Blog

16.06.2021

Koronka wiertnicza

W artykule znajdziesz:

Koronka wiertnicza

Koronka wiertnicza

Koronka wiertnicza, koronka rdzeniowa, główka rdzeniowa - narzędzie wiertnicze w kształcie odcinka rury z uzbrojoną częścią roboczą, stosowane do wykonywania otworu wiertniczego metodą skrawania lub ścierania koronkarka - maszyna włókiennicza do wyrobu koronek (program uprawnienia budowlane na komputer).
Koronograf - przyrząd umożliwiający fotografowanie korony słonecznej w normalnych warunkach, tj, poza całkowitym zaćmieniem Słońca.
Korowanie - usuwanie kory z powierzchni drewna okrągłego.

Korowanie ciśnieniowe - korowanie polegające na zdzieraniu kory przez powietrze lub parę, rozprężające się nagle wskutek spadku wysokiego ciśnienia w przestrzeni zawierającej korowane drewno.
Korowanie hydrauliczne - korowanie polegające na działaniu strumienia wody o dużej szybkości, uderzającego stycznie do powierzchni korowanego drewna w kierunku równoległym lub prostopadłym do osi podłużnej drewna korowanie na biało - korowanie mające na celu usunięcie z powierzchni drewna korowiny i całego łyka, połączone zazwyczaj ze zdjęciem wraz z łykiem grubszej lub cieńszej warstwy drewna.

Korowanie na czerwono - korowanie mające na celu usunięcie z powierzchni drewna całej koro- winy z pozostawieniem łyka korowanie na półbiało - korowanie mające na celu usunięcie z powierzchni drewna całej korowiny i większej części łyka, która w postaci pasemek przylega do chropowatej powierzchni drewna (program uprawnienia budowlane na ANDROID.
Korowarka, korowaczka - maszyna do oddzielania kory od drewna.

Korowarka bębnowa

Korowarka bębnowa - korowarka, w której usuwanie kory następuje przez tarcie pomiędzy wyrzynkami drewna i żebrami obracającego się bębna, w którym znajdują się wyrzynki; drewno musi być uprzednio moczone lub parowane korowarka łańcuchowa - korowarka oddzielająca korę za pomocą dwu par łańcuchów napiętych wewnątrz obracającego się koła, przez które między łańcuchami przesuwa się drewno korowarka tarczowa - korowarka oddzielająca korę za pomocą wirującej tarczy nożowej korowina, martwica korkowa - zewnętrzna martwa warstwa kory (uprawnienia budowlane).
Korownik - narzędzie ręczne do korowania drewna, stosowane głównie do korowania na czerwono i półbiało.

Korozja - stopniowe niszczenie tworzyw wskutek chemicznego lub elektrochemicznego oddziaływania środowiska; niszczenie tworzywa rozpoczyna się na jego powierzchni i postępuje w głąb (program egzamin ustny).
Korozja atmosferyczna - korozja spowodowana działaniem wilgotnego powietrza oraz zawartych w nim zanieczyszczeń.
Korozja biologiczna, biokorozja - korozja spowodowana przez mikroorganizmy korozja chemiczna - korozja metali wywołana działaniem chemicznym, któremu nie towarzyszy powstawanie prądu elektrycznego korozja cierna - korozja metali wywołana równoczesnym działaniem środowiska korozyjnego i tarcia (opinie o programie).

Korozja dotykowa - korozja potowa korozja drewna - zgnilizna korozyjna drewna korozja elektrochemiczna - korozja wywołana przepływem prądu elektrycznego powstałego wskutek zetknięcia metalu lub stopu z elektrolitem.
Korozja erozyjna, korozja turbulencyjna - korozja powstająca pod wpływem przepływu burzliwego (segregator aktów prawnych).
Korozja galwaniczna - korozja zachodząca przy zetknięciu dwóch metali lub stopów o różnych potencjatach elektrodowych korozja gazowa - korozja metali w suchych gazach

Korozja jądrowa - stopniowe niszczenie materiałów w wyniku silnego działania promieniowania jądrowego; k.j. szczególnie zagraża reaktorom jądrowym, w których materiały poddawane są stale silnemu działaniu neutronów korozja kontaktowa - korozja stykowa korozja kroplowa - korozja elektrochemiczna lokalna, zachodząca w środkowej części powierzchni stanowiącej granicę faz pomiędzy kroplą roztworu wywołującego korozję a podłożem, które ulega korozji w wyniku powstania ogniwa stężeniowego na skutek nierównomiernego dopływu powietrza.

Korozja ługowa, kruchość ługowa - rodzaj korozji naprężeniowej występujący w stalowych zbiornikach narażonych na jednoczesne działanie ługów i obciążeń.
Korozja magmowa - proces nadtapiania przez magmę wydzielonych już z niej minerałów wskutek ponownego wzrostu temperatury w zbiorniku magmowym (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami