Blog

Kupiłem klucz licencyjny zdjęcie nr 2
23.02.2022

Kropelki roztopionego metalu

W artykule znajdziesz:

Kupiłem klucz licencyjny zdjęcie nr 3
Kropelki roztopionego metalu

W technice metalizacji natryskowej natryskiwany metal jest topiony za pomocą specjalnego pistoletu, a następnie za pomocą strumienia sprężonego powietrza jest rozpylany i narzucany na przygotowaną powierzchnię elementu (program uprawnienia budowlane na komputer). Kropelki roztopionego metalu uderzając o powierzchnię elementu i jedna o drugą przykrywają się tworząc warstwę metalu, która przywiera przez zakotwienie do nierówności podłoża. Wskutek niecałkowitego wypełnienia przestrzeni natryskiwanej warstwy przez cząsteczki metalu padające na podłoże oraz wskutek tworzenia się gazów w procesie natryskiwania powstają w naniesionej warstwie D metalu pustki i mikropory. Jednak dzięki utlenianiu cząsteczek metalu, lezących bliżej powierzchni, mikropory te zostają wypełnione przez tlenki metalu (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

W czasie drogi kropelek metalu od pistoletu do powierzchni podłoża tworzy się dookoła nich warstewka tlenkowa, a ponadto kropelki nieco krzepną, szczególnie w zewnętrznej części natryskiwanego strumienia. Wskutek tego do natryskiwanej warstwy dostają się wtrącenia z tlenków metalu, a powierzchnia warstwy wykazuje chropowatość. Uzupełnieniem tego krótkiego wprowadzającego opisu procesu natryskiwania i niektórych właściwości naniesionej w ten sposób warstwy są rys. od 110 do 112 (uprawnienia budowlane).

Przyjrzyjcie się dokładnie tym rysunkom. Porównajcie ich treść i z treścią już rozwiązanego zadania Z101. Macie już pewien zasób wiadomości o sposobie płomieniowego natryskiwania metalu z użyciem drutu oraz o właściwościach wykonanego tym sposobem pokrycia (program egzamin ustny).

Wyłączanie urządzenia

Aby uruchomić urządzenie do metalizacji, należy dokonać następujących czynności:

  • otworzyć na krótko zawory butli z tlenem i gazem w celu przedmuchania,
  • przyłączyć zawory redukcyjne do zaworów obu butli,
  • dołączyć węzę do zaworów redukcyjnych,
  • przyłączyć węzę do pistoletu,
  • wypróbować siłę ssania pistoletu (działanie iniekcyjne, przy którym gaz palny jest zasysany przez tlen),
  • wypróbować otwór do drutu (jego średnica musi być większa o 0,1 do 0,2 mm od średnicy drutu),
  • wprowadzić drut do otworu (koniec drutu należy uprzednio wyprostować, a krawędź zaokrąglić),
  • nastawić prędkość posuwu drutu (posuw następuje przez działanie turbinki z przekładnią zmienną napędzanej sprężonym powietrzem),
  • wypróbować zawór redukujący ciśnienie powietrza oraz wypróbować oddzielacze oleju i wody,
  • zapalić gaz i nastawić posuw drutu zaworem regulującym ciśnienie powietrza napędzającego turbinkę, następnie dodać tlenu i sprężonego powietrza do płomienia gazu przez otwieranie poszczególnych zaworów,
  • dokładnie wyregulować dopływ gazu, tlenu i sprężonego powietrza, jak również prędkość posuwu drutu, aź do prawidłowego rozpylenia stopionego metalu (opinie o programie).

Przy wyłączaniu urządzenia należy:

  • pozamykać zawory: gazowy, tlenowy i sprężonego powietrza przy pistolecie,
  • pozamykać zawory głównego doprowadzenia sprężonego powietrza przy oddzielaczach wody i oleju oraz zawory przy butlach z tlenem i gazem,
  • odciążyć zawory redukcyjne przez wykręcenie śruby dociskowej,
  • wykonać zabiegi pielęgnacyjne urządzenia, np. nasmarować pistolet, oczyścić przekładnię i ponownie napełnić ją smarem, oczyścić części dyszy szczotką drucianą (segregator aktów prawnych).

Z prawidłowym użytkowaniem, sprawdzaniem i konserwacją zarówno pistoletu do natryskiwania, jak i całego urządzenia, powinniście zapoznać się praktycznie pod okiem doświadczonego fachowca, ponieważ wadliwe użytkowanie bądź przygotowanie urządzenia prowadzi przeważnie do poważnych zakłóceń w jego funkcjonowaniu. Przy natryskiwaniu pilnujcie, aby stale była zachowana właściwa odległość dyszy pistoletu od pokrywanej powierzchni. Powierzchnie należy zawsze pokrywać ruchem krzyżowym (promocja 3 w 1). Przy wykonywaniu natryskiwania metalu robotnik jest narażony na działanie pyłu i oparów tlenków metali, gazu palnego i spalin, promieniowania świetlnego płomienia i luku elektrycznego oraz na działanie prądu elektrycznego.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Kupiłem klucz licencyjny zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Kupiłem klucz licencyjny zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Kupiłem klucz licencyjny zdjęcie nr 8 Kupiłem klucz licencyjny zdjęcie nr 9 Kupiłem klucz licencyjny zdjęcie nr 10
Kupiłem klucz licencyjny zdjęcie nr 11
Kupiłem klucz licencyjny zdjęcie nr 12 Kupiłem klucz licencyjny zdjęcie nr 13 Kupiłem klucz licencyjny zdjęcie nr 14
Kupiłem klucz licencyjny zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Kupiłem klucz licencyjny zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Kupiłem klucz licencyjny zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami