Blog

21.08.2018

Jakie materiały budowlane są potrzebne przy budowie domu?

W artykule znajdziesz:

Jakie materiały budowlane są potrzebne przy budowie domu?

Budowa domu jest inwestycją wieloetapową, wymagającą odpowiednich przygotowań (program na komputer). Jedną z najważniejszych kwestii jest zakup materiałów budowlanych odpowiedniej jakości. Są to różnego rodzaju produkty, które przeznaczone są do wznoszenia obiektów budowlanych, a także do prac remontowych i konserwacyjnych. Od ich jakości zależy trwałość konstrukcji budynku, dlatego należy wiedzieć, jakie materiały wybrać. W przypadku budowy ścian i podłóg wybór materiałów jest naprawdę duży (program na telefon). Do wykończenia ścian najczęściej wybierany jest tynk cementowo-wapienny lub gipsowy. Dużym zainteresowaniem cieszą się te tynki dekoracyjne, a ściany zwykle wykańczane są płytkami podłogowymi lub panelami drewnianymi (program na egzamin ustny).

Wybór odpowiednich materiałów izolacyjnych

Jakie materiały budowlane są potrzebne przy budowie domu?

Jeśli chodzi o pokrycia dachowe to najpopularniejszym materiałem jest oczywiście tania i efektowna blachodachówka. Nieco droższą alternatywą są dachówki ceramiczne, które dodatkowo wymagają bardzo solidnej więźby (promocja 3 w 1). Po zakończeniu stanu surowego konieczne jest zamknięcie otworów okiennych i drzwiowych, do czego niezbędna jest stolarka okienna i drzwiowa. W sprzedaży są zarówno okna plastikowe, jak i drewniane. Przy ich wyborze warto brać pod uwagę współczynnik przenikania ciepła – im jest on niższy, tym mniejsze są straty energii grzewczej, co jest szczególnie ważne w domach pasywnych (segregator).
Bardzo ważny jest także wybór odpowiednich materiałów izolacyjnych i ocieplających. Mają one bezpośredni wpływ na parametry budynku oraz koszty jego eksploatacji. Najczęściej wykorzystywane materiały to styropian oraz wełna mineralna (opinie). Cechują się one dobrymi parametrami technicznymi. Do izolacji poddasza warto wybrać piankę poliuretanową, za pomocą której można dobrze zabezpieczyć trudno dostępne przestrzenie więźby dachowej. Oprócz materiałów budowlanych na budowie nie może zabraknąć odpowiedniego zaplecza technologicznego, czyli dobrej jakości narzędzi oraz maszyn budowlanych. Najlepiej, jeśli zaplecze dostarczane jest przez wykwalifikowanego wykonawcę.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami