Blog

22.04.2020

Kształt pasa

W artykule znajdziesz:

Kształt pasa

Kształt pasa

W przypadku gdy w stendzie wykonywana jest konstrukcja o różnym ukształtowaniu odcinków, jak np. konstrukcja łukowa, konieczność odwracania co drugiego odcinka narzuca nieco odmienny sposób ich formowania (program uprawnienia budowlane na komputer). Odcinki 1, 3 i 5 formowane są w pozycji normalnej, odcinki za 2, 4 i 6 należy przy formowaniu odwrócić o 180°. Położenie odcinków przy formowaniu uwidocznion. Z rysunku tego wynika, ze odcinki 1 i 6′, 2 i 5, 3 i 4 są identyczne i mogą być w konstrukcji z sobą zamieniane. Przy scalaniu więc elementów nie jest możliwe przeoczenie ich odwracania, gdyż jest to dokonywane automatycznie przy układaniu ich odpowiednio do przebiegu, kształtu pasa (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Górnego Przy wykonaniu w stendach nie jest konieczna numeracja kompletów. W każdym bowiem komplecie każdy odcinek konstrukcji może być zamieniony dowolnym odcinkiem o tym samym numerze kolejnym wykonanym w tym samym stendzie. Przy produkcji natomiast w kilku stendach odcinki powinny mieć cechę stendów, w których zostały wykonane (uprawnienia budowlane). Fotografie modelu stendu i modelu wykonanej w nim konstrukcji. Na fotografii konstrukcji widoczna jest dokładność przylegania do siebie płaszczyzn stykowych po sprężeniu odcinków konstrukcji na sucho. Kablobetonowe dźwigary dachowe hal jednokondygnacjowych o rozmaitych rozpiętościach zaprojektowane zgodnie z założeniami.
We wszystkich dźwigarach pas górny został ukształtowany według paraboli 2 stopnia. Sprężeniu podlegają zarówno pasy dolne, jak i górne (program egzamin ustny). Formowanie odcinków konstrukcji może być dokonywane jedną z metod opisanych w poz. 5.2. Scalanie dokonywane jest przez sprężenie pasów na sucho.
Krata wypełniająca dźwigary została dobrana w oparciu o studia. W dźwigarach płaskich krata jest bezkrzyżulcowa ze słupkami połączonymi sztywno z pasami, w stromych - składa się ona ze słupków i krzyżulców również połączonych z pasami i ze sobą sztywno (opinie o programie).

Formowane odcinki dźwigarów

Przy wykonaniu w stendach metodą 2 w jednym i tym samym stendzie mogą być formowane odcinki dźwigarów określonej rozpiętości zarówno dwu-, jak i jednospadowe.
Konstrukcja hal hangaru z dźwigarami dachowymi kablobetonowymi scalanymi na sucho. Rozpiętość hali wynosi 34 m, rozstaw podłużny słupów - 7,5 m (segregator aktów prawnych).
Schemat konstrukcyjny hangaru uwidoczniony. Konstrukcja składa się z dwudzielnych słupów zamocowanych w stopach typu kielichowego, z dźwigarów kablobetonowych opartych bezpośrednio na słupach stanowiących jednocześnie płaszczyzny świetlne oraz z przekrycia dachowego. Konstrukcję przekrycia dachowego górnego stanowią płyty kasetonowe o rozpiętości teoretycznej 7.50 m oparte bezpośrednio na dźwigarach. W przekryciu dolnym zastosowano płatwie o rozpiętości 7,50 m oparte w węzłach dolnych dźwigarów i oparte na nich płyty kasetonowe o rozpiętości teoretycznej 5,67 m.
Ściany zewnętrzne (nienośne) zostały wykonane w postaci ażurowych krat o wymiarach 7,50 X 3,50 m.

Na każdy więc przedział między dwoma słupami przypadają dwie kraty.
Przekrój pasa dolnego jest prostokątny. Uzbrojony on jest 6 kablami (6 X 12 0 5 mm) przebiegającymi po liniach prostych na całej długości dźwigara. Pas górny jest teowy. Kable sprężające, ten pas układane są w dwóch otwartych rowkach uformowanych w górnej powierzchni półek poziomych. Wszystkie słupki są dwudzielne. Przekroje ich jak również i krzyżulców są prostokątne.
Szkic zbrojenia odcinka I dźwigara, natomiast szczegółowe rozwiązanie konstrukcyjne węzła I (podporowego) (promocja 3 w 1). Rowki otwarte pasów górnych, w których układane są kable tego pasa, przechodzą na odcinkach o długościach ok. 150 cm od czoła dźwigara w normalne kanały zamknięte.
Wszystkie kable zakotwione są w stalowych blokach kotwiących. Wymiary i przekroje bloku kotwiącego i stożka blokującego. Ciężar bloku wynosi 0,87 kG, stożka kotwiącego - 0,19 kG, a zatem ciężar stali kompletu kotwiącego dla jednego kabla jest równv 1,06 kG.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami