Jak wykończyć schody betonowe?


Jak wykończyć schody betonowe?

 

Schody drewniane niezaprzeczalnie mają w sobie mnóstwo uroku. O wiele wygodniejszym rozwiązaniem w murowanych domach jednorodzinnych są schody żelbetowe. W trakcie budowy będą służyć robotnikom. Po zakończeniu budowy można je wykończyć w zupełnie dowolny sposób, na przykład drewnem. Jak wykończyć schody na beton?

 

Oferta: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon. Dodatkowo każda z wersji posiada PROGRAM EGZAMIN USTNY. Wrażenia osób, które już są po egzaminie na uprawnienia budowlane znajdziesz na podstronie Opinie. Zobacz także jakie przygotowaliśmy promocje do zakupu naszych kluczy licencyjnych.

 

Drewno na schody betonowe
Schody betonowe można wykończyć w całości drewnem, jak również tylko w części, na przykład oklejając stopnie drewnianymi deskami. Warto o tym pomyśleć, gdy podłoga położona wokół schodów również wykończona jest drewnianym parkietem. Istnieją takie rodzaje schodów, które stanowią część dekoracyjną salonu. Ich wygląd musi być więc spójny z resztą pomieszczenia. Najlepiej do wykończenia schodów nadaje się drewno lite. Wilgotność drewna powinna utrzymywać się na poziomie 8 do 12 %. Najlepiej gdy zdecydujemy się na drewno I klasy. Trzeba również pamiętać o tym by drewno miało odpowiednią wytrzymałość. Najlepszy będzie buk bądź jesion.

 

Płytki ceramiczne
Ci, którzy cenią sobie solidne rozwiązania powinni postawić na płytki ceramiczne. Łatwe do utrzymania w czystości, trwałe i piękne. Tak jak przy drewnie, powinna je wyróżniać duża odporność na ścieranie. Najlepiej gdy wykonane są z antypoślizgowej powierzchni. Mogą być matowe lub z połyskiem. Płytki ceramiczne można zastosować na całych schodach. Można również zastosować je jedynie na stopniach.

 

Płytki kamienne
Najdroższym rozwiązaniem będą płytki kamienne. W zwykłym supermarkecie budowlanym można mieć spore problemy z ich zakupem. Najlepiej zamówić je indywidualnie. Zresztą nie ma wyjścia. Płyty kamienne należy obrabiać na specjalistycznych maszynach, o jakie trudno w domu. Układa się je najczęściej na zaprawach klejowych. Na koniec należy je zaimpregnować. Za 1 mkw możemy zapłacić nawet 340 zł.

 

Wykładzina
Gdy głównym ograniczeniem w wykończeniu schodów jest cena, to warto postawić na najtańsze rozwiązanie w postaci wykładziny. Będzie to materiał najmilszy w użytkowaniu. Ogromny wybór tkanin z pewnością ułatwi podjęcie decyzji. Wykładzina musi być jednak solidnie przyklejona do podłoża. Sporo zaangażowania będzie jednak wymagać odkurzanie schodów.