Blog
Kwestie budowlane natury geologicznej
W artykule znajdziesz:
Kwestie budowlane natury geologicznej
Działka pod dom
To takie miejsce, które jest przeznaczone pod budowę nowego budynku mieszkalnego. Chodzi o fragment ziemi, który określany jest mianem działki, a także posiada swój indywidualny numer i wpis, do tak zwanej Księgi Wieczystej.(program na komputer) Tak przygotowana działka, ma zazwyczaj status działki budowlanej, aby możliwe było dostosowanie jej do celu, na jaki jest ona przeznaczona. Mając na uwadze także kwestie natury geologicznej, warto jest wiedzieć, że nie wszystkie grunty są należycie dostosowane do zapotrzebowania planujących budowę.(program na telefon) Czasem dopiero po jakimś terminie okazuje się, że na przykład teren jest za bardzo podmokły, albo istnieją jakieś zupełnie inne warunki, które utrudniają dokonanie już pierwszych prac na danym terenie. Taka działka, chociaż mała okazać się może czasem bardzo trudna do wykorzystania w odpowiednim celu. Chodzić może o to, że znajdować się pod nią będą głazy, albo inne elementy znacznie utrudniające dokonywanie wykopów, czy na przykład inne prace związane z wylaniem samych już fundamentów.(promocja 3 w 1)Nawiezienie zupełnie nowego surowca
Taka działka, to coś co może bardzo skutecznie opóźnić niektóre prace budowlane.(program na egzamin ustny) Czasem konieczne być może także nawiezienie zupełnie nowego surowca, a potem usypanie go wokół. Może to być na przykład żwir, piasek, albo jakiś rodzaj utwardzacza. Gdy już uda się takie utwardzenie wykonać, okazać się może, że to dopiero początek problemów. Nieco głębiej położone warstwy ziemi, mogą być bardziej mokre, niż te wyżej, w efekcie ciężka konstrukcja może się potem znów zapadać.(segregator) Jeśli nie uda się tego odpowiednio wcześniej wykryć, kolejne prace osuszające albo dodatkowe utwardzanie, to takie czynności, które mogą być konieczne. Następnym etapem prac jest sprawdzenie ich skuteczności, a także wykonanie dodatkowych zabezpieczeń sprawiających, aby żadne niespodzianki nie były w stanie pokrzyżować planów budowy. A te jak wiadomo, mogą jeszcze potem trochę potrwać, bo od kilku do kilkunastu miesięcy włącznie. Jeśli ponownie nie pojawią się jakieś komplikacje.(opinie)
Najnowsze wpisy
Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…
Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…
53 465
98%
32