Blog

26.07.2018

Jak wybrać deskowanie?

W artykule znajdziesz:

Jak wybrać deskowanie?

Wszystkie prace wykonywane podczas deskowania konstrukcji wymagają poświęcenia sporej ilości czasu, a do tego są dość kosztowne. Z tego właśnie względu należy właściwie dobrać rozwiązanie do danego obiektu (program na komputer). Czynniki, które powinny mieć wpływ na wybór konkretnego systemu deskowań, dzieli się na kilka grup. Biorąc pod uwagę aspekty techniczne, pod uwagę należy wziąć przede wszystkim ciężar podstawowego elementu systemu i jego technologiczność oraz nośność samego deskowania (program na telefon). Pod uwagę należy również wziąć warunki lokalizacji budowy, cykl procesu inwestycyjnego oraz takie kwestie, jak logistyka na placu budowy czy pora roku. Pod kątem ekonomicznym szczególną uwagę trzeba zwrócić na koszty robocizny oraz zakupu lub dzierżawy deskowań (program na egzamin ustny). Warto też zwrócić uwagę na to, jak dany system deskowań wpływa na środowisko – chodzi tu przede wszystkim o bezpieczeństwo, ergonomiczność oraz stopień recyklingu elementów deskowania (promocja 3 w 1).

Oszczędność przy wyborze deskowań

Jak wybrać deskowanie?

Niestety bardzo często przy wyborze deskowań pod uwagę brane są wyłącznie koszty dzierżawy lub zakupu. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że oszczędność przy wyborze deskowań często wiąże się z ograniczeniem kosztów osprzętu bhp, c oz kolei może powodować wiele niebezpiecznych sytuacji na budowie (segregator).
Bardzo dużym błędem w sferze organizacyjnej, jest powierzenie decyzji o wyborze deskowań kierownikowi budowy lub kontraktu. Najlepiej decyzję tą pozostawić majstrowi budowlanemu, ponieważ to on ma najpełniejszą wiedzę na temat tego, co dzieje się na budowie. Wynika to przede wszystkim z faktu, że majster, w przeciwieństwie do kierownika robót budowlanych, jest fizycznie obecny na budowie i sprawuje faktyczny nadzór nad jej poszczególnymi etapami (opinie). Właśnie dlatego tak ważne w kwestii organizacyjnej jest to, gdzie zamawiane jest deskowanie, a zwłaszcza jego elementy żelbetowe o szczególnie skomplikowanych kształtach. Należy pamiętać, że jedynie profesjonalni, sprawdzeni dostawcy deskowań są w stanie wykonać oraz bezpiecznie dostarczyć na budowę produkt najwyższej jakości, który od razu nadaje się do użycia.

Najnowsze wpisy

09.05.2024
Architekt - po co mu uprawnienia budowlane?

Jeśli chcesz zostać architektem, potrzebne będą Ci specjalne uprawnienia budowlane. Uzyskanie tych uprawnień nie jest proste. Kandydat na architekta musi…

07.05.2024
Praktyki budowlane. Wszytko, co musisz o nich wiedzieć

Znaczenie praktyki zawodowej w zdobywaniu uprawnień budowlanych Praktyka zawodowa odgrywa kluczową rolę w zdobywaniu uprawnień budowlanych dla architektów oraz innych…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami