Księżyce Hipokratesa

Księżyce Hipokratesa

Księżyce Hipokratesa - figury geometryczne ograniczone lukami okręgów zbudowanych na trójkącie prostokątnym; średnicami dwóch okręgów są przyprostokątne, a trzeciego przeciwprostokątna (okrąg ten przechodzi przez wierzchołek kąta prostego) (program uprawnienia budowlane na komputer).

ksylamity - roztwory oleiste jedno- i dwuchloronaflalenów w oleju wrzecionowym z różnymi dodatkami, barwy ciemnobrunatnej, o silnym i przykrym zapachu naftalenu, używane w budownictwie jako środki grzybobójcze do nasycania drewna nina 3 izomerów (orto, meta i para), bezbarwna ciecz, palna, trudno rozpuszczalna w alkoholu i eterze; k. otrzymuje się głównie z lekkich frakcji smoły węglowej, stosuje się jako rozpuszczalnik i rozcieńczalnik farb i lakierów ksylit - lignit ksylolit - skałodrzew ksylometrowanie - sposób pomiaru miąższości drewna polegający na zanurzeniu go w wodzie i oznaczeniu objętości wody wypartej przez to drewno
ksyloza, C5H10O5 - cukier prosty, składnik wielu śluzów i gum roślinnych oraz hemiceluloz; k. otrzymuje się z otrąb, słomy, drewna i kaczanów kukurydzianych; k. jest stosowana jako pożywka w hodowli pseudodrożdży Torula i Monilla, służących do wzbogacania paszy dla bydła, używana jest również w przemyśle cukierniczym (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Kształt aerodynamiczny, kształt opływowy - kształt przedmiotu zapewniający jak najmniejszy opór ośrodka podczas ruchu tego przedmiotu
kształtka - element konstrukcyjny (np. cegła, rura, element izolacyjny) o złożonym kształcie kształtka ceramiczna - wyrób ceramiczny o różnym kształcie i przeznaczeniu, stosowany do budowy ścian, stropów, dachów lub w celach dekoracyjnych.

Kształtka kanalizacyjna - kształtka rurowa stanowiąca element przewodu kanalizacyjnego kształtka magnetowodu - część konstrukcyjna magnetowodu, której nie można podzielić na mniejsze części bez jej uszkodzenia (uprawnienia budowlane).

Kształtka ochronna

Kształtka ochronna - element wykonany z materiału ochronnego, przeznaczony do budowy osłon przed promieniowaniem kształtka rurowa - element do łączenia ze sobą poszczególnych odcinków rur, umożliwiający zmianę kierunku, zmianę przekroju czynnego oraz rozgałęzienie przewodu (kolanko, łuk, trójnik, czwórnik, zwężka itd.), albo do zamknięcia końca rury (korek, zaślepka) kształtka szklana - bud. wyrób budowlany jednoczęściowy (cegły, luksfery, płytki), uzyskany przez ukształtowanie masy szklanej w formach, lub dwuczęściowy (pustaki zatapiane), uzyskany przez spawanie dwóch osobno ukształtowanych części; k.s. stosowane są np. w stropach żelbetowych i w przegrodach budowlanych do przepuszczania przez nie światła kształtka wodociągowa - kształtka rurowa stanowiąca element przewodu wodociągowego (program egzamin ustny).

Kształtki wypełniające - elementy wypełnienia kolumny absorpcyjnej lub rektyfikacyjnej zapewniające równomierne zraszanie powierzchni i dostateczny czas zetknięcia cieczy z gazem; k.w. wykonywane są z materiałów ceramicznych i metalu w postaci pierścieni zwykłych, z przegrodami lub ze spiralą oraz kul, skrzydełek, siodełek itp.
kształtowanie (plastyczne) - sposób obróbki plastycznej, w którym dokonuje się zmiany kształtu materiału bez widocznego naruszenia jego spójności
kształtowanie próżniowe - formowanie próżniowe (opinie o programie).

Kształtownik - wyrób metalowy lub z tworzywa sztucznego, prosty, o znacznej długości przekroju poprzecznego, przy czym zarys tego przekroju charakteryzuje się tym, że odcinek prostej łączący dwa dowolne punkty zarysu wychodzi poza zarys; k. mogą być walcowane, ciągnione, gięte, wyciskane, tłoczone lub odlewane; w zależności od kształtu przekroju poprzecznego wśród k. rozróżnia się: ceowniki, teowniki, dwuteowniki, zetowniki i in (promocja 3 w 1).

Kształtownik iglicowy - kształtownik walcowany o asymetrycznym przekroju poprzecznym, złożony z główki, szyjki i stopki, przeznaczony na iglice do rozjazdów kolejowych kształtownik klockowy - kształtownik o symetrycznym przekroju poprzecznym, złożony z wąskiej główki, szerokiej szyjki i stopki, przeznaczony do budowy rozjazdów kolejowych (segregator aktów prawnych).

39 498

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2022 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

Dodaj wpis:


39 498

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2022 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !