Blog
Linia wytwarzania filiżanek
W artykule znajdziesz:
Linia wytwarzania filiżanek zbudowana wspólnie przez firmy zachodnioniemieckie „Zeidler”, „Lippert” i „Riedhammer” obejmuje wszystkie operacje od formowania filiżanek do szlifowania wypalonych szkliwionych filiżanek włącznie. Linia uzupełniona jest czterema agregatami formująco-susząco-wykończeniowymi firmy „Zeidler”; na linii znajdują się pionowe przenośniki gromadzące firmy „Lippert” i dwa piece saniowo firmy „Riedhammer”. Piec do wypalania poszkliwionych wyrobów w temperaturze 950°C ma długość 40 m, pole przekroju 900x 250 mm (program uprawnienia budowlane na komputer).
Czas wypalania w piecu wynosi 60 min. Piece do wypalania wyrobów poszkliwionych w temperaturze 1380-fl400°C mają długość 60 m, czas wypalania 105 min. Wydajność linii 60 tys. filiżanek na dobę przy pracy trzyzmianowej pieców i pracy dwuzmianowej pozostałych urządzeń; linię obsługuje 26 ludzi.
Formowanie dużych wyrobów płaskich i drążonych. Półautomatyczną linię formowania i szkliwienia wyrobów nie wypalonych do jednorazowego wypalania opracowała firma „Dorst”. Kolejność urządzeń i operacji: podawanie galet masy 1, cięcie galet masy 2, rozprowadzanie półfabrykatu na urządzeniu trój wrzecionowym 3, przenoszenie półfabrykatu na jednowrzecionowy półautomat formujący 4 (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Operację przestawiania uformowanego wyrobu na przenośnik do pierwszego suszenia 5 w formie lub na formie wykonuje się ręcznie; miejsce operatora zaznaczono kółkiem z dwoma czarnymi segmentami. Wykończanie na urządzeniu 6 i przytwierdzanie uszek na urządzeniu 7 połączono z operacjami ręcznymi (miejsca operatora są pokazane) (uprawnienia budowlane). Zależnie od rodzaju produkcji stosuje się albo suszarkę półkową, albo suszy przy zastosowaniu promieni podczerwonych 8. Następnie przeprowadza się szkliwienie na urządzeniu 9 natryskującym szkliwo na wysuszony czerep, przestawienie wyrobów na półki przenośnika oraz ich przewiezienie do czyszczenia spodów 10 (w przypadku wyrobów porcelanowych) i do wypalania ,,na ostro” po poszkliwieniu (program egzamin ustny).
Operacja przytwierdzania dwóch uszek
Linia daje do 400 dużych wyrobów na godzinę; obsługuje ją 6 ludzi. Uszka do filiżanek wykonuje się z masy o wilgotności 19-22% przez tłoczenie za pomocą półautomatów. D > przecinania uszek może być stosowany automat firmy „Netsch”, model 590, rozdzielający parę uszek i doprowadzający je przenośnikiem na miejsce ich przytwierdzania do filiżanek. Wydajność automatu 55 podań na minutę, zapotrzebowanie na moc 0,12 kW (opinie o programie).
Operacja przytwierdzania dwóch uszek w pozycji pionowej lub poziomej może być przeprowadzona przy użyciu podwójnego urządzenia firmy „Dorst”, model NM 0/2. Wyroby podsuszone do stanu stwardnienia przesuwają się na przenośniku 1, operator B przestawia je z przenośnika na ramię 7 urządzenia i w ślad za tym przestawia wyrób z uchwytami z ramienia 6 na półki suszarki 9. W pozycji 3 wyrób poddaje się odmuchiwaniu i skierowuje na pozycję 5 w celu automatycznego przyklejenia dwóch uszek przy ręcznym podawaniu ich (operator A) z szafy zbiorczej 8, w której należy utrzymywać niezbędną wilgotność (segregator aktów prawnych).
Wydajność automatu 230-900 szt./h, moc pobierana 0,5 kW. Półsuche formowanie mas ceramiki szlachetnej o wilgotności np. 6-i-8% można na razie zastosować tylko do mas fajansowych ze zwiększoną zawartością wiążącego składnika ilastego. Badania Ukraińskiego Naukowo-Badawczego Instytutu Przemysłu Szklarskiego (UNIISP) [558] wykazały, żo proces takiego prasowania jest trójstopniowy, a mianowucie: stopień pierwszy — ciśnienie 7,5y8 MPa (75-f80 kG/
/cm2), drugi 15-6 MPa (150-M00 kG/cm2), trzeci 35-50 MPa (350-500 kG/cin2). Biuro konstrukcyjne UNIISP opracowało konstrukcję prasy-auto- matu PRB-1 do formowania małych talerzy fajansowych. Wydajność prasy, zgodnie z projektem G00 szt./h, ogólny nacisk 980 kN (100 T), pobór mocy 5 kW. Ze względów ekonomicznych formowanie takio jest korzystne, ale sama metoda nie została jeszcze opanowana (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32