Blog

10.01.2023

Główne elementy palnika

W artykule znajdziesz:

Główne elementy palnika

Możliwe jest wprowadzenie rozpylonej wody do płomienia w celu obniżenia pirometrycznego efektu, ale w zimie, na początku strefy podgrzewania, może powstać niebezpieczeństwo skraplania się pary wodnej na dużych wyrobach wprowadzanych do pieca. Przy małych objętościach gazów o wysokiej temperaturze wzrasta spadek temperatury na wysokości kanału piecowego; utrudnia to wyrównywanie pola temperatur i pociąga za sobą zwiększenie czasu wypalania oraz obniżenie jakości wyrobów (program uprawnienia budowlane na komputer).

Palnik do gazu ziemnego z szerokim zakresem regulowania nadmiaru powietrza i doprowadzania gazu spełnia wymagania techniczne i ma zastosowanie w strefie podgrzewania pieca tunelowego do wypalania izolatorów wysokiego napięcia oraz w piecu z wysuwanym trzonem. Główne elementy palnika: element wywołujący ruch wirowy, rura doprowadzająca gaz, przewód powietrzny, w którym umieszczony jest przewód gazu (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Element wywołujący ruch wirowy ma kształt pierścienia, do którego przyspawano 16 płytek prowadzących, ustawionych pod kątem 45° do osi palnika; między rzutami tych łopatek na płaszczyznę prostopadłą do osi palnika nie ma prześwitów. Rura przewodu gazowego kończy się przy wylocie złączką, w której za pomocą śruby z nakrętką zamocowuje się „grzybek”. Grzybek ten tworzy ze złączką szczelinę, przez którą wydobywa się gaz wzdłuż obrzeży wymienionych szesnastu łopatek. Wymiar szczeliny 1,5 ±0,1 mm można regulować (uprawnienia budowlane).

Takim palnikiem spala się w ciągu 1 h od 6 do 36 m3 gazu ziemnego przy ciśnieniu przed palnikiem od 98 do 3136 Pa (10 do 320 mm H20). Zakres zmian współczynnika nadmiaru powietrza pierwotnego a wynosi od 0,7 do 3 i więcej (program egzamin ustny).

Palniki promiennikowe

W związku z tym granico temperatury produktów spalania gazu ziemnego przy wyjściu z paleniska i przy wykorzystaniu zimnego powietrza są bardzo szerokie od 550 do 1600°C. Odpowiednio objętości właściwe produktów spalania wynoszą od 8 do 40 m3 na 1 m3 gazu. Masa palnika wynosi 18 kg, gabaryty 500,x 220x 185 mm, korpus jest stalowy, a części zwrócone w kierunku paleniska są wykonywane ze stali żaroodpornej. Palnik jest odpowiedni do ustawiania i służy do wypalania wszelkich rodzajów wyrobów ceramicznych (opinie o programie).

Palniki promiennikowe również mają pewne zalety. Są one zbudowane na zasadzie bezpłomieniowego spalania gazu na powierzchni płyt z drobnoporowatych, dostatecznie ognioodpornych materiałów, np. porowatego kordierytu. Przy małej masie objętościowej takiego materiału, np. 48 • 10″7 Mg/m3 (0,48 g/m3) gęstość strumienia energii cieplnej W/m3 (kcal/m2 • h) rośnie prawie liniowo. Jednocześnie przy temperaturze powierzchni płyty 1140°C temperatura na głębokości 4 mm wynosi 500°C. Wyniki prac badawczych prowadzonych w tym kierunku posłużyły do skonstruowania płyt promiennikowych o wymiarach 300 x 000 mm, pracujących w temperaturze nagrzewania powierzchni do 1000°C (segregator aktów prawnych).

Wentylacja pieca nawiewno-wywiewna. System tej wentylacji w piecach tunelowych do wypalania porcelany składa się z trzech niezależnych grup wentylatorów tłoczących powietrze oraz wentylatorów wyciągowych odsysających gazy spalinowe. Pierwsza grupa wentylatorów zapewnia doprowadzanie powietrza do palników, do zasłon strefy podgrzewania i do odcinka rozdzielania gazu, jak również odprowadzanie spalin.

Druga grupa zapewnia doprowadzanie powietrza na koniec kanału piecowego do studzenia ustawionych wyrobów i do instalacji nawiewnych szybkiego studzenia wyrobów, a także pobieranie podgrzanego powietrza z przestrzeni podsklepieniowej na odcinku rury wylotowej i odsysanie gorącego powietrza ze strefy studzenia. Trzecia grupa wentylatorów zapewnia doprowadzanie powietrza do tunelu podpiecowego, przeznaczonego do studzenia osi wózków piecowych, i pobieranie nagrzanego powietrza z kanału podpiecowego. Powietrze powinno być doprowadzane do pieca z hali, a nie z zewnątrz (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami