Blog

Stropy drewniane zdjęcie nr 2
14.04.2020

Grzebień

W artykule znajdziesz:

Grzebień

Stropy drewniane zdjęcie nr 3
Grzebień

Grzebień, ekstraktor - ciąg bitów (np. słowo komputerowe) używany do wymazywania niektórych bitów innego słowa.
Grzebień aerodynamiczny - kierownica strug (program uprawnienia budowlane na komputer).
Grzebień do gwintów - wzorzec zarysu gwintu.
Grzebień fali - ocean, zmierzwiony, biały pył wodny na wierzchołku grzywacza.
Grzebień gąsienicy (pojazdu) - występ na wewnętrznej stronie ogniw gąsienicy, który opierając się o koła nośne pojazdu gąsienicowego nie pozwala gąsienicy przesunąć się na bok.
Grzebień kierujący - kierownica strug.

Grzebień Pitota - układ szeregowy rurek Pitota. umożliwiający jednoczesny pomiar prędkości miejscowych w kilku punktach.
Grzebień wewnętrzny - od płyta metalowa, której zarys odpowiada wycięciom wewnętrznym w modelu przeciąganym, używana na formierce przeciągowej.
Grzebień zapadki - część składowa mechanizmu zapadkowego, np. samochodowego hamulca ręcznego w postaci wycinka zębatego, zamocowana nieruchomo do ramy; współpracując z zapadką g.z. przytrzymuje hamulec (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Grzechotka - przenośny przyrząd (wiertarka ręczna) z wiertłem napędzanym dźwignią, której ruch przenosi się na wiertło za pośrednictwem zapadki umożliwiającej cofanie dźw igni bez zmiany położenia wiertła.
Grzejnictwo elektryczne - elektrotermia.
Grzejnik - urządzenie oddające energię cieplną, powstającą na miejscu w wyniku przetwarzania innych rodzajów energii lub doprowadzoną z zewnątrz za pośrednictwem rozmaitych nośników ciepła (pary wodnej, gorącej wody, gorącego powietrza) stosuje się zarówno do nagrzewania ciał stałych lub ciekłych (np. piece przemysłowe, bojlery, kuchenki), jak i do ogrzewania powietrza w pomieszczeniach.
Grzejnik drabinowy - grzejnik rurowy kanałowy (uprawnienia budowlane).
Grzejnik elektrodowy grzejnik elektryczny, w którym wykorzystuje się energię cieplną powstającą wskutek zjawiska Joule’a w cieczy stanów ią- cej element obwodu elektrycznego zawarty między elektrodami przyłączonymi do źródła energii elektrycznej bezpośrednio lub za pośrednictwem przekształtnika zasilającego .
Grzejnik elektronowy - grzejnik elektryczny, w którym wykorzystuje się energię cieplną powstającą wskutek bombardowania ogrzewanego przedmiotu elektronami.
Grzejnik elektryczny - grzejnik, którego energia cieplna powstaje w wyniku przetwarzania energii elektrycznej; główny element każdego urządzenia elektrotermicznego.

Grzejnik indukcyjny - grzejnik elektryczny, w którym wykorzystuje się energię powstającą wskutek przepływu prądu wywołanego zjawiskiem indukcji elektromagnetycznej.
Grzejnik katody - element grzejny do nagrzewania katody pośrednio żarzonej.
Grzejnik komorowy - grzejnik elektryczny zawierający komorę grzejną, czyli przestrzeń ograniczoną ścianami utrudniającymi odpływ ciepła do otoczenia.

Grzejnik konwekcyjny

Grzejnik konwekcyjny - grzejnik, w którym przekazywanie ciepła następuje przez konwekcję swobodną lub (rzadziej) wymuszoną (program egzamin ustny).
Grzejnik lutowniczy, lampa lutownicza - palnik na paliwo płynne do grzania lutownic miedzianych oraz do bezpośredniego rozgrzewania miejsc lutowanych i topienia lutu, szczególnie przy lutowaniu dużych przedmiotów.
Grzejnik łukowy - grzejnik elektryczny, w którym wykorzystuje się energię cieplną powstającą głównie w łuku elektrycznym.

Grzejnik oporowy - grzejnik elektryczny, w którym wykorzystuje się energię cieplną powstającą wskutek zjawiska Joule’a w ciele stałym stanowiącym element obwodu elektrycznego przyłączonego do źródła energii elektrycznej bezpośrednio lub za pośrednictwem przekształtnika zasilającego (opinie o programie).
Grzejnik parowy - grzejnik przeznaczony do urządzeń centralnego ogrzewania, w których czynnikiem grzejnym jest para wodna, ulegająca przemianie fazowej (skropleniu) w procesie oddawania ciepła.
Grzejnik plazmowy - grzejnik elektryczny, w którym wykorzystuje się energię cieplną powstającą w plazmie.
Grzejnik płaszczyznowy - grzejnik, którego element grzejny w postaci wężownicy z rur gładkich jest umieszczony wewnątrz przegrody ogrzewanego pomieszczenia; rozróżnia się g.p.: stropowe (sufitowo-podłogowe).

Grzejnik płytowy - grzejnik promieniujący o malej głębokości i płaskich powierzchniach oddających ciepło; rozróżnia się betonowe (z wbudowaną wężownicą z rur gładkich) oraz metalowe (z kanałami wodnymi lub wężownicą) (segregator aktów prawnych).
Grzejnik pojemnościowy - grzejnik elektryczny, w którym wykorzystuje się energię cieplną powstającą głównie wskutek przesunięć ładunków elektrycznych pod wpływem pola elektrycznego wielkiej częstotliwości.
Grzejnik promieniujący - grzejnik, który przekazuje ciepło przede wszystkim przez promieniowanie.
Grzejnik promiennikowy grzejnik do nagrzewania pomieszczeń oraz miejsc na odkrytym terenie promieniami wysyłanymi przez promienniki podczerwieni.
Grzejnik rozruchowy, podgrzewacz rozruchowy urządzenie grzejne należące do osprzętu silnika (stosowane zwłaszcza w silnikach wysokoprężnych ciągników rolniczych), umożliwiające krótkotrwałe wstępne nagrzanie powietrza w układzie dolotowym ciepłem uzyskanym przez spalanie paliwa.
Grzejnik rurowy kanałowy, grzejnik drabinowy - grzejnik konwekcyjny wodny o temperaturze wody wyższej niż I00°C, w którym kilka równoległych pionowych odcinków rury połączonych jest za pomocą dwóch rur poziomych w jedną całość; między rurami dospawane są pionowe żebra z blachy (promocja 3 w 1).
Grzejnik typu Junkersa grzejnik rurowy kanałowy.
Grzejnik ultradźwiękowy - grzejnik elektryczny, w którym wykorzystuje się energię cieplną powstającą wskutek drgań ultradźwiękowych.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Stropy drewniane zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Stropy drewniane zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Stropy drewniane zdjęcie nr 8 Stropy drewniane zdjęcie nr 9 Stropy drewniane zdjęcie nr 10
Stropy drewniane zdjęcie nr 11
Stropy drewniane zdjęcie nr 12 Stropy drewniane zdjęcie nr 13 Stropy drewniane zdjęcie nr 14
Stropy drewniane zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Stropy drewniane zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Stropy drewniane zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami