Blog
Generator kamertonowy, generator stroikowy
W artykule znajdziesz:
Generator kamertonowy, generator stroikowy
Generator kamertonowy, generator stroikowy - generator elektromechaniczny, w którym rezonatorem jest kamerto.
Generator kaskadowy - akcelerator kaskadowy Cockrofta-Waltona (program uprawnienia budowlane na komputer).
Generator klistronowy, klistron generacyjny - generator lampowy w którym lampą elektronową jest klistron.
Generator koherentny - generator wytwarzający drgania koherentne z drganiami generowanymi przez radiolokacyjny nadajnik impulsowy .
Generator kiihn-Hutha - generator lampowy z triodą mający dwa obwody rezonansowe (jeden - w obwodzie siatkowym, drugi - w obwodzie anodowym), nastrojone na zbliżoną do siebie częstotliwość.
Generator kwantowy - generator generujący promieniowanie elektromagnetyczne w wyniku emisji wymuszonej zachodzącej w układach atomów, cząsteczek lub jonów, które znajdują się w stanie inwersji obsadzeń poziomów energetycznych kwantowych; wśród wyróżnia się promieniujące fale elektromagnetyczne o długości fal z zakresu fal świetlnych (lasery) oraz g. promieniujące fale z zakresu mikrofalowego (masery).
Generator kwantów gamma - źródło kwantów gamma wysokiej energii emitowanych jako promieniowanie hamowania powstałe w wyniku bombardowania tarczy przyspieszonymi w beta- tronie elektronami lub też jako rezultat zachodzących reakcji jądrowych.
Generator kwarcowy - generator elektromechaniczny, w którym rezonatorem jest rezonator kwarcowy.
Generator lampowy - generator elektroniczny, w którym do wytwarzania drgań służy lampa elektronowa.
Generator liczb losowych - urządzenie do uzyskiwania liczb losowych; zawiera element, w którym zachodzą procesy losowe (np. materiał promieniotwórczy, generator szumów).
Generator liczb pseudolosowych - urządzenie do uzyskiwania liczb pseudolosowych.
Generator linii - TV - generator wybierania poziomego (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Generator magnetohydrodynamiczny, generator MHD - generator do bezpośredniego przetwarzania ciepła w energię elektryczną, działający na zasadzie wywoływania stałego prądu elektrycznego w zjonizowanym gazie (plazmie) poruszającym się w polu magnetycznym.
Generator magnetostrykcyjny - generator elektromechaniczny, w którym rezonatorem jest rezonator magnetostrykcyjny pobudzany do drgań za pomocą pola magnetycznego.
Generator małej częstotliwości, generator akustyczny - generator drgań sinusoidalnych o częstotliwości akustycznej.
Generator Meachama
Generator Meachama - generator drgań elektrycznych, którego pętla sprzężenia zwrotnego składa się ze wzmacniacza nieselektywnego oraz selektywnego toru sprzężenia zwrotnego w postaci mostka; ograniczenie amplitudy drgań następuje zazwyczaj za pomocą warystora włączonego w odpowiednią gałąź mostka (uprawnienia budowlane).
Generator MHD - generator magnetohydrodynamiczny.
Generator mocy - generator drgań elektrycznych przeznaczony do takich zastosowań, w których głównie chodzi o jak największą sprawność i moc wyjściową generatora.
Generator mostkowy - generator drgań elektrycznych, w którym znajduje się mostek w gałęzi sprzężenia; mostek oporowy z warystorem może służyć do stabilizacji amplitudy drgań; mostek selektywny wyznacza częstotliwość drgań.
Generator motylowy - generator lampowy o specjalnym obwodzie drgań, tzw. obwodzie motylowym (program egzamin ustny).
Generator neutronowy - źródło neutronów prędkich, zwykle tarcza z deuteru, trytu, litu lub berylu, która bombardowana protonami lub deuteronami przyspieszonymi w akceleratorze liniowym, wyrzuca neutrony o szerokim zakresie energii zależnym od rodzaju zachodzącej w tarczy reakcji jądrowej.
Generator o rezystancji ujemnej - generator, w którym drgania obwodu rezonansowego są podtrzymywane przez element wykazujący rezystancję ujemną, np. diodę tunelową.
Generator o sprzężeniu elektronowym, generator ECO - generator lampowy o sprzężeniu zwrotnym katodowym pracujący z pentodą lub tetrodą, której siatka ekranowa została wykorzystana jako anoda obwodu generatora.
Generator o sprzężeniu zwrotnym - generator, w którym część energii doprowadza się z jego wyjścia na wejście za pomocą dzielnika napięcia.
Generator o wzbudzeniu miękkim - generator samowzbudny.
Generator o wzbudzeniu twardym - generator samopodtrzymujący (opinie o programie).
Generator obcowzbudny - wzmacniacz dużej mocy wielkiej częstotliwości (lampowy lub tranzystorowy) wytwarzający drgania elektryczne tylko w przypadku pobudzenia go napięciem zmiennym zewnętrznym, przyłożonym do zacisków wejściowych.
Generator octowy - spoi. urządzenie do wytwarzania octu z alkoholu etylowego, przez fermentację za pomocą bakterii octowych.
Generator oporowo-indukeyjny, generator RL - generator drgań elektrycznych z przesuwnikiem fazowym złożonym z oporników (R) i cewek (L).
Generator oporowo-pojemnościowy, generator RC - generator drgań elektrycznych z przesuwnikiem fazowym złożonym z oporników (R) i kondensatorów (C) (segregator aktów prawnych).
Generator oscylacji spontanicznych - generator drgań spontanicznych.
Generator podharmonicznych - generator drgań elektrycznych stosowany do dzielenia częstotliwości; ma to szczególne znaczenie w technice pomiarowej, w nadajnikach telewizyjnych i w nadajnikach z modulacją częstotliwości.
Generator podkładu - generator lampowy lub tranzystorowy w magnetofonie wytwarzający drgania wielkiej częstotliwości (35 -80kHz); prąd wytwarzany przez g. p. nakłada się na prądy foniczne (małej częstotliwości) przepływające (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32