Blog
Kontrakcja strugi
W artykule znajdziesz:
Kontrakcja strugi
Konsza, koncha - zbiornik z mieszadłem do mieszania (konszowania) masy czekoladowej konszowanie, konchowanie - mieszanie masy czekoladowej w celu zemulgowania jej składników oraz odparowania nadmiaru wody i lotnych kwasów; k. prowadzi się w temperaturze 60 - 100 °C przez 2-3 doby kontakt, masa kontaktowa - chem. katalitycznie aktywna faza stała w katalizie wielofazowej kontakt2 - zetknięcie się dwóch różnych ciał (program uprawnienia budowlane na komputer).
Kontakt - elektron, metalowy element przyrządu elektronowego, za pomocą którego wykonuje się elektryczne połączenie stykowe Kontakt metal-półprzewodnik - obszar obejmujący połączenie metalu z półprzewodnikiem (w przyrządach półprzewodnikowych)
Kontakt omowy, kontakt liniowy - elektron, kontakt o dużej konduktancji mający liniową charakterystykę prądowo-napięciową Kontakt przyrządu półprzewodnikowego - metaliczna część przyrządu półprzewodnikowego zapewniająca elektryczne połączenie między określonym obszarem i jego zaciskiem kontaktron, przekaźnik hermetyczny - łącznik zestykowy, którego styki (ruchome) wykonane z materiału magnetycznie miękkiego wtopione są w rurkę szklaną wypełnioną gazem obojętnym i których działanie następuje pod wpływem zewnętrznego pola magnetycznego wytworzonego przez cewkę nałożoną na rurkę kontaminacja - skażenie promieniotwórcze (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Kontener - pojemnik o znormalizowanych wymiarach do przewozu i składowania wyrobów, przeznaczony do wielokrotnego użycia, umożliwiający przewóz ładunku - bez przeładowania - różnymi środkami transportu kontenerowiec, pojemnikowiec statek zbudowany do przewozu ładunków w kontenerach
Konteneryzacja - wprowadzanie kontenerów przy przewozach i składowaniu wyrobów w celu ułatwienia i przyspieszenia manipulacji kontinuum continuum
Kontrafał - lina mocowana do rogu fałowego żagla biegnąca w dół, służąca do ściągania żagla na pokład (uprawnienia budowlane).
Kontrakcja aktynowcowa - zmniejszanie się promieni jonowych aktynowców wraz ze wzrostem ich liczby atomowej
Kontrakcja cieczy - zmniejszenie objętości przy mieszaniu niektórych rozpuszczających się wzajemnie cieczy (program egzamin ustny).
Kontrast fazowy
Kontrakcja lantanowcowa - zmniejszanie się promieni jonowych lantanowców wraz ze wzrostem ich liczby atomowej
Kontrakcja Lorentza-Fitzgeralda, skrócenie Lorentza-Fitzgeralda - zmniejszanie się rozmiarów poruszającego się ciała sztywnego równoległych do kierunku jego ruchu; hipoteza ta znalazła potwierdzenie i wyjaśnienie w teorii względności (opinie o programie).
Kontrakcja strugi, zwężenie strugi - zmniejszenie pola przekroju strugi cieczy przepływającej przez otwór w stosunku do pola tego otworu
Kontraktacja - forma skupu produktów głównie rolnych oparta na dwustronnej umowie między producentem a przedsiębiorstwem skupu określającej termin realizacji, ilość i jakość produktów, ich cenę i in.
Kontrast (luminancji) - różnica luminancji dwóch części pola widzenia odniesiona do mniejszej z tych luminancji
kontrast barwy - różnica między barwami oglądanych powierzchni, zwłaszcza barwą przedmiotu obserwowanego a barwą powierzchni stanowiącej jego tło
Kontrast fazowy - kontrast (w mikroskopie lub innym przyrządzie optycznym) uwarunkowany wielkością różnicy faz między nie zakłóconymi promieniami tworzącymi jasne tło w polu widzenia a promieniami, które uległy rozproszeniu na badanych obiektach (segregator aktów prawnych).
Kontrast obrazu - TV stosunek dwu luminancji obrazu, większej do mniejszej kontrast odwzorowania stosunek maksymalnej i minimalnej różnicy luminancji do jej sumy
Kontrastowość - cecha charakterystyczna fotograficznych materiałów światłoczułych określająca różnice gęstości optycznych, w jakich zostaną oddane (w znormalizowanych warunkach wywoływania) różnice tonalne fotografowanego obiektu
Kontraszot - lina działająca w kierunku przeciwnym niż szot, która wraz z szotem utrzymuje bom w pewnym określonym położeniu kontrola porównywanie stanu rzeczywistego z pożądanym i ustalenie ewentualnych odchyleń kontrola automatyczna - kontrola przeprowadzana za pomocą urządzeń, które bez udziału człowieka wykonują ogół czynności koniecznych do porównywania rzeczywistych wartości kontrolowanych parametrów wyrobów z ich wartościami założonymi i w zależności od wyników porównania sortują wyroby na grupy jakościowe lub zmieniają warunki pracy maszyny (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32