Blog

Informacje podstawowe zdjęcie nr 2
13.07.2020

Konstrukcja szkieletowa budynku

W artykule znajdziesz:

Konstrukcja szkieletowa budynku

Informacje podstawowe zdjęcie nr 3
Konstrukcja szkieletowa budynku

Konstrukcję szkieletową budynku stanowią żelbetowe elementy prefabrykowane o rozpiętości 9,00 m (program uprawnienia budowlane na komputer). Wypełnienia ścienne murowane są z bloków betonu komórkowego, a przekrycia stropodachowe z prefabrykowanych płyt żelbetowych żebrowanych. Posadzki i elementy wyposażenia przewidziane są z betonu żwirowego wylewanego.

Budynek służący do udoju krów trzymanych w oborach wolnostanowiskowych, w których dojenie nie odbywa się na stanowiskach. Hala udojowa wyposażona jest w osiem stanowisk w układzie tandemowym, na których przeprowadza się mechaniczny udój za pomocą agregatu próżniowego. Niezależnie od stanowisk udojowych hala udojowa wyposażona jest w niezbędne urządzenia, jak basen chłodniczy, zlewnię mleka i zmywalnię naczyń (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Do hali przylega poczekalnia krów w postaci wiaty-zadaszenia osłaniającego zwierzęta przed deszczem. Konstrukcja budynku jest murowana - ze żwirobetonowych pustaków Alfa lub cegły-kratówki. Stropodach przewidziany jest z prefabrykowanych elementów żelbetowych: belek DZ-3 i płyt dachowych izolowanych wełną mineralną. Pozostałe elementy konstrukcji - fundamenty, nadproża, wieńce oraz posadzki - wykonane są z betonu wylewanego (uprawnienia budowlane).

Konstrukcję budynku stanowią nośne ściany zewnętrzne odpowiednio dostosowane pod względem przewodności cieplnej do stref klimatycznych. Ściany te są wykonane z prefabrykowanych pustaków szczelinowych lub komorowych. bądź bloków z betonu komórkowego. Stropodach i strop tworzą elementy prefabrykowane w postaci płyt żelbetowych ułożonych na belkach T-27 lub cienkościenne elementy łupinowe DC (program egzamin ustny). Posadzka, stanowiska krów i żłoby wykonane st] z betonu żwirowego wylewanego.

Konstrukcja ścian

Konstrukcję ścian stanowią żużlobetonowe lub gazobetonowe elementy prefabrykowane ścienne, układane na sucho bez zaprawy, co umożliwia w razie potrzeb; rozbieralność i przestawność budynku. Podany przykład zastosowania elementów prefabrykowanych układanych na sucho jest interesujący z tego względu, że umożliwia rozbieralność budynku w przypadku, kiedy zachodzi potrzeba przekształceń osiedleńczo-rolnych pociągających za sobą zmianę usytuowania budynków (opinie o programie). Wówczas wykorzystanie elementów budowlanych dla nowego rozwiązania jest w pełni możliwe.
Wewnętrzną konstrukcję nośną stanowią słupy prefabrykowane żelbetowe. Nadproża, podciągi i elementy przekryć stropodachowych są również z prefabrykatów żelbetowych, przy czym przewiduje się stropodach z lekkich elementów z płyt pilśniowych łupinowych wykonanych na szkielecie drewnianym.

Posadzkę budynku i stanowiska dla zwierząt wykonano z prefabrykowanych elementów betonowych niezbrojonych, układanych na piasku i zalewanych zaprawą cementową w spoinach.
Związek Radziecki. Plany gospodarcze Związku Radzieckiego zmierzają do intensyfikacji produkcji rolnej. Duży udział w rolniczym programie budowlanym ma budownictwo inwentarskie. W ramach realizacji ogromnego, perspektywicznego planu budownictwa rolniczego opracowane zostały koncepcje uniwersalnych budynków przeznaczonych dla produkcji zwierzęcej. Koncepcje te polegają na zastosowaniu budynków zunifikowanych pod względem gabarytów wymiarowych i przestrzennych, umożliwiających rozwiązywanie w ich wnętrzu różnorodnych technologii użytkowych (segregator aktów prawnych). Możliwości stosowania zmiennego programu technologicznego zostały przestudiowane na odpowiednio dużej serii zestawów projektowych.

Omawiane rozwiązania budynków realizowane są przeważnie przy użyciu żelbetowych elementów prefabrykowanych. Ma to duże znaczenie w tamtejszych warunkach ze względu na konieczność zastosowania jednolitych zunifikowanych wymiarów maszyn i urządzeń, przystosowanych do pracy w budynkach inwentarskich. Ostatecznie w wyniku analizy przyjęto dla wszystkich budynków inwentarskich jednolitą szerokość budynków, wynoszącą 18,00 m, w postaci trzech naw po 6,00 m szerokości każda (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Informacje podstawowe zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Informacje podstawowe zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Informacje podstawowe zdjęcie nr 8 Informacje podstawowe zdjęcie nr 9 Informacje podstawowe zdjęcie nr 10
Informacje podstawowe zdjęcie nr 11
Informacje podstawowe zdjęcie nr 12 Informacje podstawowe zdjęcie nr 13 Informacje podstawowe zdjęcie nr 14
Informacje podstawowe zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Informacje podstawowe zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Informacje podstawowe zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami