Blog

12.09.2018

Jak można zwiększyć efektywność energetyczną?

W artykule znajdziesz:

Jak można zwiększyć efektywność energetyczną?

Efektywność energetyczna
Czym obecnie jest efektywność energetyczna w nowoczesnym budownictwie mieszkanowym?
Efektywność energetyczna jest ściśle zależna od sposobu ogrzewania domu i jego izolacji termicznej. Im starszy dom zazwyczaj ta izolacja jest gorsza. (program na komputer)  Współcześnie przeprowadza się audyty termomodernizacji budynków, które mają na celu poprawienie efektywności energetycznej. Energooszczędna instalacja ogrzewcza to między innymi kotły na groszek, panele fotowoltaiczne lub kolektory słoneczne bądź energia z wiatru. (program na telefon)  Obecnie są promowane źródła z energii odnawialnej przez instytucje rządowe.(promocja 3 w 1)
Jak można zwiększyć efektywność energetyczną?

Duże nakłady na ogrzewanie


Wskaźniki te można zwiększyć poprzez modernizację budynku. Do sposobów modernizacji zalicza się między innymi ocieplenie domu lub mieszkania odpowiednim materiałem izolacyjnym, spośród których najczęściej wybierany jest styropian, który posiada dość dobre współczynniki przenikalności i właściwości izolacyjne.(program na egzamin ustny) Oprócz styropianu stosuje się specjalne wełny. Drugim rozwiązaniem mogącym podnieść znacznie efektywność energetyczną domu jest wymiana kotłów ogrzewania na bardziej nowoczesne i ekonomiczne, które dodatkowo są przyjazne dla środowiska. Najbardziej popularne są kotły grzewcze na ekogroszek, zaraz potem ogrzewanie olejowe i na gaz. Zwiększenie efektywności energetycznej uzyskuje się też przez wymianę nieszczelnych okien i drzwi. Na przykład zamianę drewnianych okien na plastikowe, o odpowiedniej zdolności do wentylacji. (segregator) Poprawienie wywietrzników wentylacyjnych także poprawia efektywność energetyczną.
Kiedy powinna być przeprowadzona modernizacja? Modernizacja cieplna budynku powinna być przeprowadzona w przypadku, gdy są one stare i nieszczelne, gdy właściciel ponosi zbyt duże nakłady na ogrzewanie. (opinie) Czasem instytucje publiczne odgórnie mają odgórnie narzucony nakaz przeprowadzenia remontów, które zmniejszą koszty użytkowania i utrzymania obiektów. Przeprowadzane są audyty termomodernizacyjne przez specjalnie wykwalifikowanych audytorów.

Najnowsze wpisy

09.05.2024
Architekt - po co mu uprawnienia budowlane?

Jeśli chcesz zostać architektem, potrzebne będą Ci specjalne uprawnienia budowlane. Uzyskanie tych uprawnień nie jest proste. Kandydat na architekta musi…

07.05.2024
Praktyki budowlane. Wszytko, co musisz o nich wiedzieć

Znaczenie praktyki zawodowej w zdobywaniu uprawnień budowlanych Praktyka zawodowa odgrywa kluczową rolę w zdobywaniu uprawnień budowlanych dla architektów oraz innych…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami