Blog

20.04.2019

Infrastruktura budynku

W artykule znajdziesz:

Infrastruktura dookoła budynku - co jest ważne?

Podczas budowy domu można zapomnieć o tym, jak ważną funkcję pełni choćby ogrodzenie czy dodatkowo montowane urządzenia zapobiegające gromadzeniu się wody na powierzchni tarasów lub nawet system przeciwzalewowy zamontowany w kanalizacji (https://uprawnienia-budowlane.pl). Większość osób skupia się na samym budynku oraz jego szybkim wykończeniu, ale są też inne bardzo ważne elementy, które sprawią, że dom będzie funkcjonalny lub też nie trzeba będzie dokonywać nagle napraw w przypadku ulewnych opadów (program na komputer).

Urządzenie przeciwzalewowe

Kiedy postawić ogrodzenie? Zazwyczaj działkę budowlaną ogradza się tanimi materiałami, aby tylko wyznaczyć jej granice. Wielu inwestorów zostawia takie prowizoryczne ogrodzenie na czas trwania budowy. Z czym to się wiąże? Choćby z kradzieżami materiałów budowlanych (program na telefon). Oczywiście koszt postawienia dobrej jakości ogrodzenia jest wysoki i nie każdy inwestor, chce je stawiać jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych, ale warto rozważyć postawienie tańszego, choćby z gotowych komponentów ogrodzenia, która umożliwi ochronę samej budowy, a później będzie łatwe w zdemontowaniu i możliwe do odsprzedaży (opinie o programie).

Urządzenia przeciwzalewowe

Kolejny element infrastruktury budynku, który może nie wydawać się aż tak istotny to urządzenia przeciwzalewowe. Niestety Polska leży w takim klimacie, że o każdej porze roku pada tu deszcz. Zwłaszcza od wiosny do jesieni mogą to być nagłe, krótkotrwałe, ale bardzo intensywne opady deszczu, Latem zdarzają się nawet kilkudniowe ulewy, które nierzadko prowadzą do powodzi i zalania budynków (segregator aktów prawnych).

Jednak montowane w budynkach urządzenia przeciwzalewowe mają chronić kanalizację od przeciążenia wodą. Chodzi tu o zapewnienie wodzie swobodny spływ np. do kanałów, ale jednocześnie blokuje się możliwość jej cofnięcia na przykład do piwnic czy studzienek kanalizacyjnych (promocja 3 w 1). W ten sposób woda nie wybija z kanalizacji i nie zalewa dodatkowo budynku czy nawet podwórza, na którym najczęściej zlokalizowane są studzienki kanalizacyjne (program egzamin ustny).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami