Blog
Klapy otwierane na zewnątrz
W artykule znajdziesz:
Klapy otwierane na zewnątrz
Klapy otwierane na zewnątrz powinny być tak zabezpieczone, aby nie mogły być otworzone, gdy wewnętrzny otwór rękawa nie jest zamknięty.
Przebieg śluzowania urobku przez śluzy rękawowe jest następujący (program uprawnienia budowlane na komputer).
Po wyciągnięciu kubła do komory środkowej przesuwa się go nad wyloty rękawów
i wsypuje się do nich jego zawartość, po czym zamyka się klapę wewnętrzną i wypuszcza powietrze z rękawów. Po zrównaniu się ciśnienia z ciśnieniem atmosferycznym otwiera się klapę zewnętrzną, wskutek czego grunt wysypuje się z rękawa.
Do podawania masy betonowej do śluzy stosowane są dodatkowe rękawy przymontowywane w górnej części śluzy. Gdy śluza nie posiada rękawów, wówczas masę betonową śluzuje się przez komorę środkową (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Pojemność rękawów materiałowych wynosi orientacyjnie ok. 0,5 m3, a kubłów ok. 0,25 m3. Istnieje tu możliwość zastosowania kilku kubłów materiałowych, tak jak w śluzie Morana. Wydajność śluz rękawowych jest duża i nie ustępuje wydajności śluz Morana i Zschokkego, a niekiedy dość znacznie ją przekracza.
Śluza lecznicza składa się z komory głównej i przedsionka. Ma ona kształt cylindryczny i ustawiona jest poziomo. Wielkość śluzy powinna być wystarczająca do umieszczenia dwóch łóżek, szafki i stolika. Wejście do przedsionka i przejście do komory jest odpowiednio szerokie, aby można było wnieść chorego na noszach. Komora główna jest zaopatrzona w mały rękaw śluzowy do podawania leków i pożywienia dla chorych (uprawnienia budowlane). W ścianach śluzy umieszcza się okienka z grubego szkła do obserwowania chorych.
W śluzie układa się podłogę drewnianą, a ściany wykłada się materiałem źle przewodzącym ciepło. Wysokość śluzy od podłogi wynosi co najmniej 1,8 m.
Wnętrze śluzy maluje się farbą olejną na biały kolor.
Przewody powietrzne i zawory śluzowe instaluje się w śluzach leczniczych w podobny sposób jak w śluzach osobowych.
Śluzę zaopatruje się w światło i ogrzewanie elektryczne, termometr, manometry zaopatrzone w aparaty samopiszące oraz aparat telefoniczny dla połączenia z ambulatorium, stacją sprężarek i kierownictwem robót.
Rury szybowe
Kształt i wymiary rur szybowych są dostosowane do konstrukcji śluz.
Przy obecnie używanych typach śluz stosowane są zazwyczaj rury o przekroju kołowym i średnicy 0,9-P1,35 m. Niekiedy używane są też rury o przekroju eliptycznym: wymiary takich rur wynoszą ok. 0,8×1,3 m.
Rury szybowe wykonywane są jako elementy o długości ok. 2 m, spawane lub nitowane z blachy o grubości 8-10 mm. Końce rur zaopatruje się w kołnierze z kątowników 90x90x10, z otworami na śruby dla wzajemnego połączenia elementów (program egzamin ustny). Kołnierze umieszcza się zazwyczaj z zewnętrznej strony rur. Otwory na śruby wykonuje się zwykle o średnicy ok. 20 mm, rozmieszcza się je równomiernie wzdłuż obwodu kołnierza w odstępach ok. 80 mm. Przy połączeniu rur zakłada się pomiędzy kołnierze uszczelkę gumową, a śruby uszczelnia się pod główkami pakułami nasyconymi olejem z minią.
Wewnątrz rur szybowych, służących do ruchu osobowego, daje się drabinę z prętów stalowych umocowanych w rurze (opinie o programie). W rurach służących do transportu
materiałów umieszcza się wzdłuż ścian prowadnice dla kubła. Wykonuje się je zazwyczaj z płaskowników o wymiarach 10×50 mm. Rozstawia się je w pewnych odstępach wzdłuż obwodu rury.
Rury przeznaczone dla ruchu osobowo-materiałowego powinny być przedzielone szczelną przegrodą na część osobową i materiałową.
Narzędzia i urządzenia do urabiania gruntu. Przy typowym wyposażeniu kesonów, gdy urobek wydobywa się przez śluzy, stosuje się ręczne odspajanie gruntu. Do ręcznego odspojenia gruntu używa się: łopat, kilofów itp. oraz łopat i młotków pneumatycznych (segregator aktów prawnych).
Odspojony grunt transportuje się do kubła śluzy za pomocą przerzutów łopatą albo przewozi taczkami. W większych kesonach stosowane są do tego celu przenośniki taśmowe, kubły przesuwne i kolejki robocze. Przenośniki w takich przypadkach podwiesza się do stropu kesonu; również i szyny, po których przesuwają się kubły, są umocowane w taki sam sposób.
Wszystkie te urządzenia nie dają jednak należytego zmechanizowania robót w kesonie (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32