Które przewody wentylacyjne mogą być ze sobą połączone?

W budownictwie mieszkalnym nie jest obojętne jak połączone są ze sobą przewody wentylacyjne. Faktem jest, że dzięki zbiorczym przewodom, jedną wentylację może stanowić kilka pomieszczeń (program na komputer). Jednak są ścisłe obwarowania jakie pomieszczenia mogą mieć wspólną wentylację.
Zbiorcze przewody wentylacji grawitacyjnej osobno łączą ze sobą pomieszczenia sanitarne i osobno pomieszczenia zamieszkiwane. Trudno przecież jest będąc w sypialni czuć odór wywiewanego powietrza z czyjejś kuchni lub łazienki.
ODPOWIEDNIE NORMY
W budynkach mieszkalnych zaleca się by odpływy powietrza z takich pomieszczeń jak:
-kuchnia,
-łazienka,
-WC czy z innych pomieszczeń bezokiennych, szły otworami usytuowanymi w górnej części ściany i były podłączone do pionowych kanałów systemów wentylacji grawitacyjnej lub mechanicznej (program na telefon).

ZASTRZEŻENIA CO DO WENTYLACJI

Które przewody wentylacyjne mogą być ze sobą połączone?

Zwraca się szczególną uwagę by do poszczególnych pionów wentylacyjnych były podłączone pomieszczenia o tym samym charakterze (program na egzamin ustny). Zatem wszystkie pomieszczenia sanitarne powinny być podłączone do jednego rodzaju pionów a mieszkalne i pobytowe do zupełnie innego.
Tak samo ma się sprawa z pomieszczeniami typu piwnice, pralnie czy suszarnie (promocja 3 w 1).
ZASTRZEŻENIA CO DO WENTYLACJI
Wyżej opisane zastrzeżenia dotyczą budynków, w których mieszka kilka lokatorów czyli budynków wielorodzinnych. Inaczej ma się sprawa, jeśli chodzi o budynek jednorodzinny.
W tego rodzaju domach dopuszcza się wspólne kanały wentylacyjne dla poszczególnych pomieszczeń. Jednak wentylacja w domach jednorodzinnych powinna być zaprojektowana i wykonana według wszelkich znanych norm oraz powinna zapewniać sumaryczną wymianę powietrza (segregator).
NOWOCZESNE PRZEWODY
W obecnych czasach wszelkiego rodzaju przewody wentylacyjne, dymowe czy spalinowe wykonane są z jak najlepszych materiałów. Dzięki temu przewody są antygrzybiczne, antybakteryjne. Używając w wentylacji tego rodzaju przewodów mamy stu procentową gwarancję, że dana wentylacja będzie miała znacznie lepsze parametry i będzie bardziej bezpieczna (opinie).

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

Powiązane artykuły

Wyroby hutnicze

Wyroby hutnicze do produktów usuwanych w procesie hutniczym, czyli przetwarzania substancji metalicznych, takich jak żelazo, stal, aluminium, miedź i inne,…

Pręty stalowe

Pręty stalowe do produktów w postaci walcowanych lub ciągnionych wałków wykonanych ze stali. Są jednym z szeroko dostępnych w różnych…

Punkty geodezyjne

Punkty geodezyjne, także punktami geodezyjnymi, są dokładnie i po wycelowaniu w punkty na powierzchni ziemi, które służą jako punkty odniesienia…

Działka gruntu

Działka gruntu do fragmentu ziemi, który jest oddzielony od innych działek lub terenów na podstawie prawnych lub geograficznych granic. Działka…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami