Blog

27.02.2020

Kocioł do topienia lepiku uprawnienia budowlane

W artykule znajdziesz:

Kocioł do topienia lepiku uprawnienia budowlane

Kocioł do topienia lepiku uprawnienia budowlane

Kocioł do topienia lepiku KL-800 służy do topienia i transportu gorącego lepiku przy robotach izolacyjnych, fundamentowych i dachowych.

Konstrukcja urządzenia jest następująca: na dwukołowym podwoziu, przystosowanym do holowania po drogach, zamontowany jest kocioł do lepiku ogrzewany elektrycznie, pompa do gorącego lepiku i przewód transportowy. Kocioł może współpracować z natryskiwaczami lepiku (program uprawnienia budowlane na komputer). Sterowanie kotłem odbywa się przyciskami i przełącznikami rozmieszczonymi na pulpicie sterowniczym. Temperaturę topionego lepiku ustala się za pomocą regulatorów temperatury. Kocioł wyposażony jest w zegar sterujący włączający automatycznie kocioł o żądanej godzinie.

Pozwala to na topienie lepiku bez potrzeby zatrudniania załogi np. w porze nocnej. Po osiągnięciu przez lepik żądanej temperatury pracą kotła sterują regulatory temperatury utrzymujące stale potrzebną temperaturę technologiczną.
Zestaw natryskowy emulsji ZNE-200 służy do natryskiwania emulsji lateksowych przy robotach fundamentowych i dachowych. Zestaw składa się z dwóch kompletnych natryskiwaczy, przy czym jeden z nich duży do natrysku emulsji kationowej, drugi zaś do natrysku emulsji lateksowej.

Oba urządzenia mogą pracować wspólnie, np. przy wykonywaniu powłok .sfaltowo-kauczukowych, bądź osobno - przy pracach przygotowawczych jak np. gruntowanie) lub wykonywaniu lekkich powłok izolacyjnych (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Pojedynczy natryskiwacz składa się z zespołu pompowego, przewodów ssącego i przelewowego oraz przewodu natryskowego z lancą natryskową. Zespół pompowy składa się z napędzanej silnikiem elektrycznym pompy zębatej i układu sterująco-zabezpieczającego. Regulację wydatku uzyskuje się przez odpowiedni dobór dysz oraz przez odpowiednie ustawienie zaworu przelewowego. Natryskiwacze wchodzące w skład zestawu mogą być również stosowane do natrysku emulsji gruntujących typu Abizol R (uprawnienia budowlane).
Natryskiwacz pokryć dachowych NP-073 służy do natrysku bezrulonowych pokryć dachowych z emulsji asfaltowo-lateksowej i włókna szklanego. Natryskiwaczem pokryć dachowych NP-073 wykonywać można:
- powłoki renowacyjne na zniszczonych, niesprawnych pokryciach papowych,
- pokrycia nowe, nakładane bezpośrednio na podłoże cementowe. Zamontowany na podwoziu dwukołowym natryskiwacz NP-073 składa się z następujących zespołów:
- zestawu pompowo-natryskowego, napędzanego silnikiem elektrycznym, zapewniającego przetłoczenie emulsji asfaltowo-lateksowej na wys. do 50 m, i niskociśnieniowy, bezpowietrzny natrysk przetłoczonej emulsji na powierzchnię dachu,
- krajarki z napędem pneumatycznym do cięcia włókna szklanego mieszanego z emulsją w chwili natrysku na powierzchnię dachu,
- stelażu do noszenia przez operatora szpuli włókna szklanego (program egzamin ustny).

Rusztowania stojakowe

Rusztowania drewniane drabinowe. Rusztowania drabinowe (wiedeńskie) składają się z drewnianych drabin ustawianych pionowo i kotwionych do ściany budynku. Drabiny stęża się krzyżulcami z desek. Na szczeblach drabin ustawia się pomosty robocze z desek. Układ stężeń przy wysokości rusztowania 14,5 m, 19,0 m i 25,5- m odpowiednio przy 3 do 4, 5 do 6, 7 i więcej drabinach w rzędzie:

a) schemat,

b) szczegół węzła na połączeniu drabin i elementów stężających (opinie o programie).
Rozróżnia się następujące typy rusztowań drabinowych:
- rusztowania z jednego rzędu drabin pojedynczych,
- rusztowania z jednego rzędu drabin podwójnych,
- rusztowania z jednego rzędu drabin z połowizn świerkowych.
Rusztowanie z jednego rzędu drabin pojedynczych stosuje się przy robotach tynkarskich, blacharskich, malarskich, naprawach elewacji itp. Dopuszczalne obciążenie rusztowania (tylko na 1 pomoście) wynosi 2 kN/m*. Wysokość rusztowania - 16 do 25 m, rozstaw drabin - do 2,5 m, prześwit między drabiną a murem - 0,5 m (segregator aktów prawnych).
Stosuje się dwa rodzaje stężeń:
- pierwszy - do wysokości 14,5 m, niezależnie od liczby drabin w rzędzie, lub do wysokości 21 m - przy podwójnych drabinach (zdwojonych) w dolnej kondygnacji rusztowania; stężenia należy wykonywać nie rzadziej jak co 6 m, licząc wzdłuż drabin, drabiny zaś kotwić do ścian nie rzadziej jak co 4 m (w pionie);
- drugi - do wysokości 14,5 m przy 3 lub 4 drabinach w rzędzie lub do wysokości 19 m przy 5 lub 6 drabinach w rzędzie, bądź do wysokości 25 m przy 7 lub więcej drabinach w rzędzie; stężenia zgodnie z rysunkiem stosuje się w odległościach 1 do 3,5 m przy kotwieniu drabin do ściany (licząc w pionie) co 4 m (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami