Blog

22.01.2020

Fundamenty drewniane

W artykule znajdziesz:

Fundamenty drewniane

Fundamenty drewniane

Słupy drewniane, spełniające rolę fundamentu budynku, ulegają gniciu przede wszystkim w miejscu najbliższego styku z powierzchnią ziemi i w miejscach objętych wahaniem poziomów wód gruntowych (program uprawnienia budowlane na komputer). Gdy części słupa pozostające w ziemi lub powyżej terenu mogłyby jeszcze służyć cale lata, to jednak ze względu na przegnicie słupa w miejscu styku z gruntem zachodzi konieczność jego wymiany.

Przyczyną przedwczesnego zniszczenia słupa zwykle jest brak właściwego zabezpieczenia, polegającego na stosowaniu środków przeciw- gnilnych i przeciwwilgociowych (impregnacji), co między innymi wchodzi w zakres konserwacji (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Podwalina leżąc bezpośrednio na ławie kamiennej czy też murowej ulega najwcześniejszemu gniciu w miejscu styku z ławą.

Zasadniczą przyczyną przedwczesnego gnicia podwaliny jest brak odpowiedniej izolacji między podwaliną a ławą oraz zaimpregnowanie samej podwaliny, co też wchodzi w zakres konserwacji.
Drugą poważną przyczyną nadmiernego niszczenia fundamentów drewnianych będzie działanie grzyba domowego i bakterii (uprawnienia budowlane).

Fundamenty murowe

Przyczyną przedwczesnego niszczenia fundamentów murowych może być użycie zaprawy wapiennej zamiast cementowej lub cementowo-wapiennej (program egzamin ustny). Zaprawa wapienna ze względu na ograniczony dostęp powietrza do murów z ziemi bardzo wolno twardnieje, a przy obecności wody gruntowej może w ogóle nie stwardnieć, a nawet może być wypłukana (przy ruchu wody).
Inną przyczyną może być działanie agresywnych wód gruntowych, co może spowodować rozkład chemiczny zaprawy użytej do wymurowania fundamentów (opinie o programie).

W rezultacie na fundamentach i ścianach budynku mogą pokazać się niebezpieczne rysy (segregator aktów prawnych).
Również użycie na fundamenty cegły źle wypalonej, nasiąkliwej lub zawierającej margiel, może być przyczyną przedwczesnego zniszczenia fundamentów. Fundamenty betonowe i żelbetowe. Na ogół fundamenty wykonane z betonu i żelbetu nawet przy działaniu wody gruntowej i wilgoci konserwują się dobrze i nie ulegają przedwczesnemu zniszczeniu (promocja 3 w 1).

Wyjątek stanowi działanie wód agresywnych (kwasy, siarczki), które — łącząc się z wolnym wodorotlenkiem wapnia, znajdującym się w betonie — mogą spowodować proces chemicznego rozkładu betonu.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami