Blog

29.03.2019

Jakie są wady i zalety uprawnień?

W artykule znajdziesz:

Jakie są wady i zalety uprawnień?

Uprawnienia budowlane to jeden z najważniejszych dokumentów, pozwalających na karierę w branży budowlanej (program na komputer). Dla osób kończących techniczne kierunki studiów zdobycie uprawnień jest jednym z najważniejszych celów na drodze do pracy zawodowej. Dzięki nim można pełnić samodzielne funkcje techniczne zarówno przy kierowaniu robotami budowlanymi, jak i przy projektowaniu (program na telefon). Ponadto dają one szeroki możliwości w zakresie pracy przy różnego rodzaju inwestycjach lub w biurach projektowych. Wydawać by się mogło, że posiadanie uprawnień ma same zalety i w zasadzie nie jest to błąd, ponieważ zalet jest naprawdę dużo.

Lepiej płatna posada

Jakie są wady i zalety uprawnień?

Posiadanie uprawnień budowlanych to ogromny atut w branży budowlanej. Potencjalny pracodawca na pewno doceni umiejętności, których potwierdzeniem są właśnie uprawnienia. Co więcej, w firmach wykonawczych oraz w biurach projektowych uprawnienia budowlane zapewniają spory prestiż (program na egzamin ustny). Wiele jest firm, które poszukują wyłącznie kandydatów, mających uprawnienia budowlane – jest to jeden z niezbędnych warunków przyjęcia do pracy. Bardzo często uprawnienia dają szansę na znalezienie zdecydowanie lepszej i lepiej płatnej posady w swoim zawodzie. Dotyczy to zarówno firm w Polsce, jak i poza granicami kraju (promocja 3 w 1). Wpływają one również na poczucie własnej wartości, zwłaszcza że nie każdemu udaje się je zdobyć. Uprawnienia dają też możliwość wykonywania dodatkowych zleceń.
Chociaż wydawać by się mogło, że uprawnienia to same korzyści, to jednak należy pamiętać, że ich posiadanie wiąże się z ogromną odpowiedzialnością (segregator). Każdy podpis pod projektem czy w dzienniku budowy, bądź jakimkolwiek protokole obliguje inżyniera do działania w zgodzie ze sztuką budowlaną. Nawet najmniejszy błąd ze strony posiadacza uprawnień, podwykonawców czy innych pracowników wiąże się z nieprzyjemnościami lub karami. W rękach inżyniera jest zdrowie i życie przyszłych użytkowników obiektu, dlatego nie każdy czuje się na siłach, aby podjąć się tak odpowiedzialnej pracy. Zdarza się nawet, że osoby w młodym wieku, ukrywają przed pracodawcą fakt posiadania uprawnień (opinie).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami