Blog
Kopia maszynopisu
W artykule znajdziesz:
Kopię maszynopisu należy starannie przechować. Kopia ta powinna być zaopatrzona w odsyłacze określające miejsca notatnika odnoszące się do opublikowanych danych. Umożliwi to w przyszłości cofnięcie się od publikowanych wniosków do zawartych w oryginalnym notatniku zapisów, fotografii i wykresów uzyskanych z przyrządów rejestrujących (program uprawnienia budowlane na komputer). Należy również dbać o to, aby wszelkie przekształcenia, którym poddano uzyskane dane, były w każdej chwili dostępne dzięki odpowiednim odsyłaczom. Rysunki są kosztowne, ale często niezbędne, zwłaszcza w opisach aparatury. Powinny one składać się z wyraźnych linii i punktów. Podobnie jak wykresy, rysunki są zazwyczaj drukowane przy użyciu klisz cynkowych, nie pozwalających na uzyskiwanie półcieni. Można jednak stosować kreski grube lub cienkie, linie kropkowane, przerywane, lub pełne (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Najlepiej jest wykonywać rysunki na papierze kreślarskim, kalce, brystolu lub jednej z nowych kreślarskich folii plastykowych, ale można również do tego celu użyć dobrego białego papieru. Istotne znaczenie ma wykonanie rysunków czarnym tuszem przy użyciu grafionu. Rysunki i wykresy powinny być dwu- lub trzykrotnie większe (wykonane w podziałce 2 : 1 lub 3 : 1) od klisz przewidzianych do druku, a wszelkie szczegóły i opisy powinny być wystarczająco duże, aby zapewnić dobrą czytelność po wydrukowaniu (uprawnienia budowlane). Do sprawdzenia tego wymagania służy szkło pomniejszające. Jakość rysunków i opisów powinna być na poziomie prac wykonanych przez zawodowego kreślarza.
Fotografie. Dobry rysunek kreskowy aparatury zawiera na ogół więcej informacji i jest tańszy od fotografii. Zdjęcia fotograficzne linii widmowych, próbek lub zapisów przyrządów rejestrujących są często pożądane, ale konieczność ich zamieszczenia należy starannie przeanalizować (program egzamin ustny). 0 dobroci zdjęcia decyduje tło, oświetlenie i czas naświetlenia. Najlepszym tłem jest zazwyczaj białe płótno, które należy zawiesić tak, żeby zasłaniało wszystkie przedmioty niepotrzebne zdjęciu. Cienie nie powinny zaciemniać pożądanych szczegółów, ale są często pożądane do uzyskania wrażenia bryłowatości. Czas naświetlenia należy dobrać tak, aby uzyskać właściwą kontrastowość, zapewniającą rozróżnienie części aparatury o różnych barwach lub różnym stopniu czerni (opinie o programie).
Wyprowadzenia wzorów matematycznych
Wyprowadzenia wzorów matematycznych należy rozpoczynać od zależności elementarnych lub od równań, których pochodzenie jest podane. Znaczenie wszystkich użytych symboli należy wyraźnie podać przy ich wprowadzaniu, a niekiedy także po wzorze końcowym, jeżeli przewiduje się, że inni będą się często na niego powoływać. Wybór oznaczeń ma duże znaczenie. Wszystkie wzory, na które powołujemy się w tekście, powinny być ponumerowane (segregator aktów prawnych).
Wyprowadzenia należy opisać tak dokładnie, żeby czytelnik, dla którego praca jest przeznaczona, mógł śledzić ich przebieg. Przekształceń algebraicznych oczywistych dla czytelnika można nie podawać, ale należy być ostrożnym w interpretacji słowa „oczywisty". Jeżeli uzyskanie ostatecznego wzoru wymaga zbyt dużo miejsca lub jest trudne, można zastosować załączniki. Tekst powinien zawsze zawierać punkt wyjścia, przyjęte założenia, rodzaj i ograniczenia wszelkich zastosowanych przybliżeń oraz wynik.
Wzory ostateczne najlepiej jest podawać w postaci odpowiedniejszej do stosowania w praktyce. Niespełnienie tego wymagania świadczy często, że wzory nigdy nie były w rzeczywistości stosowane. Jeżeli w wyrażeniach algebraicznych występują stałe, to należy podać ich wartości. Jest rzeczą bardzo istotną, żeby wszelkie materiały matematyczne i liczbowe sprawdzać starannie w każdym stadium opracowania, aż do ukończenia druku (promocja 3 w 1). Prace matematyczne bez omyłek i błędów drukarskich są raczej wyjątkiem niż regułą.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32