Blog

Uformowane wyroby zdjęcie nr 2
17.04.2020

Klucz śrubowy

W artykule znajdziesz:

Klucz śrubowy

 

Uformowane wyroby zdjęcie nr 3
Klucz śrubowy

Klucz śrubowy, cęgi nastawne - klucz wiertniczy, w którym pałąk szczęki jest połączony przegubowo z dźwignią za pomocą nakrętki z gwintem płaskim.
Klucz telegraficzny - przycisk, którym telegrafista zamyka i otwiera obwód elektryczny wytwarzając impulsy przesyłane do aparatu odbiorczego.
Klucz tranzystorowy - zob. klucz elektroniczny (program uprawnienia budowlane na komputer).

Klucz trzpieniowy - klucz montażowy stały, prosty lub wygięty (k. fa j k o w y). którego zakończenie ma kształt odpowiadający gniazdu łba śruby (podczas pracy wkłada się koniec k.t. w gniazdo łba śruby).
Klucz tyrystorowy - klucz elektroniczny.
Klucz uniwersalny - klucz nastawny.
Klucz wiertniczy - narzędzie do skręcania i rozkręcania elementów przewodu wiertniczego lub rur okładzinowych oraz do obracania o pewien kąt przewodu wiertniczego (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Klucz żerdziowy - narzędzie do skręcania i rozkręcania żerdzi pompowych.
Kluczkowanie drobiu - częściowe patroszenie drobiu polegające na pozostawieniu podrobów, a usunięciu z wnętrza tuszki jelit, bez otwierania jamy ciała.
Kluskowanie - tucz przymusowy ptaków określoną ilością paszy przygotowanej w postaci klusek wkładanych do przełyku (uprawnienia budowlane).

Kluza -. otwór obramowany lub z kołnierzem do przeprowadzania lin; k. może być wykonana w nadburciu statku lub przykręcana albo przy- spawana; k. do cum nazywa się k. cumowniczą, k. do holu - k. holowniczą.
Kluza kotwiczna - otwór z kołnierzem w burcie do przeprowadzania łańcucha kotwicznego lub ukośna rura - łącząca pokład z burtą - w której zawieszona jest kotwica.
Kład -. odwzorowanie figury leżącej na płaszczyźnie przecinającej rzutnię (płaszczyznę rysunku) uzyskane przez obrót tej płaszczyzny dokoła jej śladu aż do połączenia się z rzutnią; w rysunkach technicznych występują zwykle k. prostokątne.
Kłąb - część urwanej liny wiertniczej lub łyżkowej splątanej w otworze wiertniczym (program egzamin ustny).

Kłębiarka

Kłębiarka - maszyna zwijająca taśmę włókien wełnianych w kłębki.
Kłoda - grubizna o długości wynoszącej dla drewna iglastego 2,50 -8,90 m, a dla drewna liściastego 2,50-5,90 m.
Kłonica - część przyczepy kłonicowej lub platformy kolejowej w postaci drąga stalowego połączonego zawiasowo lub wstawianego w gniazdo z boku platformy, przeznaczona do umiejscowienia przewożonego ładunku; przeciwległe k. są spinane łańcuchem.

Knaga szczękowa - urządzenie do mocowania liny na jachcie działające na zasadzie sprężynujących mimośrodów zębatych, umożliwiających swobodne pociąganie liny w jedną stronę i automatycznie stopujące jej ruch powrotny.
Koacerwacja - niepełna koagulacja, rozwarstwienie się zolu liofilowego, np. podczas wysalania elektrolitami; jedną z warstw stanowi zol stężony, drugą – rozcieńczony (opinie o programie).
Koagulacja - proces polegający na zmniejszaniu się liczby cząstek fazy rozproszonej w jednostce objętości układu koloidalnego wskutek łączenia się pojedynczych cząstek w większe skupienia – agregaty.
Koagulacja nieodwracalna - koagulacja, której produktu (osadu lub żelu) nie można przeprowadzić z powrotem w stan zolu, np, denaturacja białek, koagulacja koloidów’ liofobowych pod wpływem elektrolitów.
Koagulacja odwracalna - koagulacja, której produkt (zwykle żel) można przeprowadzić z powrotem w stan zolu, np. k.o. koloidów liofilowych pod wpływem elektrolitów.
Koagulacja ortokinetyczna - koagulacja, która przebiega w wyniku zderzeń cząstek pod wpływem działania siły zewnętrznej, np. siły grawitacji lub siły odśrodkowej w ultrawirówce.
Koagulacja perikinetyczna - koagulacja, która przebiega w wyniku zderzeń cząstek wywołanych tylko ruchami Browna (segregator aktów prawnych).
Koagulacyjność (wody) - technologiczny wskaźnik jakości wody uzdatnianej, niealkalizowanej lub uprzednio zalkalizowanej. określający zdolność do koagulacji drobno zdyspergowanych zawiesin i substancji koloidalnych znajdujących się w badanej wodzie podczas traktowania wody siarczanem glinowym jako koagulantem wzorcowym.
Koagulant - związek chemiczny powodujący koagulację wody.

Koagulator laserowy - urządzenie do mikro- chirurgii wykorzystujące działanie zogniskowanej wiązki promieniowania laserowego na żywe komórki; k.l. stosowany jest np. w wypadkach odklejenia siatkówki od dna oka.
Koalescencja - rozdział układu dyspersyjnego, zwykle emulsji, na dwie fazy ciągłe, spowodowany łączeniem się cząstek fazy rozproszonej.
Koażel, koagulat - żel powstający w procesie niepełnej koagulacji zolu, gdy osad tworzy wypełnioną rozpuszczalnikiem porowatą strukturę (promocja 3 w 1).
Koba - pływak drewniany o długości ok. I m, przyjmujący pozycję pionową, gdy ryba ciągnie wędę.

Najnowsze wpisy

23.07.2024
Uformowane wyroby zdjęcie nr 4
Zmiany w projekcie technicznym

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…

22.07.2024
Uformowane wyroby zdjęcie nr 5
Historia uprawnień budowlanych w Polsce

Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…

Uformowane wyroby zdjęcie nr 8 Uformowane wyroby zdjęcie nr 9 Uformowane wyroby zdjęcie nr 10
Uformowane wyroby zdjęcie nr 11
Uformowane wyroby zdjęcie nr 12 Uformowane wyroby zdjęcie nr 13 Uformowane wyroby zdjęcie nr 14
Uformowane wyroby zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Uformowane wyroby zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Uformowane wyroby zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami