Blog

16.06.2021

Kota

W artykule znajdziesz:

Kota

Kota

Kota - znak typograficzny na mapie z podaną wysokością (względną lub bezwzględną) kotbelka - wytyk pomocniczy używany na dużych jachtach i statkach żaglowych do wyciągania kotwicy z wody na pokład kotew - element budowlany konstrukcji wiążący z sobą inne elementy budowlane konstrukcji w sposób uniemożliwiający ich przesunięcie lub obrót podstawowy element obudowy górniczej, mocowany w wywierconym otworze, umożliwiający ściągnięcie lub podtrzymanie odspajających się warstw górotworu; (3) masz. element do łączenia konstrukcji maszynowej z ustrojem budowlanym (fundamentem, murem); najczęściej k. ma postać śruby fundamentowej, której koniec jest zalany betonem w specjalnej studzience (program uprawnienia budowlane na komputer).

Kotki - ochraniacze zaplecione na stalówkach z kawałków rozkręconych pokrętek liny w celu ochrony żagli przed przecieraniem kotlarnia - dział zakładu przemysłowego produkujący lub wykonujący naprawy kotłów kotlina walcownicza - piast, przestrzeń między współpracującymi walcami walcarki ograniczona (w przekroju) łukami styku metalu walcowanego z walcami oraz początkową i końcową linią granicy obszaru plastycznego płynięcia metalu (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Kotlina wielkiego pieca - dolna część przestrzeni wewnętrznej wielkiego pieca, ograniczona od dołu wymurowaniem trzonu pieca, a od góry poziomem otworu spustowego Kotlina żeliwiaka - część szybu żeliwiaka poniżej dolnej krawędzi najniższego rzędu dysz, w której zbiera się ciekłe żeliwo i żużel kotłownia - pomieszczenie lub budynek, w którym ustawione są kotły parowe kotonina - włók. kompleksy włókien elementarnych roślin łykowych (lnu, konopi, ramii i in.) otrzymywane przez kotonizowanie; k. przędzie się z bawełną lub włóknami sztucznymi ciętymi; samej k. używa się do wyrobu waty, w połączeniu z innymi włóknami - głównie do wyrobu filców technicznych (uprawnienia budowlane).

Kotonizowanie

Kotonizowanie - rozdzielanie włókien łykowych surowych metodami mechanicznymi (np. w trzeparkach, czesarkach itp.) i chemicznymi (np. przez ługowanie w autoklawach) kotwiarka - pływająca jednostka pomocnicza, wchodząca w skład taboru pogłębiarskiego, przeznaczona do wywożenia, stawiania i podnoszenia kotwic roboczych, będących częścią systemu manewrowego pogłębiarck kotwica1 (okrętowa) - konstrukcja stalowa (niekiedy o ciężarze kilkudziesięciu ton) z trzonem i jednym lub kilkoma ramionami zakończonymi łapami, która po rzuceniu ze statku i zaczepieniu o dno zatrzymuje go za pośrednictwem łańcucha, a następnie utrzymuje w miejscu na wolnej przestrzeni wodnej, czasami zaś pomaga w manewrowaniu statkiem w porcie (program egzamin ustny).

Kotwica - element wychwytu kotwicowego w postaci dźwigni dwuramiennej, połączonej z wahadłem i wykonującej ruchy w takt jego ruchów, na przemian zwalniając i zatrzymując kolo wychwytowe za pośrednictwem palet znajdujących się na końcach ramion kotwicy kotwica’ (przekaźnika) - ruchoma część obwodu magnetycznego przekaźnika wykorzystana do sterowania zestykami.
Kotwica admiralicji - kotwica z poprzeczką i nieruchomymi ramionami (opinie o programie).

Kotwica głębinowa - kotwica do kotwiczenia statku na dużych głębokościach kotwica główna - kotwica do kotwiczenia z dziobu statku spełniająca główną rolę w utrzymaniu statku na miejscu (segregator aktów prawnych).
Kotwica martwa - metalowa lub żelazobetonowa konstrukcja do zakotwiczenia na stałe latarniowca, beczki cumowniczej, pławy itp. kotwica patentowa - kotwica okrętowa z ruchomymi ramionami kotwica pływająca  dryłkotwa kotwica prądowa - kotwica dodatkowa, w przybliżeniu trzykrotnie lżejsza od kotwicy głównej, zwykle zrzucana z rufy statku, do utrzymywania go w żądanym kierunku, zwykle z prądem kotwica skurczowa - masz. stalowy element złączny o kształcie dwuteowym, stosowany w połączeniach skurczowych pośrednich (tzw. połączeniach kotwicowych).

Kotwica zapasowa - okrętowa kotwica dodatkowa zastępująca w razie potrzeby kotwicę główną kotwica zawoźna - werp.
Kotwicowisko - specjalnie wyznaczony obszar na redzie lub w porcie, na którym można rzucać kotwicę i gdzie zazwyczaj kotwiczą statki (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami