Blog

Wapno gaszone zdjęcie nr 2
09.10.2019

Jak się uczyć do egzaminu ustnego?

W artykule znajdziesz:

Jak się uczyć do egzaminu ustnego?

 

Wapno gaszone zdjęcie nr 3
Jak się uczyć do egzaminu ustnego?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań przez osoby przygotowujące się do ustnej części egzaminu, jest to, kiedy zacząć się uczyć. Cóż, im wcześniej, tym oczywiście lepiej (program na komputer). Jednak należy sobie uzmysłowić, że kluczowa dla tej części egzaminu jest praktyka zawodowa. Rzetelne i dokładne wykonywanie swoich obowiązków oraz obserwowanie pracy bardziej doświadczonych kolegów zarówno na budowach, jak i w biurach projektowych to niemalże gwarancja sukcesu (program na telefon).

Niemniej ważna jest praca samodzielna, czyli analizowania oraz douczanie się z tych tematów, które aktualnie są poruszane w czasie praktyki zawodowej (program egzamin ustny). W razie wątpliwości trzeba pytać o wszystko kierownika praktyki zawodowej, ponieważ zdecydowana większość pytań w części ustnej egzamin na uprawnienia budowlane dotyczy właśnie praktyki zawodowej. Nie ma więc możliwości, aby przyswoić odpowiednie informacje z książek (opinie o programie).

Jeśli chodzi o przygotowanie pod kątem znajomości przepisów, to naukę, podobnie jak do części pisemnej, trzeba rozpocząć już kilka miesięcy przed egzaminem. Pierwszym krokiem jest oczywiście zapoznanie się z aktami prawnymi, które są kluczowe dla wybranej specjalności. Wszystkich aktów wymaganych przez izbę może nie udać się przeczytać, dlatego należy skupić się na przepisach, które są najważniejsze dla danej specjalności i dokładnie się z nimi zapoznać. Dosłownie od deski do deski trzeba też znać ustawę Prawo budowlane (segregator aktów prawnych).

Rozporządzenie z warunków technicznych

Jeśli chodzi o rozporządzenie z warunków technicznych, to największe znaczenie ma ono dla specjalności architektonicznej i konstrukcyjno-budowlanej. Jednak nauka na pamięć wszystkich informacji w nich zawartych jest po prostu niemożliwa, dlatego najlepiej wzrokowo zapamiętać, jakie kwestie poruszane są w poszczególnych rozdziałach, co ułatwi wyszukanie ich podczas egzaminu ustnego. W trakcie przygotować warto też znaleźć trochę czasu na czytanie publikacji branżowych oraz książek technicznych. To świetne uzupełnienie praktyki zawodowej, zwłaszcza jeśli jej zakres był ograniczony do konkretnego działu (promocja 3  w 1).

Najnowsze wpisy

23.07.2024
Wapno gaszone zdjęcie nr 4
Zmiany w projekcie technicznym

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…

22.07.2024
Wapno gaszone zdjęcie nr 5
Historia uprawnień budowlanych w Polsce

Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…

Wapno gaszone zdjęcie nr 8 Wapno gaszone zdjęcie nr 9 Wapno gaszone zdjęcie nr 10
Wapno gaszone zdjęcie nr 11
Wapno gaszone zdjęcie nr 12 Wapno gaszone zdjęcie nr 13 Wapno gaszone zdjęcie nr 14
Wapno gaszone zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Wapno gaszone zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Wapno gaszone zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami