Blog

Zdałem i nie muszę płacić za powtórkę zdjęcie nr 2
16.06.2021

Korozja miejscowa

W artykule znajdziesz:

Korozja miejscowa

Zdałem i nie muszę płacić za powtórkę zdjęcie nr 3
Korozja miejscowa

Korozja miejscowa - korozja obejmująca tylko niektóre miejsca powierzchni metalu korozja międzykrystaliczna - korozja zachodząca wzdłuż granic ziam metalu korozja morska - korozja w wodzie morskiej oraz w atmosferze zawierającej mgłę wody morskiej korozja naprężeniowa - korozja wywołana równoczesnym działaniem środowiska korozyjnego i zewnętrznych naprężeń mechanicznych korozja nitkowa - korozja miejscowa rozprzestrzeniająca się w postaci nitek, głównie pod niemetalowymi powłokami ochronnymi korozja ogólna - korozja obejmująca całą powierzchnię przedmiotu metalowego korozja pasmowa* - korozja rozprzestrzeniająca się głównie w kierunku odkształceń plastycznych metalu (program uprawnienia budowlane na komputer).

korozja plamista, korozja plamkowa - korozja miejscowa w postaci plam korozja podosadowa - korozja zachodząca w wodzie i roztworach wodnych pod warstwami osadów (np. piasku, opadłych liści), tzn. tam, gdzie dopływ tlenu jest utrudniony korozja podpowierzchniowa - korozja miejscowa zaczynająca się na powierzchni metalu i rozprzestrzeniająca się głównie pod powierzchnią korozja podpowłokowa - korozja przebiegająca pod powłoką ochronną (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
korozja potowa, korozja dotykowa - korozja wywołana dotykaniem metalowych części urządzeń spoconymi rękami.

korozja punktowa, pitting - korozja miejscowa w postaci oddzielnych punktów korozja radiacyjna - niszczenie tworzywa przez ośrodek je otaczający, w obecności promieniowania jonizującego korpuskulamego i elektromagnetycznego, które na ogół wzmaga postępy korozji wskutek dodatkowego działania produktów radiolizy w ośrodku ciekłym i gazowym oraz wskutek wytwarzania uszkodzeń radiacyjnych w ośrodku stałym.
korozja równomierna - korozja ogólna zachodząca z jednakową szybkością na całej powierzchni przedmiotu (uprawnienia budowlane).
korozja selektywna - korozja, której ulegają tylko niektóre składniki stopu.

korozja strukturalna - korozja związana z niejednorodnością struktury metalu lub stopu korozja stykowa, korozja kontaktowa - korozja elektrochemiczna wywołana stykaniem się metali o różnym potencjale elektrodowym w tym samym środowisku korozyjnym korozja szczelinowa - korozja powstająca w głębi szczeliny (spowodowana najczęściej różnicą stężeń elektrolitu w szczelinie i na swobodnej powierzchni tego samego przedmiotu) korozja śródkrystaliczna - korozja, w wyniku której powstają pęknięcia przebiegające przez ziarna metalu (występuje przeważnie przy współdziałaniu naprężeń)(program egzamin ustny).

Korozja turbulencyjna

Korozja turbulencyjna - korozja erozyjna korozja udarowa - korozja erozyjna wywołana działaniem strumienia cieczy na powierzchnię metalu.
korozja warstwowa - korozja powodująca warstwowe niszczenie metalu przebiegające równolegle do jego powierzchni w kierunku walcowania (np. w stopach metali lekkich) korozja wodna - korozja elektrochemiczna spowodowana działaniem wody korozja wodorow a - kruchość wodorowa (metali) (opinie o programie).
korozja wżerowa - korozja występująca na niewielkiej powierzchni metalu, ale przenikająca znacznie w głąb; w wyniku k.w. powstają w metalu wżery, których głębokość jest znacznie większa niż ubytek grubości metalu na pozostałej powierzchni.

korozja ziemna - korozja elektrochemiczna metali spowodowana działaniem gleby korozja zmęczeniowa - korozja metali spowodowana równoczesnym działaniem środowiska korozyjnego i naprężeń okresowo zmiennych korozymetria - pomiary postępu procesów korozyjnych w urządzeniach przemysłowych korpus - kadłub
korpus (budynku) - główna, środkowa, wyodrębniona część bryły dużego budynku korpus cewki - cl. wspornik, który utrzymuje uzwojenie cewki (segregator aktów prawnych).

korpus lemieszowy - korpus pługa korpus narzędzia - część narzędzia, w której mocowane są elementy lub w której elementy te są ukształtowane bezpośrednio korpus pługa, korpus płużny - zasadniczy zespół roboczy pługa, składający się z lemiesza, odkładnicy, słupicy oraz płozu zakończonego piętką lub z talerza osadzonego na osi przymocowanej do słupicy, nad którym umocowana jest odkładnica (k. talerzowy) (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Zdałem i nie muszę płacić za powtórkę zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Zdałem i nie muszę płacić za powtórkę zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Zdałem i nie muszę płacić za powtórkę zdjęcie nr 8 Zdałem i nie muszę płacić za powtórkę zdjęcie nr 9 Zdałem i nie muszę płacić za powtórkę zdjęcie nr 10
Zdałem i nie muszę płacić za powtórkę zdjęcie nr 11
Zdałem i nie muszę płacić za powtórkę zdjęcie nr 12 Zdałem i nie muszę płacić za powtórkę zdjęcie nr 13 Zdałem i nie muszę płacić za powtórkę zdjęcie nr 14
Zdałem i nie muszę płacić za powtórkę zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Zdałem i nie muszę płacić za powtórkę zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Zdałem i nie muszę płacić za powtórkę zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami