Blog

Rozwój przemysłu a planowanie przestrzenne zdjęcie nr 2
26.07.2018

Jakim ogrodzeniem zabezpieczyć plac budowy?

W artykule znajdziesz:

Jakim ogrodzeniem zabezpieczyć plac budowy?


Każda inwestycja budowlana wymaga spełnienia różnych formalności. Oprócz uzyskanie pozwolenia na budowę bardzo ważne jest również odpowiednie zabezpieczenie placu budowy przed dostępem niepowołanych osób. Pomocne w tym będzie odpowiednie ogrodzenie inwestycji. Budowlane ogrodzenia tymczasowe muszą być stawiane w zgodzie z obowiązującymi przepisami – kwestie te regulowane są przez Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych. Nie wynika z niego jasno, że budowlane ogrodzenia tymczasowe muszą być odgrodzone, ale inwestor musi uniemożliwić osobom postronnym wejście na plac budowy, a najłatwiej zrobić to właśnie za pomocą ogrodzenia.
Ogrodzenia tymczasowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Podstawowy podział takich ogrodzeń przedstawia się następująco:
• pełne ogrodzenia budowlane – są to tzw. ogrodzenia zamknięte, którym najczęściej odgradzane są inwestycje komercyjne. Zabezpieczają nie tylko przed wstępem niepożądanych osób, ale również przed zanieczyszczeniami,
• budowlane ogrodzenia ażurowe – stosowane bardzo często, skutecznie oddzielające plac budowy. Cechują się łatwym montażem i demontażem.
Ogrodzenia tymczasowe można zarówno kupić, jak i wynająć. W przypadku zakupu warto zastanowić się przede wszystkim nad tym, jaka powierzchnia musi być odgrodzona. Dzięki temu wiadomo będzie, ile sztuk danego ogrodzenia jest potrzebne. Ponadto trzeba zastanowić się nad tym, jak długo ogrodzenie będzie wykorzystywane. W przypadku, gdy ogrodzenie będzie potrzebne tylko na niecały rok, to znacznie korzystniejszym rozwiązaniem jest wynajem. Dopiero przy dłuższym okresie cena najmu może przewyższyć koszt zakupu. Ważną kwestią przy wyborze ogrodzenia jest budżet, jaki można na nie przeznaczyć. Zakup ogrodzenia to wydatek jednorazowy, natomiast przy wynajmie płaci się stałą kwotę co określony czas, np. co miesiąc. Przy wynajmie nie trzeba też martwić się co zrobić z niepotrzebnym już ogrodzeniem.

Najnowsze wpisy

11.10.2024
Rozwój przemysłu a planowanie przestrzenne zdjęcie nr 3
Kierownik praktyk a patron praktyki zawodowej

W odniesieniu do uprawnień budowlanych, kluczowy wpływ na działanie kontrolera oraz praktyki patronackie pełnią różne funkcje. Kierownik praktyk to osoba,…

10.10.2024
Rozwój przemysłu a planowanie przestrzenne zdjęcie nr 4
Praktyka zawodowa w spółdzielni mieszkaniowej

Praktyka zawodowa w spółdzielni mieszkaniowej może być przydatna dla osób uzyskujących uprawnienia budowlane, w tym elektryczne, ale ważne jest, aby…

Rozwój przemysłu a planowanie przestrzenne zdjęcie nr 7 Rozwój przemysłu a planowanie przestrzenne zdjęcie nr 8 Rozwój przemysłu a planowanie przestrzenne zdjęcie nr 9
Rozwój przemysłu a planowanie przestrzenne zdjęcie nr 10
Rozwój przemysłu a planowanie przestrzenne zdjęcie nr 11 Rozwój przemysłu a planowanie przestrzenne zdjęcie nr 12 Rozwój przemysłu a planowanie przestrzenne zdjęcie nr 13
Rozwój przemysłu a planowanie przestrzenne zdjęcie nr 14

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Rozwój przemysłu a planowanie przestrzenne zdjęcie nr 15

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Rozwój przemysłu a planowanie przestrzenne zdjęcie nr 16

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami