Blog

Kolejność betonowania elementów zdjęcie nr 2
06.02.2023

Komunikatywność

W artykule znajdziesz:

Kolejność betonowania elementów zdjęcie nr 3
Komunikatywność

Komunikatywność tworzy warunek sukcesu interaktywnego strategii w warunkach samorządności i społeczeństwa obywatelskiego. Metoda scenariuszowa w swojej istocie zawiera konieczny warunek upraszczania zjawisk i procesów skomplikowanych, koncentrując się na logice zdarzeń niepewnych, wkomponowanych w procesy uprawnione przez fakty i argumenty (program uprawnienia budowlane na komputer).

Atrybutem komunikatywności jest zachowanie porządku sekwencji czasowych i problemowych, pozwalających na ogarnięcie mniejszych całości tworzących spójną strategię. Komunikatywność odnosi się także do operowania danymi empirycznymi, które - zwłaszcza w warstwie statystycznej - są przepełnione informacjami pustymi czy zgoła nieprawdziwymi. Cecha komunikatywności jest warunkiem powodzenia przeprowadzenia gry informacyjno-decyzyjnej, której podmiotami będą: władza - społeczeństwo (z udziałem ekspertów z obu stron) (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Wariantowość i powtarzalność jest cechą dającą wysoki poziom obiektywizacji, odnosi się do kreowania wariantów (zbiorów) scenariuszy prognostycznych, których zmienną generującą są założenia wyjściowe. Ten typ analizy scenariuszowej jest uprawniony wtedy, gdy powstaje szczególnie duża liczba pytań (jak rozumie się proces jeżeli (gdy)…?). Jest to typowe dla faz początkowych procesów rozwojowych (uprawnienia budowlane).

Wariantowanie pozwala spojrzeć na te same procesy w różnych warunkach zewnętrznych i wewnętrznych. W tym mieści się także cecha powtarzalności podobnych ścieżek projekcji rozwoju w różnych branżach. Ścieżki analogiczne pozwolą na stworzenie wiązki problemów strategicznych, skupiającej uwagę decydentów i społeczeństwa we współzależności procesów rozwoju (np. zagospodarowanie turystyczne - nowe miejsca pracy) (program egzamin ustny).

Globalność

Logicznym rozwinięciem metod scenariuszowych dla potrzeb planowania strategicznego jest przyswojenie metody SWOT, opartej na badaniach synergii czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Metoda ta bardzo dobrze operacjonalizuje istotę planowania strategicznego: interaktywność oraz globalność, pozwala bowiem na ujęcie dynamiczne niepożądanych i pożądanych zjawisk i cech (szanse, zagrożenia) i potencjałów (siły i słabości). Globalność natomiast jest tu rozumiana jako selektywność w szerokim polu działania. Daje to dobre przejście na eksplorację metody „gorących" miejsc i problemów (opinie o programie).

Analiza struktury funkcjonalno-przestrzennej, zasobów i wartości środowiska przyrodniczego oraz procesów transformacji obszarów nadmorskich, dokonana w programach badawczych przywoływanych w rozdziałach 2-4, uprawniła zasadność zastosowania metody „gorących miejsc", jako sposobu planowania strategicznego prowadzącego do selektywnych działań w wyodrębnionych przestrzennie i problemowo miejscach. Działania te mogą być nie tylko reprezentatywne, lecz także kompleksowo efektywne dla całego obszaru (segregator aktów prawnych).

Metoda „gorących miejsc" zakłada:

  1. prowadzenie analizy problemowej kompleksu zjawisk generowanych przestrzennie w taki sposób, aby wyodrębnić „gorące" problemy, które wiążą sobą największą liczbę problemów pochodnych („łańcuch problemowy");
  2. selekcję i hierarchizację problemów sterujących, tj. takich, które w najwyższym stopniu oddziałują na problemy pozostałe, co daje możliwość rozwinięcia całej gamy metod strategicznego sterowania rozwojem;
  3. alokację przestrzenną „gorących" problemów w przestrzeni fizycznej i poszukiwanie powiązań problemowych, a także delimitacji tych miejsc, przy czym „miejscem" może być zarówno region czy obszar, jak i całość lub część struktury urbanistycznej czy ruralistycznej;
  4. tworzenie podstaw kształtowania strategii wkomponowanej w interregional^ politykę państwa oraz politykę intraregionalną władz samorządowych w taki sposób, aby kształtowały one spójny system gospodarowania;
  5. determinowanie zakresu problemowego monitoringu zmian w zagospodarowaniu przestrzennym zgodnie z zasadami selektywnej kompleksowości reprezentatywnej dla procesów pożądanych przekształceń (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Kolejność betonowania elementów zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Kolejność betonowania elementów zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Kolejność betonowania elementów zdjęcie nr 8 Kolejność betonowania elementów zdjęcie nr 9 Kolejność betonowania elementów zdjęcie nr 10
Kolejność betonowania elementów zdjęcie nr 11
Kolejność betonowania elementów zdjęcie nr 12 Kolejność betonowania elementów zdjęcie nr 13 Kolejność betonowania elementów zdjęcie nr 14
Kolejność betonowania elementów zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Kolejność betonowania elementów zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Kolejność betonowania elementów zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami