Blog

10.03.2022

Magnetron synchroniczny

W artykule znajdziesz:

Magnetron synchroniczny

Magnetron synchroniczny - magnetron, w którym wirnik elektronowy obiega obszar oddziaływania synchronicznie z prędkością fazową jednej z harmonicznych przestrzennych fali elektromagnetycznej, wytworzonej w linii opóźniającej, tworzącej zamknięty pierścień magnetron toroidalny, torotron - magnetron synchroniczny bezmagnesowy, w postaci toroidu mającego na wewnętrznych ściankach wycięcia stanowiące rezonatory wnękowe magnetron wielownękowy - magnetron synchroniczny o anodzie wykonanej w postaci bloku zawierającego parzystą liczbę rezonatorów wnękowych (program uprawnienia budowlane na komputer).

Magnetron wnękowy - magnetron o anodzie z wnękami rezonansowymi równoległymi do osi i rozmieszczonymi symetrycznie dookoła katody magnetyk, materiał magnetyczny - materiał charakteryzujący się możliwością zwiększania strumienia magnetycznego; z oh. leż diamagnetyk, ferrimagnetyk, ferromagnetyk, paramagnetyk magnetyka - metoda magnetyczna badania wgłębnej budowy geologicznej przez mierzenie rozkładu naturalnego pola magnetycznego Ziemi i śledzenie jego zmian w czasie magnetyt, żelaziak magnetyczny - minerał z grupy spineli, tlenek żelazawo-żelazowy, Fe?0.i; podstawowa, najbogatsza ruda żelaza (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Magnetyzacja - namagnesowanie magnetyzacja szczątkowa - indukcja szczątkowa magnetyzm - zespół zjawisk przejawiający się jako oddziaływanie wzajemne pomiędzy prądami elektrycznymi, prądami i magnesami (tzn. ciałami mającymi moment magnetyczny) oraz pomiędzy magnesami, realizowane przez pole magnetyczne powstające w danym układzie; rozróżnia się m. mikrocząstek, m. ciał, tj. zespół oddziaływań wzajemnych atomów i molekuł, oraz m. ciał niebieskich i przestrzeni kosmicznej. Magnetyzm szczątkowy - indukcja szczątkowa magnetyzm ziemski, geomagnetyzm - ogół zjawisk wywoływanych przez pole magnetyczne Ziemi (uprawnienia budowlane).

Magnez

Magnez, Mg - pierwiastek chemiczny II grupy głównej układu okresowego (berylowce), liczba atomowa 12, o własnościach zasadowych; m. jest srebrzystobiałym metalem lekkim; jest trwały na powietrzu dzięki cienkiej warstwie tlenku pokrywającego jego powierzchnię; m. jest jednym z najpospolitszych metali, występuje w wielu krzemianach; głównymi minerałami m. są dolomit i magnezyt; m. występuje w święcie roślinnym jako składnik chlorofilu; metaliczny m. stosuje się do produkcji lekkich stopów, do fotografii, do odwadniania, syntez organicznych itd. (program egzamin ustny). magnez hutniczy - magnez otrzymywany w procesie hutniczym przez redukcję termiczną tlenu magnezu z dolomitu przy użyciu krzemu magnezja biała węglan magnezowy magnezja palona - tlenek magnezowy magnezja techniczna - magnezyt kaustyczny magnezyt - minerał, węglan magnezowy, MgCOi; użytkowany po wypaleniu do produkcji materiałów ogniotrwałych do pieców przemysłowych, w budownictwie (tynki), w przemyśle ceramicznym (izolatory), w przemyśle materiałów ściernych, jako wypełniacz do farb, papieru i kauczuku, do wyrobu cementu magnezjowego; źródło otrzymywania magnezu i jego związków magnezyt kaustyczny (opinie o programie),

Magnezja techniczna - produkt uzyskany przez wypalanie w temp. 750-800″C magnezytu naturalnego zawierającego powyżej 80% tlenku magnezowego (MgO) i zmielenie go; m.k. stosowany jest jako materiał wiążący do spoiw budowlanych powietrznych magnezyt spieczony, klinkier magnezytowy - podstawowy półprodukt do otrzymywania magnezytowych, chromomagnezytowych, magnezytowo- dolomitowych i niektórych innych materiałów ogniotrwałych oraz do sporządzania mas i zapraw; otrzymywany przez prażenie naturalnego magnezytu w piecach szybowych lub obrotowych. gdzie ulega on rozkładowi (segregator aktów prawnych).

Magnezyt topiony - półprodukt do wytwarzania najwyższej klasy magnezytowych wyrobów ogniotrwałych otrzymywanych przez stapianie czystych odmian magnezytów spieczonych w elektrycznych piecach łukowych magniko - stop magnetycznie twardy stosowany podobnie jak alniko; skład: 14% Ni. 24% Co, 8% Al, 3% Cu, reszta Fe magnikon - wzmacniacz elektromaszynowy dwustopniowy z polem poprzecznym stosowany w układach regulacji napięcia prądnic synchronicznych mniejszej mocy (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami