Blog

01.11.2018

Kierując się opiniami znajomych ze studiów

Kierując się opiniami znajomych ze studiów


Dzień dobry, nazywam się Marcin. Egzamin na specjalność konstrukcyjno-budowlaną do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń miałem w sesji wiosennej w Warmińsko-Mazurskiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa. (program na komputer)Wymagane studia skończyłem na uczelni w Bydgoszczy, a po obronie tytuł złożyłem CV do kilku największych firm budowlanych w całej Polsce. Nie zależało mi na tym, żeby zostać w Bydgoszczy, bo w sumie nic mnie w tym mieście nie trzymało. Dostałem jednak dobrą propozycję i warunki w miejscowej firmie, więc zostałem.(program na telefon)

Pierwszą pracę pamiętam jak dziś

Pierwszą pracę pamiętam jak dziś – z marszu trafiłem na budowę osiedla domów wielorodzinnych. Ogromna inwestycja, ale dzięki temu naprawdę dużo się nauczyłem.  (promocja 3 w 1)W jej skład wchodziły nie tylko 4piętrowe bloki z windami, ale też garaż podziemny i zadaszony basen, a do tego place zabaw i ogrodzenie całego osiedla. Pracy było więc naprawdę dużo – praktycznie codziennie zaczynaliśmy od 7mej rano, a kończyliśmy o 20tej. Ja mogłem schodzić z budowy po rozdzieleniu obowiązków, ale często zostawałem dłużej, żeby nauczyć się więcej, a do tego po prostu być z ludźmi. W czasie swojej dwuletniej praktyki nauczyłem się naprawdę dużo, więc egzamin był w sumie formalnością.(program na egzamin ustny)  Po otrzymaniu zaświadczenia o odbyciu praktyk złożyłem dokumenty w izbie, pod którą podlegałem. Kierując się opiniami znajomych ze studiów, wybrałem program testy uprawnienia budowlane 2018 na iPad i komputer. Pakiet licencji obejmował też program jednolite akty prawne uprawnienia budowlane 2018, a dodatkowo wykupiłem opcję dodatkową, czyli tryb egzamin ustny.(segregator)

Awans ze stosowaną podwyżką

Zaskoczyło mnie to, że już w pierwszym teście nie miałem większych trudności z udzielaniem właściwych odpowiedzi – widać solidna praca na praktykach przynosi wymierne korzyści. Na egzaminie bez problemu odpowiedziałem na pytania w teście, a na ustny wylosowałem zestaw, który nie sprawił mi najmniejszych nawet trudności.(opinie) Po nadaniu uprawnień wróciłem do firmy, w której miałem praktyki i z miejsca dostałem awans ze stosowaną podwyżką.

Najnowsze wpisy

10.01.2024
Trwałość konstrukcji

Trwałość konstrukcji jest kluczowym aspektem projektowania i budowy budynków oraz innych struktur. Oznacza to zdolność konstrukcji do zachowania swojej funkcji…

10.01.2024
Prace spawalnicze

Prace spawalnicze to proces łączenia materiałów, takich jak metal, za pomocą ciepła i/lub ciśnienia. Spawanie jest powszechnie stosowane w różnych…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami