Blog

07.08.2018

Jak odprowadzać wodę deszczową?

W artykule znajdziesz:

Jak odprowadzać wodę deszczową?

W dzisiejszym poradniku opisane zostaną możliwe opcje, dzięki którym możemy to zrobić, a także wskazane będą miejsca, do których tą wodę można odprowadzić.(program na komputer)
W czasie intensywnych opadów deszczu dachy i tarasy przyjmują na siebie ogromne ilości wody. Sprawia to, że gdyby nie odprowadzać tej wody w żaden sposób, z każdej krawędzi lałby się istny wodospad. Aby do tego nie dopuścić, stosuje się systemy rynien dachowych. (program na telefon)  Jest to specjalny kanał spływowy, który należy zamontować tak, by woda spływająca z dachu wpływała bezpośrednio do jego wnętrza. Dzięki temu zostanie ona zebrana w jedno miejsce. Następnie z rynny okalającej dach trzeba tą wodę gdzieś odprowadzić. Ta kwestia stawia kolejne wyzwanie, ponieważ wcale nie jest łatwo tego dokonać. Gdy przychodzą intensywne opady, ilość wody do odprowadzenia jest bowiem ogromna. (promocja 3 w 1)
By rozwiązać powyższy problem, stosuje się na przykład odprowadzenie wody deszczowej do kanalizacji. W tym celu tworzy się połączenie wylotów rynien bezpośrednio z wlotem do systemu kanałów, które zbierają wodę z całego domu. Woda wpływa do kanalizacji ogólnej i dzięki temu nie trzeba martwić się o to, że będzie się ona rozlewać na ogród. (program na egzamin ustny)

Zbiorniki retencyjne

Jednak możliwe jest również zastosowanie systemu drenażowego, umieszczając pod ziemią systemy rur, a następnie w to miejsce wprowadzając wylot z rynny. Najbardziej ekonomiczne są jednak zbiorniki retencyjne, do których część wody deszczowej może spłynąć i być później ponownie wykorzystana. Nie ma żadnego problemu, by za pomocą tej wody na przykład umyć samochód, bądź wykorzystać ją do prania po przefiltrowaniu.(segregator)
Czytając powyższy poradnik można się przekonać, że odprowadzanie wody powstałej w wyniku opadów wcale nie jest takie proste. Mamy jednak dostępne różne systemy i możliwości, by radzić sobie z tym problemem. Najważniejsze to nie pozostawiać domu w ogóle bez systemy rynien.(opinie)

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami