Blog

Pustaczarki o napędzie ręcznym zdjęcie nr 2
28.01.2020

Materiały pochodzenia roślinnego

W artykule znajdziesz:

Materiały pochodzenia roślinnego

Pustaczarki o napędzie ręcznym zdjęcie nr 3
Materiały pochodzenia roślinnego

Materiały pochodzenia roślinnego. Do tej grupy materiałów izolacyjnych stosowanych w kraju należą:
a) płyty pilśniowe porowate,
b) płyty trzcinowe,
c) płyty wiórkowo-cementowe,
d) płyty z targanu lnianego (bitumit) (program uprawnienia budowlane na komputer).

Wszystkie te materiały pod wpływem zawilgocenia w ciągu dłuższego okresu czasu podlegają procesom gnilnym, podatne są na rozwój grzyba i działanie owadów. Należy je więc stosować tylko wtedy, gdy można je zabezpieczyć przed zawilgoceniem lub też zapewnić dostęp powietrza i możliwość wysychania w razie zawilgocenia. W przypadkach, gdy nie ma możliwości zabezpieczenia płyt przed zawilgoceniem, należy je chemicznie uodpornić przeć gniciem, grzybem i drobnoustrojami. Ponadto ze względu na niedostateczne ich odporność ogniową  z wyjątkiem płyt wiórkowo-cementowych  płyt te powinny być również chemicznie uodpornione na ogień (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Materiały izolacyjne o strukturze plastra miodu. Materiały te produkowane są w postaci płyt warstwowych. Strukturę wnętrze płyty tworzy się z takich materiałów jak karton, płyty pilśniowe twarde, folia aluminiowa, tkanina przesycona żywicami syntetycznymi itp. Sklejone warstwy tworzące regularne komórki, ustawione prostopadle do płaszczyzny płyty, wypełnione są materiałem izolacyjnym, np. pianizolem, styropianem, kruszywem perlitowym itp (uprawnienia budowlane). Płyty tak wykonane mają znaczną sztywność. Płyty o strukturze plastra miodu mają przyklejone obustronnie okładziny z blachy aluminiowej, sklejki, płyt pilśniowych twardych, z płyt azbestowo-cementowych itp.

Izolacje paroszczelne

Izolacje paroszczelne stosowane w naszym kraju podzielić można w zależności od rodzaju zastosowanego materiału na pięć następujących grup:
a) tynki i gładzie cementowe z użyciem środków uszczelniających,
b) powłoki z lakierów i farb olejnych lub farb syntetycznych o znacznym oporze dyfuzyjnym,
c) powłoki z lepiku bitumicznego jedno- lub kilkurazowe, jak Abizol G Emasfit i Izolit,
d) papa asfaltowa na lepiku bitumicznym lub kilka warstw z papy asfaltowej i z papy niepowlekanej na lepiku bitumicznym (program egzamin ustny),
e) folie aluminiowe przyklejone klejem syntetycznym lub lepikiem asfaltowym oraz folie z tworzyw sztucznych.

Zestawienie niektórych z najnowszych materiałów stosowanych do izolacji paroszczelnej wraz ze wskaźnikami przepuszczalności pary wodnej podano w tablicy 2-1. Dla porównania podano również wskaźniki przepuszczalności pary kilku materiałów stosowanych do izolacji cieplnej. Najlepszymi i najbardziej rozpowszechnionymi materiałami do izolacji paroszczelnej są materiały z papy i folii (opinie o programie). Spośród pap lepsze są papy asfaltowe, bardziej odporne na starzenie i zawilgocenie niż papy smołowe. Stosowane do izolacji papy powinny odpowiadać obowiązującym normom PN-70/B-27604 i PN-70/B-27617. Do przyklejania papy stosuje się lepiki asfaltowe na gorąco, zgodnie z normą PN-58/C-96177 (segregator aktów prawnych).

Folie z polichlorku winylu przykleja się klejem syntetycznym PCW/CH, a folie z polietylenu łączy się przez zgrzewanie. Folie aluminiowe o dostatecznej sztywności przymocowuje się do warstwy izolacji cieplnej lub do szkieletu prefabrykatu albo przykleja się do warstwy izolacji cieplnej lepikiem asfaltowym lub klejem syntetycznym. Do uszczelniania spoin w złączach elementów prefabrykowanych stosowane są: taśmy uszczelniające, specjalne uszczelki oraz kity uszczelniające.

Taśmy uszczelniające. Taśmy uszczelniające wykonywane są z płótna bawełnianego nasyconego asfaltem lub plastyczną masą izolacyjną (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Pustaczarki o napędzie ręcznym zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Pustaczarki o napędzie ręcznym zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Pustaczarki o napędzie ręcznym zdjęcie nr 8 Pustaczarki o napędzie ręcznym zdjęcie nr 9 Pustaczarki o napędzie ręcznym zdjęcie nr 10
Pustaczarki o napędzie ręcznym zdjęcie nr 11
Pustaczarki o napędzie ręcznym zdjęcie nr 12 Pustaczarki o napędzie ręcznym zdjęcie nr 13 Pustaczarki o napędzie ręcznym zdjęcie nr 14
Pustaczarki o napędzie ręcznym zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Pustaczarki o napędzie ręcznym zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Pustaczarki o napędzie ręcznym zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami