Inwestor a prace budowlane


Inwestor, a prace budowlane

 

Aby postawić budynek sam inwestor nie wystarczy, konieczne jest posiadania określonych uprawnień do jego budowy, a także prowadzenia dziennika tejże budowy. Tymi rzeczami zajmuje się już ekipa budowlana, a także fachowcy, nazywani także inspektorami budowlanymi, posiadającymi także uprawnienia związane z przeprowadzaniem kontroli, a także wydawaniem zezwoleń i dokonywaniem odbiorów, gotowych już budynków. Jednak obowiązkiem inwestora jest zorganizowanie procesu budowy, z uwzględnieniem zasad BHP, a to także dość ważne rzeczy, bez których sama budowa nie jest w stanie się obejść. Biorąc pod uwagę ten przepis okazuje się, że samemu inwestorowi nie są potrzebne żadne uprawnienia budowlane, gdyż może on wynająć do pracy ludzi, którzy je posiadają. Sama jednak budowa nie może się bez nich obejść, a więc tak czy inaczej w czasie jej trwania, osoby posiadające je będą musiały ją nadzorować. Chodzi o to, żeby wszystko przebiegało sprawnie, a także zgodnie z literą prawa oraz z założonymi i wymaganymi standardami.

 

Kilka rodzajów uprawnień


Mając na uwadze same już tylko rozpoczęcie prac budowlanych wymagane są stosowne pozwolenia, ale także sam projekt budowlany musi zostać stworzony przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane chociażby do samego tworzenia projektów. A późniejsze już trwanie budowy, wymaga kierownika który posiada uprawnienia pozwalające zarządzanie zespołem fachowców. Wśród których znajdować się będą murarze, a także fachowcy z zakresu układania instalacji na przykład związanych z elektryką, czy też z montowaniem instalacji grzewczych oraz wodociągowych. Szczególnie te ostatnie wymagają odpowiedniego podejścia do tematu, bo mogą mieć ogromne znaczenie dla zdrowa i życia ludzi, którzy potem będą mieszkać, albo pracować w takim budynku. Podobnie rzecz się ma odnośnie instalacji elektrycznej, która stanowi jakby odrębną kategorię, od tego w jaki sposób zostanie położona cała instalacja, zależy potem jej funkcjonalność, a także bezpieczne użytkowanie całego budynku. Jednak także inne drobiazgi mają wpływ na jakość życia, a także stanowią gwarancję możliwości odbioru technicznego budynku, chodzi tu na przykład o odpowiednie szerokości na przykład schodów na piętro, czy też kątów ich poszczególnych stopni.

Oprócz usług detektywistycznych świadczyny także pomoc w zakresie ochrony mienia prywatnego, firmowego oraz ochrony dużych imprez. Nasza agencja współpracowała z najlepszymi firmami w całej Polsce. Zyskaliśmy sobie wiernych klientów także wśród polityków i ludzi show businessu.

 

Aby cały czas utrzymywać najwyższe standardy naszych usług, nasi pracownicy, oprócz zdobywania praktycznego doświadczenia w trakcie wykonywania obowiązków, podnoszą swoje kwalifikacje poprzez częste szkolenia branżowe. Rocznie wykonujemy ponad 1000 zleceń, co w połączeniu ze świetnie wyszkoloną kadrą stawia nas w czołówce europejskich agencji detektywistyczno - ochroniarskich.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby każdy z naszych pracowników był dokładnie sprawdzoną i kompetentną osobą, cieszącą się nieposzlakowaną opinią, ponieważ od samego początku naszej działalności chcemy być dla Państwa godnym zaufania partnerem.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

39 498

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2022 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

39 498

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2022 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !