Jak zdobyć uprawnienia budowlane?


Egzamin na uprawnienia budowlane to dla inżynierów budownictwa oraz architektury tuż po maturze najważniejszy egzamin w życiu. Aby do niego przystąpić należy przede wszystkim ukończyć odpowiednie studia oraz odbyć praktykę zawodową. Również ogromną rolę odgrywa tutaj pasja, a nie tylko chęć zdobycia większej wypłaty 🙂 Najlepszą kombinacją jest połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli pasja, a przy okazji zdobycie większego wynagrodzenia.

 

Tak jak wspomniałem wcześniej, ważnym elementem jest ukończenie odpowiedniej uczelni technicznej. Już na etapie szkoły średniej (liceum/technikum) przed maturą należy wybrać przedmioty, które są wymagane, aby dostać się na uczelnie i odpowiedni kierunek studiów (architektura, budownictwo). Ważnym przedmiotem jest matematyka, ponieważ trzeba ją zdać z dobrym wynikiem zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Po odebraniu świadectwa maturalnego i wyborze odpowiedniej uczelni zaczyna się drugi bardzo ważny etap w karierze przyszłego architekta lub inżyniera budownictwa - studia.

 

Tutaj nie może decydować przypadek. Kierunki studiów potrzebne do zdobycia uprawnień budowlanych znajdziesz tutaj. Studia na kierunku budownictwo oraz architektura są bardzo ciężkim studiami i wymagają dużego poświęcenia oraz pracy. Osoby, które wybierają te kierunki bez pasji już po I semestrze mogą przekonać się, że to nie są studia na zasadzie “aby skończyć i mieć papierek". Osoby, które wybiorą te kierunki z pasji, mogą liczyć na bardzo dobre przygotowanie do przyszłej pracy w zawodzie architekta, kierownika budowy oraz projektanta. Już po trzecim roku studiów można rozpocząć odbywanie praktyki zawodowej w celu zdobycia uprawnień budowlanych. To jest bardzo ważna informacja, ponieważ takie osoby w momencie skończenia studiów magisterskich mając odbytą praktykę zawodową, w momencie odebrania dyplomu mogą złożyć odpowiednie dokumenty do okręgowej izby inżynierów budownictwa w celu przystąpienia do egzaminu na uprawnienia budowlane.

 

Egzamin na uprawienia budowlane odbywa się dwa razy w roku w sesji wiosennej oraz jesiennej. Sesja wiosenna odbywa się w maju dla inżynierów budownictwa i w czerwcu dla architektów, natomiast sesja jesienna w listopadzie dla inżynierów budownictwa i w grudniu dla architektów. Egzamin składa się z części pisemnej oraz części ustnej. Po zaliczeniu obydwu części zdobywa się wymarzone uprawnienia budowlane i od tej pory można pełnić samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, czyli spełniać swoją pasję i zarabiać bardzo duże pieniądze 😉

 

Pamiętaj również, że przystąpienie do egzaminu na uprawnienia budowlane to spory wydatek około 1600 zł są to koszty postępowania kwalifikacyjnego oraz przeprowadzenia egzaminu przez komisję kwalifikacyjną. Dlatego nie jest warto pójść na egzamin nieprzygotowanym. W celu 100% przygotowania się polecamy nasz program do nauki na uprawnienia budowlane, który dostępny jest w wersji na komputer oraz na telefon. Wszystkie opinie odnośnie programu osób, które przystępowały do egzaminu w poprzednich latach znajdziesz w zakładce Opinie. Pamiętaj, że przygotowanie się do egzaminu wymaga przestudiowania bardzo wielu rozporządzeń. Program pomoże uściślić Ci naukę i bardzo ją skrócić. Baza programu zawiera pytania, które pojawiają się do 95% na karcie egzaminacyjnej.

 

Dlatego jeżeli planujesz przystąpić do egzaminu na uprawnienia budowlane nie czekaj i zacznij naukę razem z nami.

 

gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik uprawnień budowlanych

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami