnią się układem kolorów, są podnoszone w zestawach składających się z kilku flag na maszcie sygnałowym.
Flaglinka, banderfał - linka biegnąca od rei na maszcie sygnałowym ku dołowi, na której podnosi się flagi sygnałowe kodu (segregator aktów prawnych).
Flagsztok - drzewce, na którym podnosi się banderę na rufie statku lub proporzec na dziobie.
Flamaster - przybór rysunkowy, rodzaj długopisu wypełnionego kolorowym tuszem z końcówką łatwo nasiąkającą (np. drewnianą, filcową).
Flanela - miękka tkanina bawełniana lub wełniana jedno- lub dwustronnie drapana w celu wytworzenia okrywy włosowej zakrywającej splot i nadającej tkaninie lepsze właściwości cieplno-izolacyjne.
Flatter - samowzbudne drgania konstrukcji, np. skrzydła, występujące przy określonej prędkości lotu, wywołane wzajemnym oddziaływaniem sił aerodynamicznych, sił bezwładności oraz sił sprężystych.
Flausz - gruba tkanina wełniana lub półwełniana, jednostronnie drapana i strzyżona, używana na płaszcze zimowe (promocja 3 w 1).
Flawon - bezbarwna substancja krystaliczna, nierozpuszczalna w wodzie; związek macierzysty wielu barwników roślinnych przeważnie o barwie żółtej, noszących tę samą nazwę.
Najnowsze wpisy
Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…
Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…







53 465

98%

32