Blog
Jak można udokumentować praktykę zawodową?
W artykule znajdziesz:
Jak można udokumentować praktykę zawodową?
Sposób dokumentacji praktyki zawodowej do uprawnień budowlanych uległ zmianie 11 września 2014 roku wraz z wejściem w życie Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (program na komputer). Zgodnie z obowiązującymi przepisami całą odpowiedzialność za przebieg praktyki zawodowej ponosi osoba, którą tą praktyką kieruje. Kierujący praktyką to osoba, która pełni samodzielną funkcję techniczną w budownictwie, np. projektanta, kierownika budowy lub kierownika robót budowlanych (program na telefon). Osoba ta, za pomocą oświadczenia składanego pod odpowiedzialnością karną, potwierdza odbycie praktyki zawodowej przez kandydata starającego się o nadanie uprawnień budowlanych (program egzamin ustny).
W oświadczeniu kierujący praktyką zawodową potwierdza, że dana osoba uczestniczyła w pracach projektowych lub pełniła funkcję techniczną na budowie zgodnie z tym, co zostało przedstawione w zbiorczym zestawieniu praktyki zawodowej, stanowiącym załącznik do wspomnianego oświadczenia. W zbiorczym zestawieniu praktyki zawodowej, zarówno przy sporządzaniu projektów, jak i przy praktyce na budowie, należy dokładnie wyszczególnić projekty lub budowy, w których uczestniczył praktykant (opinie o programie). Konieczne jest podanie wielu istotnych informacji, takich jak:
• rodzaj obiektu,
• technologia wykonania obiektu,
• parametry charakterystyczne dla realizowanego obiektu (segregator aktów prawnych).
Podanie nazwy inwestora
Konieczne jest również podanie nazwy inwestora, projektanta oraz kierownika budowy. W zestawieniu muszą też znaleźć informacje na temat czasu trwania praktyki, formy zatrudnia, funkcji, jaką pełnił praktykant, oraz charakterystycznych czynności, jakie wykonywał w trakcie praktyki zawodowej (promocja 3 w 1). Osoba, która kieruje praktyką zawodową, zobowiązana jest do dołączenia do oświadczenia zbiorczego zestawienia odbytej praktyki zawodowej, decyzji o nadaniu uprawnień budowlanych oraz zaświadczenia o przynależności do właściwej miejscowo izby samorządu zawodowego przez cały okres trwania praktyki zawodowej. Oświadczenie stanowi integralną całość ze wszystkimi wymienionymi załącznikami.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32