Blog
Fluorokrzemian cynowy
W artykule znajdziesz:
Fluorokrzemian cynowy
Fluorokrzemian cynowy stosowany jest tak samo, jak magnezowy w roztworze wodnym. Jednak zabarwia on kamień na biało.
Fluorokrzemian glinowy jest związkiem fluoru o bardziej kwaśnym odczynie od innych związków fluorowych. Wypełnia on szczelnie pory kamieni i powoduje szybkie twardnienie najbardziej miękkich skał (program uprawnienia budowlane na komputer).
Fluorokrzemian chromowo miedziowy używany jest do barwienia wapieni. Huste plamy usuwa się za pomocą kawałka sukna zmoczonego w estrze amylowym kwasu octowego i w acetonie. Inny sposób usuwania tłustych plan polega na ostrożnym nagrzewaniu i równoczesnym powlekaniu poplamionych miejsc warstwą azbestu nasyconego amylowym estrem kwasu octowego.
Trzeci sposób polega na dwukrotnym lub trzykrotnym powleczeniu kamienia kaszkowatym rozczynem wodnym wapna chlorowanego i pianki morskiej, ,a następnie naświetleniu promieniami słonecznymi. Usunięcie świeżej plamy tłustej z marmuru może być dokonane za pomocą niezbyt rzadkiego ciasta gipsowego (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Plamy naftowe na marmurze można usunąć za pomocą okładów z mieszaniny: dwóch części sody, jednej części sproszkowanego wapń a i jednej części przesianego pumeksu.
Plamy rdzy wywabia się następującą mieszaniną:
1 część węglanu sodowego,
2 części gaszonego wapna,
3 części rzadkiego mydła,
4 części trocin.
Mieszaninę należy przegotować. Na poplamione- miejsce nada się grubą warstwę powstałego po przegotowaniu ciasta. Po upływie 24 godzin zmywa się je dokładnie.
Przy usuwaniu rdzawych plam z kamieni twardych dodaje się do mieszaniny większą ilość wapna (uprawnienia budowlane).
Do wywabiania zielonych plam tworzących się w miejscach kontaktu z miedzianymi kotwami służy pasta złożona z chlorku amonowego, talku i wody amoniakalnej.
Plamy od atramentu na marmurze usuwa się za pomocą roztworu boraksu i sody. Można również zastosować mieszaninę z jednej części sublimatu i dwóch części kwasu szczawiowego rozpuszczoną w wodzie. Mieszaninę rozprowadza się za pomocą pędzla.
Szczotki druciane
Z biegiem czasu, zwłaszcza w dużych miastach i w okręgach przemysłowych, okładzina budynków pokrywa się brudem pochodzącym z pyłu, sadzy, kopciu, z działania różnych czynników chemicznych itp. Brud ten najłatwiej gromadzi się na okładzinie niepolerowanej i w dolnych częściach budynku. Jest kilka sposobów usuwania takich zanieczyszczeń z oblicowanej powierzchni (program egzamin ustny).
Sposób polegający na powtórnym ociosaniu ręcznym powierzchni jest drogi, ponieważ zabiera dużo czasu i wymaga pracy kwalifikowanych robotników.
Oczyszczanie plaskiem wydmuchiwanym pod ciśnieniem ze specjalnego aparatu umożliwia usuwanie brudu w miejscach trudno dostępnych (gzymsy, ornamenty, narożniki itp.). Wadą tej metody jest ścieranie krawędzi i ornamentów or.az niszczenie kamienia silnym strumieniem piasku (opinie o programie).
Szczotek drucianych używa się do kamieni miękkich o równych powierzchniach. Nie można nimi czyścić naroży, gzymsów, odlewów itp. Szczotki pozostawiają często rysy na powierzchni kamienia.
Tanim i prostym sposobem jest zmywanie zimną wodą z sikawki pożarowej. Może on być jednak stosowany jedynie przy niezbyt dawnym zabrudzeniu (do trzech lat). Ściany budynku należy myć co rok, a takie części, jak balustrady, balkony, itp. częściej (segregator aktów prawnych).
Do zmywania gorącą wodą służy przenośny kocioł parowy. Do mieszacza doprowadza, się jednym wężem parę z kotła, drugim - zimną wodę. Po zmieszaniu z parą, nagrzaną wodę doprowadza się do zmywanej powierzchni. Woda zmywa sadzę, kopeć i brud unosząc je ze sobą.
Najlepszym sposobem jest oczyszczanie parą. Parę doprowadza się specjalnym wężem z przenośnego kotła parowego. Uderzenie strumienia pary wystarcza do oczyszczenia brudu, ale nie jest tak silne, aby niszczyć powierzchnię kamienia (promocja 3 w 1).
Kolor cementu do terrazzo dobierany jest w poszczególnych wypadkach w zależności od rodzaju przyjętego desenia, od jakości wykończenia i od ogólnych wymagań architektonicznych w stosunku do danej budowli.
Obecnie stosuje się szary cement portlandzki do zwykłych okładzin terrazzowych w budynkach mieszkalnych, szkolnych i przemysłowych, natomiast biały i kolorowy cement - do ozdobnych okładzin w teatrach, klubach itp.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32