Blog

15.01.2020

Jak chronić centralny fundament

W artykule znajdziesz:

Jak chronić centralny fundament

Jak chronić centralny fundament

Nie ma drugiego tak wrażliwego elementu na uszkodzenia, jak i działanie wody jak ściana fundamentowa (uprawnienia budowlane).

Warto mieć na uwadze fakt, że mówimy tutaj o tak zwanej ścianie nośnej, która jest głównym elementem konstrukcyjnym naszego budynku. Wilgoć czy nieustannie zwiększający się poziom wody gruntowej to główne przyczyny, które mogą w konsekwencji uszkodzić caly budynek.

W takiej sytuacji remont będzie bardzo kosztowny i nie każdy będzie sobie mógł na niego pozwolić (program na telefon). Czasem uszkodzenia są na tyle duże, że remont nie ma żadnego sensu, ponieważ budynek może po prostu nadawać się tylko do rozbiórki.

Należy pamiętać, że są to jednak sporadyczne przypadki, ale mimo to trzeba mieć świadomość, że takie zagrożenie istnieje.

Najlepiej jest po prostu zastosować odpowiednie środki zapobiegawcze, takie jak solidna izolacja (program na komputer). Tylko wtedy mamy pewność, że woda nie narobi dodatkowych szkód, a wszystkie fundamenty, będą należycie chronione.

To po prostu gwarancja, którą uzyskujemy, nie możemy sobie pozwolić na zawilgocenie murów, ponieważ woda będzie oddziaływać dalej, powodując ogromne szkody. Nie tylko woda powoduje szkody, ale także procesy chemiczne, które w dużym stopniu obniżają wytrzymałość całego fundamentu. Co więcej, może to się nawet przełożyć na zmianę izolacyjności termicznej (program egzamin ustny).

Mokry mur

Mokry mur bardzo często degradowany przez wodę i inne niebezpieczne czynniki staje się o wiele bardziej podatny na odpadanie tynku (opinie o programie).

Sama wilgoć nie pozostaje w obrębie murów czy fundamentu, tylko może się przenieść na wyższe piętra budynku, powodując nieodwracalne szkody.

Źle zabezpieczony grunt sprawia, że przy wyższych opadach, możemy mieć zalane nie tylko fundamenty, ale i pomieszczenia piwnicze (segregator aktów prawnych). W takich wypadkach pomoże nam sprawdzona izolacja pozioma. Całość izolacji musi rozciągać się pomiędzy stykiem ławy a ściany fundamentowej.

Jeśli poddajemy ścianę procesowi izolacji, to pamiętajmy, aby zabezpieczyć zarówno stronę zewnętrzną, jak i wewnętrzną. Tylko w ten sposób uchronimy się przed wilgocią (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami