Blog
Inżynier budownictwa
W artykule znajdziesz:
Inżynier budownictwa
Inżynier budownictwa
Oferta: Na naszym portalu znajdą Państwo program do nauki na uprawnienia budowlane o nazwie TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018. Program dostępny jest w wersji na komputer oraz w wersji mobilnej. Posiadamy największą dostępną na rynku bazą pytań. Program posiada również tryb Egzamin Ustny, w który dostępne są pytania na część ustną egzaminu. Opinie o naszej bazie pytań znajdziesz na podstronie opinie o programie. Posiadamy również promocyjne ceny.
Inżynier budownictwa zajmuje się planowaniem oraz projektowaniem obiektów budowlanych. Do tego nadzoruje cała budowę i jej etapy oraz kontroluje konstrukcje budynków i ich fragmentów.
Inżynieria budowlana obecnie bardzo szybko się rozwija. Absolwenci tego kierunku mogą znaleźć zatrudnienie w placówkach naukowo-badawczych. Aby pracować w tym zawodzie należy skończyć studia na kierunku - budownictwo, natomiast, by również projektować to trzeba odbyć praktyki w biurze projektowym i na budowie. Dodatkowo osoba pracująca w tym zawodzie powinna mieć prawo jazdy kategorii B oraz umiejętność tworzenia dokumentacji technicznej. Dużą zaletą też będą kursy z zarządzania pracownikami. Inżynier budownictwa ciągle musi podnosić swoje kwalifikacje i się dokształcać. Swoją wiedzę muszą uzupełniać o nowe odkrycia nauk technicznych. Kierownik budowy może swą pracę wykonywać w biurze. To on nadzoruje nad cały procesem budowy.
Na najwyższe zarobki mogli liczyć inżynierowie budownictwa pracujący uprawnienia kolejowe. Całkowite miesięczne wynagrodzenie - mediana - w tym zawodzie wynosi około czterech tysięcy złotych. Dwadzieścia procent inżynierów budownictwa zarabia poniżej trzech tysięcy złotych, a na zarobki powyżej pięciu tysięcy złotych może liczyć dwadzieścia pięć procent osób z tej grupy. Od czego zatem zależy wynagrodzenie:
- od wielkości firmy,
- od kapitału firmy,
- od wykształcenia i stażu pracy,
- od regionu pracy.
Inżynierowie budowy dostają także benefity w postaci telefonu komórkowego, laptopa oraz prywatnej opieki medycznej.
Możemy wyróżnić cztery specjalności w ramach tego zawodu:
- architektoniczna,
- konstrukcyjno-budowlana,
- inżynieryjna,
- instalacyjna.
Obecnie nadal prym w tym zawodzie wiodą mężczyźni. Jednak kobiety coraz częściej kształcą się w kierunkach inżynierskich, w tym także w budownictwie. To właśnie większość kobiet posiada cechy, które mogą im pomóc w wykonywaniu tego zawodu: cierpliwość, dociekliwość, sumienność. Tak samo, stopniowo wyrównuje się dysproporcja między zarobkami kobiet i mężczyzn.
Najnowsze wpisy
Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…
Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…
53 465
98%
32