Blog

Polska norma zdjęcie nr 2
25.10.2019

Jak wykonać schody w ogrodzie

W artykule znajdziesz:

Jak wykonać schody w ogrodzie

Polska norma zdjęcie nr 3
Jak wykonać schody w ogrodzie

Jeśli posiadamy mały teren podzielony na kilka różnych obszarów, to warto pomyśleć o tym, aby swobodnie ułatwić sobie dostęp do wspomnianego ogrodu, znajdującego się zazwyczaj za budynkiem mieszkalnym (program na komputer). To tylko od nas tak naprawdę zależy, jakie wspomniane schody będą miały kształt i gdzie dokładnie je zlokalizujemy.

Niezależnie od naszego wyboru, przyniesie to i tak wymierne korzyści, więc nie należy nawet zastanawiać się nad zastosowaniem takiego rozwiązania (program na telefon). Jeśli celujemy w tak zwane schody terenowe, to ich wykonanie wymaga od nas podjęcia kilku konkretniejszych decyzji. Dzisiaj osobą decyzyjną w takich sprawach może stać się doświadczony projektant, który po prostu doskonale zna się na stosowaniu określonego rodzaju schodów. Dobrze, aby podobnymi zadaniami zajmowała się osoba, która ma właściwe doświadczenie. Inwestorzy często nie zdają sobie sprawy, że wykonanie dobrych schodów zewnętrznych, wcale nie jest taką prostą pracą (program egzamin ustny). Rozwiązania schodowe to wybór odpowiedniej kostki, ułożenia nie wspominając finalnej wylewce.

Jeśli skupiamy się na schodach zewnętrznych, to nie powinny mieć one więcej niż dziesięć stopni (opinie o programie). Odstępy pomiędzy wartością użytkową schodów powinny natomiast wynosić co najmniej 1,1 m ewentualnie 1,2 m w zależności od projektu. Schody o określonych wymiarach 10 × 50 cm można dobrze dostosować, jako schody tak zwane tarasowe.

Wybór ma znaczenie w praktycznym działaniu

Schody o wymiarach większych niż 18 × 30 cm z powodzeniem można zastosować w praktycznym zejściu technicznym (segregator aktów prawnych). Jeśli już projektant zdecyduje się na określony wybór, to musi on przede wszystkim zadbać o komfort chodzenia po takich schodach. Jeśli myślimy o schodach widokowych, to przede wszystkim muszą być one nieco wydłużone, aby lepiej się pod nich schodziło czy wchodziło na górę. Muszą również posiadać odpowiednią wysokość i najlepiej, jeśli schody są całkowicie proste (promocja 3  w 1). Ergonomia jest bardzo istotna, dlatego komfort poruszania się ogranicza nam liczbę dostępnych schodów. Większe schody zapewniają nam pewniejszy krok i – co więcej – szybciej schodzimy czy wchodzimy po nich, więc nie warto nawet myśleć o innym rozwiązaniu.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Polska norma zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Polska norma zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Polska norma zdjęcie nr 8 Polska norma zdjęcie nr 9 Polska norma zdjęcie nr 10
Polska norma zdjęcie nr 11
Polska norma zdjęcie nr 12 Polska norma zdjęcie nr 13 Polska norma zdjęcie nr 14
Polska norma zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Polska norma zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Polska norma zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami