Krąglak

Krąglak

Krąglak, kłoda - wypukła konstrukcja drewniana obita blachą lub betonowa, ustawiona skośnie do podłogi, służąca do ręcznej obróbki skór w warsztacie mokrym krążek jezdny - element odbieraka prądu w postaci krążka z rowkiem na obwodzie wieńca, opierający się o przewód jezdny krążek kalkulacyjny (szybowcowy) - przyrząd w postaci krążka z obrotowymi skalami (zbudowany na zasadzie suwaka logarytmicznego) służący do szybkiego obliczania optymalnych prędkości lotu szybowca w danych warunkach (program uprawnienia budowlane na komputer).

krążek linowy - krążek z rowkiem na obwodzie wieńca do prowadzenia liny krążek Rayleigha* - urządzenie, którego zasadniczą częścią jest niewielki krążek zawieszony na sprężystym włóknie, przeznaczone do pomiaru prędkości akustycznej w określonym punkcie pola akustycznego (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
krążek rozproszenia - (nieostry) obraz punktu świetlnego tworzony przez soczewkę lub obiektyw przy niezbyt dokładnym ustawieniu ostrości - tj. odległości obiektywu od matówki, na której obserwowany jest obraz tego punktu krążek Seechiego - tarcza Secchiego krążenie atmosfery, cyrkulacja atmosfery - przemieszczanie mas powietrza atmosferycznego wywołane prądami wstępującymi w obszarze podzwrotnikowym i prądami zstępującymi w pobliżu biegunów.

krążenie płuczki (wiertniczej), cyrkulacja płuczki - ruch płuczki wiertniczej w otworze; k. p. lewe - z góry przestrzenią pierścieniową pomiędzy przewodem wiertniczym a ściankami otworu na jego dno i z powrotem przez przewód wiertniczy rurowy na powierzchnię; k. p. prawe - z góry przez przewód wiertniczy rurowy na dno otworu i z powrotem przestrzenią pierścieniową między przewodem wiertniczym a ściankami otworu (uprawnienia budowlane).

Krążenie prędkości

Krążenie prędkości, cyrkulacja prędkości - całka liniowa wektora prędkości o wzdłuż dowolnej krzywej zamkniętej krążkarka - w kablownictwie maszyna do zwijania przewodów w kręgikrążkowanie, rolkowanie - obróbka powierzchniowa przez nagniatanie narzędziem lub narzędziami o kształcie krążka osadzonymi obrotowo; krążki wykonuje się z hartowanej stali krążkowarka - maszyna do osadzania w cholewce krążków (oczek) do sznurowania obuwia (program egzamin ustny).
krążkownica - wielokrążkowe narzędzie do krążkowania powierzchni wewnętrznych na wiertarce; k. obraca się dookoła własnej osi i przesuwa się równolegle do osi obracającego się przedmiotu.
krążkownik - jednokrążkowe narzędzie do krążkowania powierzchni zewnętrznych na tokarce; k. jest przesuwany wzdłuż tworzącej obracającego się przedmiotu
krążnik - krążek lub wałek obrotowy w przenośniku podpierającym taśmę (w przenośniku taśmowym), lub po którym przetaczają się transportowane przedmioty (w przenośniku wałkowym).
krążnik - ciężki walec stanowiący element roboczy kruszarki-kołogniotu (opinie o programie).
krążownik - szybki nawodny okręt bojowy przeznaczony do zwalczania celów morskich (okrętów przeciwnika), lądowych (baz, umocnień brzegowych) i powietrznych (samolotów, rakiet), wyposażony w broń artyleryjską, torpedową, minową oraz śmigłowce lub wodno-samoloty krąży na - bud. rozbieralna pomocnicza konstrukcja podpierająca, pozwalająca na wykonywanie sklepień, łuków i innych podobnych konstrukcji budowlanych wykonywanych z cegły, kamienia, betonu lub żelbetu kreacja pary - tworzenie pary kreatyna - pochodna guanidyny, składnik białek występujących w organizmach zwierzęcych, głównie w mięśniach; k. krystalizuje z jedną cząsteczką wody w postaci płytek prawie nierozpuszczalnych w alkoholu i eterze; jest stosowana w badaniach biochemicznych (segregator aktów prawnych).

Kreba - zagrodzenie po obu burtach lugra, do którego spadają śledzie przy wytrząsaniu sieci.

kreda - górny system utworów geologicznych grupy mezozoicznej; (2) odpowiednio najmłodszy ze względu na czas powstawania utworów okres ery mezozoicznej.

Kreda - skała osadowa wapienna (wapień) składająca się z wapiennych szczątków drobnych zwierząt i glonów spojonych szlamem wapiennym; k. ma zastosowanie w przemyśle budowlanym cementowym, ceramiki szlachetnej i półszlachetnej, chemicznym, papierniczym, gumowym itp.; k. pisząca składa się głównie z pyłu kalcytowego (promocja 3 w 1).

45 565

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

Dodaj wpis:


Powiązane artykuły

Układ włókien drewna

Większość stwierdzonych szkód parkietów wynikała ze szkodliwego oddziaływania podłoża. Można tu wymienić zabarwienia, paczenie lub pęknięcia w miejscach narażonych na…

Odklejanie się płytek

Klej należy mocno naciągnąć na podłoże i rozprowadzić szpachlą grzebieniową aż do wytworzenia równomiernej warstwy o grubości co najmniej 3…

Przyczepność płytek

Przyczepność płytek i ich przyleganie do podłoża całą powierzchnią musi zapewnić warstwa zaprawy lub kleju. Osiągnięcie tego zależy od jakości…

Płytki z ceramiki szlachetnej

Niebezpieczeństwo odłamywania się krawędzi płytek jest niewielkie, gdy spoiny są wypełnione zaprawą o dużej wytrzymałości i dobrze zagęszczoną, związaną z…

45 565

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !