Blog

12.09.2018

Jak rozliczyć zużyte ciepło

W artykule znajdziesz:

Jak rozliczyć zużyte ciepło

Dzięki odpowiedniej aparaturze kontrolnej można bez większych trudności rozliczyć zużyte ciepło (program na komputer). W przypadku gdy musimy rozliczyć ciepło w budynku mieszkalnym z jedynie kilkoma lokatorami, dzielimy uzyskaną wartość na ilość lokatorów. W przypadku gdy zużyte ciepło dotyczy budynku mieszkalnego z jednym lokatorem, to kwota za zużyte ciepło musi być opłacona jedynie przez jednego lokatora (program na telefon). Inne wartości są brane pod uwagę gdy jest rozliczanie zużytego ciepła w budynkach mieszkalnych a inne wartości gdy rozliczamy zużyte ciepło w budynkach przemysłowych lub publicznego użytku (program na egzamin ustny).
Rozliczanie ciepła w budynkach mieszkalnych jest zawsze wielkim problemem, dlatego opracowane są odpowiednie sposoby rozliczania i stosowana jest odpowiednia aparatura kontrolna.

Aparatura kontrolna

Jak rozliczyć zużyte ciepło

Aparatura kontrolna montowana jest w każdym zamieszkanym lokalu i daje konkretne informacje o zużytym cieple przez danych lokatorów (promocja 3 w 1).
Lokatorzy wymyślają przeróżne sposoby, by płacić za zużyte ciepło jak najmniej. Niektórzy lokatorzy są na tyle nieuczciwi, że ogrzewają swoje mieszkania ciepłem używanym przez swoich sąsiadów. Takie zachowanie to typowa kradzież. Postępowanie jest nieuczciwe, zważywszy, że tacy lokatorzy w ogóle nie włączają u siebie w lokalu ogrzewania i w ten sposób unikają za nie większych opłat (segregator).
Dlatego w lokalach zakłada się urządzenia kontrolujące zużycie ciepła jak również oblicza się opłatę za zużyte ciepło w taki sposób, że płacą za ogrzewanie wszyscy najemcy.
Ciepło w obrębie jednego domu mieszkalnego przenika przez ściany i mimo, że ktoś miał przez cały czas kaloryfery wyłączone, miał ogrzewane mieszkanie przez lokatorów z nim sąsiadujących (opinie). Rozliczanie zużytego ciepła to problem znany od lat, lokatorzy uczciwi zgadzają się na wspomnianą formę rozliczeń, inaczej jest z lokatorami, którzy kombinują i nie są, w tej kwestii, uczciwi.
Instalowanie odpowiedniej, zalecanej aparatury kontrolnej daje również wgląd w pełne informacje nie tylko o cieple pobranym ale także o cieple zużytym.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami