Jak zbudować dom - samodzielnie czy z firmą budowlaną?


Jak zbudować dom – samodzielnie czy z firmą budowlaną?

 

Budowa domu to zadanie niezwykle skomplikowane, które wymaga odpowiednich umiejętności, zwłaszcza w zakresie organizacji pracy. W Polsce wiele osób decyduje się na budowę domu systemem gospodarczym, czyli samodzielnie. Wówczas konieczne jest odpowiednie zorganizowanie prac oraz zatrudnienie wykwalifikowanych rzemieślników do niektórych robót. Przy wykonywaniu prac, które nie wymagają kwalifikacji, najczęściej korzysta się z pomocy członków rodziny, co znacznie zmniejsza koszty budowy. Inwestor sam wówczas kupuje materiały budowlane, co pozwala zaoszczędzić na kosztach zakupu, choć nie na wszystkich. Większość firm budowlanych może liczyć na atrakcyjne zniżki, dlatego samodzielność może w tym wypadku nie do końca się opłacić.


Decydując się na budowę domu systemem gospodarczym należy pamiętać o tym, że niektóre prace wymagają nie tylko wiedzy teoretycznej, ale również odpowiedniej praktyki. Co więcej, wykonywanie niektórych prac budowlanych samodzielnie, czy wprowadzanie jakichkolwiek zmian do projektu budowlanego, jest niezgodne z obowiązującym prawem budowlanym. Wiele osób uważa, że system gospodarczy jest lepszy, ponieważ pozwala dostosować tempo budowy do możliwości finansowych inwestora, ale należy pamiętać, że wydłużenie czasu budowy niesie ze sobą dodatkowe koszty. Właśnie dlatego, przed rozpoczęciem budowy systemem gospodarczym, warto realnie ocenić swoje możliwości, zwłaszcza finansowe oraz czasowe.


Innym rozwiązaniem, które często wybierane jest przez osoby budujące swoje domy, jest zlecenie przeprowadzenia wszystkich prac firmie budowlanej. Niestety to również nie jest rozwiązanie idealne, choć z pewnością mniej czasochłonne niż budowa systemem gospodarczym. Z pewnością inwestor zyskuje komfort, ponieważ omijają go wszelkie niedogodności związane z wykonywaniem prac na budowie. Jednak firmy budowlane nie zawsze rzetelnie wywiązują się ze swoich obowiązków, dlatego przed podpisaniem umowy należy sprawdzić zarówno wiarygodność, jak i referencje.

Oprócz usług detektywistycznych świadczyny także pomoc w zakresie ochrony mienia prywatnego, firmowego oraz ochrony dużych imprez. Nasza agencja współpracowała z najlepszymi firmami w całej Polsce. Zyskaliśmy sobie wiernych klientów także wśród polityków i ludzi show businessu.

 

Aby cały czas utrzymywać najwyższe standardy naszych usług, nasi pracownicy, oprócz zdobywania praktycznego doświadczenia w trakcie wykonywania obowiązków, podnoszą swoje kwalifikacje poprzez częste szkolenia branżowe. Rocznie wykonujemy ponad 1000 zleceń, co w połączeniu ze świetnie wyszkoloną kadrą stawia nas w czołówce europejskich agencji detektywistyczno - ochroniarskich.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby każdy z naszych pracowników był dokładnie sprawdzoną i kompetentną osobą, cieszącą się nieposzlakowaną opinią, ponieważ od samego początku naszej działalności chcemy być dla Państwa godnym zaufania partnerem.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

39 498

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2022 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

39 498

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2022 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !