Blog

10.03.2022

Magnes proszkowy

W artykule znajdziesz:

Magnes proszkowy

Magnes proszkowy - magnes trwały wykonany z proszków materiałów magnetycznie twardych; m.p. można formować w dowolnych kształtach magnes skupiający - magnes ogniskujący magnes stały - magnes trwały magnes tlenkowy - magnes ferrytowy magnes tłumiący (przyrządu pomiarowego) - magnes, którego oddziaływanie na odpowiedni element ruchomy przyrządu wytwarza moment tłumiący (program uprawnienia budowlane na komputer).

Magnes torowy - magnes trwały lub elektromagnes, który w określonych warunkach oddziaływa na zasadzie indukcji elektromagnetycznej na urządzenie znajdujące się na przejeżdżającym nad nim pojeździe Magnesowanie - nadawanie ciału ferromagnetycznemu własności magnesu magnesyn - przetwornik elektromagnetyczny do zdalnego przekazywania położeń kątowych wału; m. ma uzwojenie równomiernie nawinięte na rdzeniu toroidalnym, wirnik w postaci magnesu trwałego; przekazywanie danych umożliwia łącze magnesynowe; m. są stosowane do przekazywania na odległość wskazań przyrządów pomiarowych (program uprawnienia budowlane na ANDROID).magnesyn nadawczy - magnesyn, którego wielkością wejściową jest położenie kątowe wirnika, wielkościami wyjściowymi zaś są napięcia odprowadzane z zacisków uzwojenia stojana; uzwojenie to spełnia również rolę uzwojenia wzbudzenia

Magnesyn odbiorczy - magnesyn, którego wielkością wejściową jest napięcie doprowadzone do zacisków stojana, wielkością wyjściową zaś położenie kątowe wirnika. magneśnica - część maszyny elektrycznej przeznaczona zasadniczo do wytwarzania strumienia magnetycznego. magneśnica - elektromagnes, którego pole magnetyczne wykorzystywane jest do magnesowania magnesów trwałych (uprawnienia budowlane).

Magneto biologia

Magneto biologia - dział biologii zajmujący się badaniem wpływu pola magnetycznego na obiekty biologiczne. magnctochemia - dział chemii wykorzystujący oddziaływanie pola magnetycznego na ciała stałe, ciekłe i gazowe do badania ich własności fizycznych i chemicznych. magnetodielektryk - niejednorodny materiał magnetyczny złożony z proszków ferromagnetyków oraz dielektryku (bakelitu, szkła wodnego, szelaku) izolującego elektrycznie poszczególne ziarna ferromagnetyku i wiążącego je w zwartą całość; m. są stosowane jako materiały magnetycznie twarde i miękkie głównie w urządzeniach wielkiej częstotliwości ze względu na małe straty magnetyczne i dużą stałość przenikalności magnetycznej (program egzamin ustny).

Magnetodynamika - dział nauki o magnetyzmie obejmujący badania zjawisk magnetycznych w zależności od czasu, np. zjawiska w okresowo zmiennych polach magnetycznych.

Magnetofluidodynamika - nauka zajmująca się ruchem płynów przewodzących prąd elektryczny, poddanych działaniu pola magnetycznego; m. obejmuje magnetohydrodynamikę i magnetoga- zodynamikę. magnetofon - urządzenie elektryczne do magnetycznego zapisywania i odtwarzania dźwięku, przeważnie z taśmy magnetycznej; m. składa się z zespołu przesuwającego taśmę, głowic (zapisującej, odtwarzającej i kasującej), wzmacniacza częstotliwości akustycznej, generatora wielkiej częstotliwości i obudowy (opinie o programie).

Magnetogazodynamika, magnetodynamika gazów, MGD - dynamika płynów ściśliwych przewodzących w polu magnetycznym, gdy energia pól elektrycznych jest znacznie mniejsza niż energia pól magnetycznych (segregator aktów prawnych).

Magnetograf - przyrząd do fotograficznego ciągłego zapisywania przebiegu zmian pola magnetycznego Ziemi w czasie; składa się zwykle z trzech magnetometrów, źródła światła i mechanizmu do przesuwu taśmy światłoczułej; w m. zapisuje się na taśmie deklinację magnetyczną oraz składową poziomą i pionową natężenia geomagnetycznego; m. stosuje się w’ obserwatoriach geofizycznych. magnetogram - zapis zmian, jakim ulega magnetyzm w danym miejscu, wykonany przez magnetograf (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

03.05.2024
Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych to zawód, który często mylony jest z podobnym stanowiskiem, mianowicie z kierownikiem budowy. W związku z tym,…

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami