Blog

Szkło lustrzane zdjęcie nr 2
21.07.2022

Linie żyłek

W artykule znajdziesz:

Szkło lustrzane zdjęcie nr 3
Linie żyłek

W celu uzyskania pożądanego desenia posadzkę dzieli się na poszczególne części cienkimi wkładkami (żyłkami) metalowymi, szklanymi, łupkowymi itp. o grubości 1-3 mm. Wkładki układa się na gotowej, wyrównanej dolnej warstwie i zamocowuje się masą cementową. Przestrzenie między wkładkami (żyłkami) wypełnia się masą terrazzową o odpowiednim składzie i zabarwieniu. Wkładki (żyłki) nie tylko rozgraniczają poszczególne części deseni, ale również zapobiegają powstawlaniu rys na powierzchni posadzki. Linie żyłek powinny się wyraźnie odznaczać i znajdować na tym samym poziomie co terrazzową (program uprawnienia budowlane na komputer). Zamiast wkładek można stosować wzorniki (wkładki projektowanego kształtu). Z prostolinijnych i wzorzystych wkładek można tworzyć najrozmaitsze desenie posadzek terrazzowo-mozaikowych dają obraz posadzek, fryzów i rozetek po wypełnieniu masą terrazzową.

Przy doborze deseni i zabarwień uwzględnia się kształt i wymiary pomieszczenia. W pomieszczeniach nie mających wnęk lub występów, o jednym poziomie, posadzki wykonuje się jednolite, w jednym kolorze lub z nieznacznym deseniem (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Na klatkach schodowych i w hallach stopniom nadaje się odcień jaśniejszy od ogólnego tła, aby je wyodrębnić. W pomieszczeniach z dużą ilością przerw w ścianach (drzwi, wnęki, przejścia) rysunek posadzki należy przystosować do tych przerw. Na posadzkach o kształcie regularnym (kwadrutowym, prostokątnym itp.) rysunek powinien akcentować geometryczną formę pomieszczenia (na przykład dla pomieszczeń prostokątnych rysunek w postaci płyt) (uprawnienia budowlane). W pomieszczeniach w i el obocznych lub okrągłych stosuje się deseń z pasków równoległych do ścian.

Układanie warstwy terrazzowej

Wykonanie posadzki terrazzowej obejmuje dwie podstawowe czynności: 1. ułożenie podkładu, 2. ułożenie warstwy terrazzo. Podkład można układać tylko na gotowym podłożu. Podłoże betonowe, na które układa się podkład, powinno być starannie oczyszczone z kurzu i brudu, zwłaszcza z gipsu, a następnie zwilżone. Powierzchnia podkładu powinna być równa, ale nie wypalana. Gładką i szczelną powierzchnię podłoża betonowego należy nasiekać a później oczyścić i zmyć wodą (program egzamin ustny).

Rzędną powierzchni podkładu ustala się dopiero po przygotowaniu podłoża i sprawdzeniu jego powierzchni. Normalna grubość podkładu powinna wynosić 15-h20 mm, ale w każdym wypadku grubość tę ustala się zależnie od projektowanej rzędnej czystej podłogi i grubości warstwy terrazzowej (zwykle nie więcej niż 20-25 mm). Warstwę podkładu układa się między drewnianymi łatami ułożonymi w odległości jedna od drugiej 1-1,5 m i wyrównanymi za pomocą poziomnicy. Po ułożeniu zaprawy wyrównuje się ją łopatką i wygładza packą i łatą. Wyrównaną masę ubija się lekko uderzając drewnianym ubijakiem lub packą aż do wystąpienia na powierzchni mleka cementowego i utworzenia się rHa warstwie cementowej tłustej i mocnej powłoki (opinie o programie).

Z chwilą gdy cement zaczyna wiązać, obróbkę powierzchni kontynuuje się za pomocą tarki i wałków ugniatających; powierzchnia powinna być chropowata i mało śliska. Podkład przecina się dłutem lub kielnią dla utworzenia szczelin dylatacyjnych, które następnie wygładza się tarką z żeberkiem. Podkład należy polewać wodą w ciągu 3 - 4 dni lub obłożyć go wilgotnymi matami (segregator aktów prawnych). Nie wolno w żadnym razie dopuścić do wysychania i trzeba chronić go przed działaniem promieni słonecznych. Układanie warstwy terrazzowej obejmuje następujące czynności: wytyczenie podłogi, ułożenie drewnianych łat i wzorników według linii zaprojektowanego rysunku, naniesienie warstwy terrazzowej, sprawdzenie jej powierzchni według znaków kierunkowych i wzorników, usunięcie łat i wypełnienie bruzd. Najlepsze powiązanie z podkładem osiąga się układając warstwę terrazzo bezpośrednio po wykonaniu podkładu. Przy wykonywaniu posadzek jednobarwnych masę terrazzową układa się według łat kierunkowych, których grubość równa jest grubości warstwy terrazzowej (promocja 3 w 1). Łaty układane są w odległości 1-1,5 m jedna od drugiej.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Szkło lustrzane zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Szkło lustrzane zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Szkło lustrzane zdjęcie nr 8 Szkło lustrzane zdjęcie nr 9 Szkło lustrzane zdjęcie nr 10
Szkło lustrzane zdjęcie nr 11
Szkło lustrzane zdjęcie nr 12 Szkło lustrzane zdjęcie nr 13 Szkło lustrzane zdjęcie nr 14
Szkło lustrzane zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Szkło lustrzane zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Szkło lustrzane zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami