Blog

Deski posadzkowe klejone zdjęcie nr 2
30.05.2018

Inżynier budownictwa

W artykule znajdziesz:

Inżynier budownictwa


Inżynier budownictwa

Oferta: Na naszym portalu znajdą Państwo program do nauki na uprawnienia budowlane o nazwie TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018. Program dostępny jest w wersji na komputer oraz w wersji mobilnej. Posiadamy największą dostępną na rynku bazą pytań. Program posiada również tryb Egzamin Ustny, w który dostępne są pytania na część ustną egzaminu. Opinie o naszej bazie pytań znajdziesz na podstronie opinie o programie. Posiadamy również promocyjne ceny.

Inżynier budownictwa zajmuje się planowaniem oraz projektowaniem obiektów budowlanych. Do tego nadzoruje cała budowę i jej etapy oraz kontroluje konstrukcje budynków i ich fragmentów.

Inżynieria budowlana obecnie bardzo szybko się rozwija. Absolwenci tego kierunku mogą znaleźć zatrudnienie w placówkach naukowo-badawczych. Aby pracować w tym zawodzie należy skończyć studia na kierunku - budownictwo, natomiast, by również projektować to trzeba odbyć praktyki w biurze projektowym i na budowie. Dodatkowo osoba pracująca w tym zawodzie powinna mieć prawo jazdy kategorii B oraz umiejętność tworzenia dokumentacji technicznej. Dużą zaletą też będą kursy z zarządzania pracownikami. Inżynier budownictwa ciągle musi podnosić swoje kwalifikacje i się dokształcać. Swoją wiedzę muszą uzupełniać o nowe odkrycia nauk technicznych. Kierownik budowy może swą pracę wykonywać w biurze. To on nadzoruje nad cały procesem budowy.

Na najwyższe zarobki mogli liczyć inżynierowie budownictwa pracujący uprawnienia kolejowe. Całkowite miesięczne wynagrodzenie - mediana - w tym zawodzie wynosi około czterech tysięcy złotych. Dwadzieścia procent inżynierów budownictwa zarabia poniżej trzech tysięcy złotych, a na zarobki powyżej pięciu tysięcy złotych może liczyć dwadzieścia pięć procent osób z tej grupy. Od czego zatem zależy wynagrodzenie:
- od wielkości firmy,
- od kapitału firmy,
- od wykształcenia i stażu pracy,
- od regionu pracy.
Inżynierowie budowy dostają także benefity w postaci telefonu komórkowego, laptopa oraz prywatnej opieki medycznej.

Możemy wyróżnić cztery specjalności w ramach tego zawodu:
- architektoniczna,
- konstrukcyjno-budowlana,
- inżynieryjna,
- instalacyjna.

Obecnie nadal prym w tym zawodzie wiodą mężczyźni. Jednak kobiety coraz częściej kształcą się w kierunkach inżynierskich, w tym także w budownictwie. To właśnie większość kobiet posiada cechy, które mogą im pomóc w wykonywaniu tego zawodu: cierpliwość, dociekliwość, sumienność. Tak samo, stopniowo wyrównuje się dysproporcja między zarobkami kobiet i mężczyzn.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Deski posadzkowe klejone zdjęcie nr 3
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Deski posadzkowe klejone zdjęcie nr 4
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Deski posadzkowe klejone zdjęcie nr 7 Deski posadzkowe klejone zdjęcie nr 8 Deski posadzkowe klejone zdjęcie nr 9
Deski posadzkowe klejone zdjęcie nr 10
Deski posadzkowe klejone zdjęcie nr 11 Deski posadzkowe klejone zdjęcie nr 12 Deski posadzkowe klejone zdjęcie nr 13
Deski posadzkowe klejone zdjęcie nr 14

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Deski posadzkowe klejone zdjęcie nr 15

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Deski posadzkowe klejone zdjęcie nr 16

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami