Blog
Koncepcja budowy
W artykule znajdziesz:
Koncepcja budowy
Zgodnie z przyjętą koncepcją budowy modelu złożony proces transportu zewnętrznego mieszanki betonowej składa się z następujących procesów prostych i zdarzeń (oczekiwanie w kolejce):
- załadunku mieszanki betonowej w zakładzie produkcji mieszanki,
- transportu mieszanki betonowej do punktu odbioru, na budowę,
- oczekiwania w kolejce na wyładunek,
- wyładunku mieszanki betonowej,
- powrotu środka transportowego po następny załadunek mieszanki betonowej,
- oczekiwania w kolejce na załadunek mieszanki betonowej (program uprawnienia budowlane na komputer).
Opis algorytmu rozwiązania zadania. W celu uniknięcia przestojów na budowie i w zakładzie produkującym mieszankę betonową terminy poszczególnych zdarzeń powinny być tak dobrane, (zakład produkujący mieszankę betonową) przy jednoczesnym założeniu, że na początku proces są uszeregowane rosnąco. Po spełnieniu powyższych założeń nie będą się tworzyć kolejki przed wytwórnią betonu towarowego ani na budowie. Osiągnięcie takiego układu wielkości jest praktycznie niemożliwe. Na etapie budowy modelu musimy przyjąć zatem priorytet działań, który proces jest o wyższym priorytecie: załadunek mieszarek samochodowych czy układanie mieszanki na budowie (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Jeżeli przyjmiemy, z oczywistych powodów, że układanie mieszanki ma wyższy priorytet i zachodzić będzie nierówność to wprawdzie czas pracy wytwórni betonu towarowego nie będzie maksymalnie wykorzystany, ale zapewnimy spełnienie wymogów technologicznych podanych w warunkach ograniczających układania mieszanki betonowej (nawet jeśli będzie kolejka.
W przypadku deterministycznym zmienne przyjmują stałe, otrzymane z badań chronometrażowych, wartości czasów. Zadanie rozwiązujemy przyjmując na początku dowolną wariację kolejności środków transportu i wariację kolejności rozpoczęcia obsługi odbiorców (budów) (uprawnienia budowlane).
Ciąg realizacji dowozu mieszanki betonowej
Tworzymy ciąg realizacji dowozu mieszanki betonowej w sposób następujący: pierwsza realizacja jest postaci. Warto zwrócić uwagę na to, że początkowe / realizacji nie muszą wyczerpywać wszystkich / odbiorców (tzn. w pierwszych / realizacjach nie muszą się pojawić wszystkie wartości. Jeden lub kilku odbiorców może „oczekiwać”, gdy inne budowy będą w trakcie betonowania (program egzamin ustny).
Liczniki kursów jk. mieszarek samochodowych do odbiorcy k, (stojące na drugim miejscu trójki) wzrastają aż do osiągnięcia pełnego zapotrzebowania budowy k, na żądaną ilość mieszanki betonowej. Zmiana wartości licznika jk. następuje wtedy, gdy „wraca” w ciągu realizacji wartość k, (na trzecim miejscu w trójce określającej realizację). Mówiąc dokładniej: przy zmianie realizacji licznik kursów dla odbiorcy kv z wartości jv— I zmienia się na jv. Po spełnieniu warunku zaspokojenia każdego z odbiorców otrzymujemy pełny ciąg realizacji I. Dla tego ciągu obliczamy wartość funkcji K z równoczesnym obliczeniem wartości funkcji (opinie o programie).
Procedurę powtarzamy aż do wyczerpania wszystkich możliwości tworzenia ciągu realizacji.
W praktyce jednak będziemy mieć do czynienia ze zjawiskami losowymi. Wówczas, określone wyżej, deterministyczne zmienne, a tym samym zmienne stają się zmiennymi losowymi o określonych rozkładach. Wówczas w modelu (i w programie komputerowym) dane wejściowe będą generowane przez program według określonych generatorów liczb losowych właściwych dla danego rozkładu prawdopodobieństwa (segregator aktów prawnych).
Uwarunkowania występujące w praktyce często ograniczają rozmiary modelu, ułatwiając tym samym numeryczną realizację w czasie programu komputerowego. W rozwiązywanym problemie, w praktyce do transportu mieszanki stosuje się tylko trzy typy mieszarek samochodowych o następujących pojemnościach mieszalników: 4,5 m\ 6,0 m3 oraz 9 m3 (przyjmując jako kryterium pojemność mieszalnika) (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32