Blog

17.04.2020

Kierunek wsteczny

W artykule znajdziesz:

Kierunek wsteczny

Kierunek wsteczny

Kierunek wsteczny (złącza p-n) - kierunek przepływu prądu stałego, dla którego złącze p-n ma największy opór (określenie może nie dotyczyć elementów tunelowych) (program uprawnienia budowlane na komputer).
Kierunek wyjściowy - kierunek początkowy.
Kierunek zerowy - kierunek, którego kąt określający położenie jest umownie równy zeru.
Kierunek zewnętrzny - kierunek na punkt wyznaczany.

Kierunek zorientowany - kierunek, dla którego określono azymut.
Kierunki główne tensora - kierunki osi współrzędnych prostokątnych (x, y, z), względem których tylko 3 składowe Txx, Tyy, Tzz tensora symetrycznego są różne od zera, pozostałe zaś znikają (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Kierunki Macha - kierunki w przepływie wyznaczone przez linie Macha.
Kierunkowość słuchu - zdolność organu słuchu do określania kierunku, z którego przybiega fala akustyczna.
Kierunkowość struktury powierzchni - kierunek śladów obróbki na obrobionej powierzchni przedmiotu.

Kierunkowość źródła akustycznego - właściwość źródła akustycznego polegająca na tym, że ilość energii promieniowanej przez źródło jest funkcją kierunku promieniowania.
Kierunkowskaz - urządzenie w pojazdach mechanicznych (samochodach, trolejbusach, tramwajach) sygnalizujące za pomocą wskaźników optycznych zamiar zmiany kierunku ruchu.
Kierunkowskaz migowy - kierunkowskaz w postaci światła migającego umieszczony z boku, z przodu lub z tyłu pojazdu mechanicznego (uprawnienia budowlane).
Kierunkowskaz ramieniowy - kierunkowskaz sygnalizujący za pomocą wychylanego ramienia z zaświeconą wewnątrz żarówką; k.r. wahadłowy ma ramię, które w czasie sygnalizowania porusza się wahliwie w płaszczyźnie pionowej.
Kierznia - maszyna do wyrobu masła (program egzamin ustny).
Kieszeń dekoracyjna - pomieszczenie sąsiadujące ze studiem telewizyjnym, przeznaczone do chwilowego przechowywania dekoracji potrzebnych do jednego z najbliższych programów telewizyjnych.

Kieszeń krasowa

Kieszeń krasowa - zagłębienie w skrasowiałej skale wypełnione gliną lub piaskiem.
Kieszeń smarowa - wgłębienie na powierzchni smarowanej (np. w łożyskach ślizgowych, w prowadnicach) służące jako zbiorniczek smaru regulujący jego dopływ do miejsca tworzenia się klina smarowego.
Kieszeń żużlowa (w piecu martenowskim) - komora mieszcząca żużel gromadzący się w czasie kampanii pieca (opinie o programie).

Kieszonka - element oprawy książki przeznaczony do umieszczania wkładek; k. wykonywana jest z papieru lub tworzywa sztucznego i umocowywana do wewnętrznej strony okładziny.
Kilo-, k - pierwszy człon wyrazów złożonych stosowany w metrycznym systemie jednostek miar do tworzenia nazw jednostek wtórnych o wartości 10.
Kilof - ręczne narzędzie w postaci zakrzywionego ostrza stalowego osadzonego na drewnianym trzonku (stylisku), stosowane w kopalnictwie oraz przy robotach ziemnych do odspajania skał i gruntów spoistych.
Kilof mechaniczny - niewielki młotek pneumatyczny osadzony prostopadle na długiej rękojeści (od 0,8 do 1 m).
Kilogram, kg - jednostka podstawowa masy w układzie SI; masa wzorca, uznanego przez Pierwszą Generalną Konferencję Miar (w 1889 r.) za prototyp międzynarodowej jednostki masy, przechowywanego w Międzynarodowym Biurze Miar w Sevres pod Paryżem (segregator aktów prawnych).
Kilogram-siła, kG, kilopond, kp - jednostka nielegalna siły równa sile, z jaką Ziemia przyciąga masę jednego kilograma w miejscu, w którym przyspieszenie ziemskie wynosi 9,80665 m/s2; 1 kG = 0,980665- 10 N.
Kimatron - ornament ciągły ze stylizowanych liści, rzeźbiony lub malowany, występujący początkowo w architekturze kamiennej, następnie także w reliefach, malarstwie i rzemiośle artystycznym.
Kimograf - przyrząd do rejestrowania w p>ostaci wykresu (kimogramu) różnego typu aktywności, np. skurczów mięśni, ruchów serca, przep>ony, zmian ciśnienia w naczyniach krwionośnych.
Kinazy - fosfotransferazy z klasy transfe- raz przenoszące grupy fosforanowe z ATP (kwasu adenozynotrójfosforanowego) na różne związki z wytworzeniem ich pochodnych fosforanowych, np. na cukry (estry fosforanowe) podczas glikolizy i fermentacji alkoholowej, na cholinę (fosfo- cholina) podczas syntezy lecytyn.

Kinematografia - sztuka filmowa oraz technika i organizacja produkcji i rozpowszechniania filmów (promocja 3 w 1).
Kinematyczny współczynnik dyfuzji - dyfuzyjność.
Kinematyka - dział mechaniki ogólnej dotyczący geometrycznego opisu ruchu ciał.
Kinematyka mechanizmów i maszyn - dział teorii mechanizmów i maszyn obejmujący zagadnienia związane z ich ruchem, bez uwzględnienia działających na nie sił i momentów.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami