Blog
Spłonki górnicze powietrzne
W artykule znajdziesz:
Spłonki górnicze powietrzne - spłonki przystosowane do robót strzelniczych o nieograniczonym zakresie stosowania, tzn. wszędzie, gdzie są dozwolone roboty strzelnicze górniczymi materiałami wybuchowymi spłonki górnicze skalne - spłonki przystosowane do robót strzelniczych w kopalniach odkrywkowych, podziemnych niewęglowych i węglowych niegazowych (program uprawnienia budowlane na komputer).
Spłonkownica - puszka blaszana do przenoszenia i przechowywania spłonników spłonnik - pudełko drewniane z otworami na spłonki, zamykane zasuwką jak piórnik spłukiwacz buraków - urządzenie hydrantowe z głowicą obrotową do przeładunku buraków silnym strumieniem wody spływ - element dekoracyjny i konstrukcyjny wiążący łagodnie spływającą linią dwie kondygnacje różnej szerokości spływ logiczny - liczba układów podłączonych równocześnie na wejście danego układu spływanie - przemieszczanie się skał przesyconych wodą po zboczu o małym nachyleniu pod wpływem siły ciężkości; s. nie odbywa się po określonej powierzchni przemieszczania; poszczególne partie gruntu poruszają się z różną szybkością (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Spływnik - odpływnik spływność - właściwość materiału bitumicznego określająca jego zdolność do spływania z powierzchni pionowych i pochyłych spływy - języki błotne, stożki itp. formy powstałe dzięki akumulacji spływających po zboczach utworów ilastych i gliniastych przepojonych wodą spływy deszczowe, ścieki deszczowe - wody z opadów atmosferycznych spływające do kanałów z terenu za pośrednictwem wpustów ściekowych ulicznych lub podwórzowych oraz z dachów za pośrednictwem rynien i rur spustów deszczowych spocznik - płaszczyzna przedzielająca biegi schodowe w poziomie kondygnacji, umożliwiająca wypoczynek przy wchodzeniu i wygodne dojście do pomieszczeń znajdujących się na danej kondygnacji (uprawnienia budowlane).
Spocznik międzypiętrowy
Spocznik międzypiętrowy, półspocznik - płaszczyzna przedzielająca biegi schodowe w poziomie leżącym pomiędzy dwiema kondygnacjami, umożliwiająca wypoczynek przy wchodzeniu spoczynek - pozostawienie punktu, układu punktów lub ciała w położeniu niezmiennym w czasie (program egzamin ustny).
Spodarka - geol. dolna część instrumentu (np. teodolitu, niwelatora) służąca do jego poziomowania, połączona z instrumentem trwale lub stanowiąca część od niego odłączaną spodek - narzędzie osadzane w otworze kowadła; łącznie z nadstawką służy do nadawania odkuwce dokładnego kształtu (okrągłego, kwadratowego) spodek - dolna powierzchnia wyrobiska, która może być spągiem pokładu spodek prostopadłej - punkt przecięcia się danej prostej z prostą lub płaszczyzną do niej prostopadłą (opinie o programie).
Spodek żeliwiaka - warstwa masy formierskiej ubijana na zamkniętych drzwiczkach dennych żeliwiaka spodnik - dolna część stojaka metalowego ciernego opatrzona stopą; w s. mieści się dolna część rdzennika, zamocowana zamkiem spodografia, mikrospopielanie - metoda histochemiczna pozwalająca na badanie mineralnych składników tkanek; polega na spalaniu skrawków histologicznych w celu usunięcia substancji organicznych spodumen - minerał z grupy piroksenów, krzemian litu i glinu źródło otrzymywania litu spoina - miejsce spojenia dwóch przedmiotów; w przypadku spawania jest to część złącza spawanego powstała z metalu, który w procesie spawania uległ stopieniu spoina (w murze), fuga - szczelina między łączonymi elementami muru (np. między cegłami, kamieniami, pustakami wielocegłowymi), wypełniona całkowicie lub częściowo zaprawą budowlaną (segregator aktów prawnych).
Spoina brzeżna - spoina czołowa powstała przez stopienie brzegów zagiętych prostopadle do czoła spoina czołowa - spoina otrzymana przez wypełnienie spoiwem rowka między powierzchniami styku części łączonych spoina grzbietowa - spoina, zazwyczaj jednościegowa, wykonana na grzbiecie złącza przylgowego lub na styku złącza czołowego spoina jednostronna - spoina wykonana z jednej strony złącza (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32