Blog
Mechanizm mieszania
W artykule znajdziesz:
Mechanizm mieszania
Zasuwa podwieszona na czterech rolkach jest uruchamiana zębatką palcową napędzaną silnikiem elektrycznym za pośrednictwem skrzyni przekładniowej (program uprawnienia budowlane na komputer).
Ruchy zasuwy są ograniczone wyłącznikami krańcowymi. Mechanizm mieszania składa się z dwóch mieszadeł: poczwórnego i potrójnego, wyposażonych w niezależne silniki elektryczne z motoreduktorami, dwa mieszadła stale i zgarniacz. Wszystkie te elementy zamontowane są na wspólnej ramie podwieszonej obrotowo na wale ułożyskowanym w górnej części ramy betoniarki. Łopaty mieszadeł i zgarniacz są umocowane w korpusach za pomocą sprężyn śrubowych, których napięcie jest regulowane śrubami.
Rama mieszadeł napędzana jest silnikiem elektrycznym za pośrednictwem kątowej skrzyni przekładniowej, walu pionowego, połączonego z nią za pomocą sprzęgła elastycznego (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Napęd wyciągu kosza wsypowego składa się z silnika dźwigowego z wbudowanym hamulcem, przekładni kątowej połączonej z silnikiem za pomocą sprzęgła zębatego oraz dwóch bębnów linowych. Kosz wsypowy zaopatrzony w cztery koła jezdne jest podwieszony na dwóch linach. Skrajne położenie kosza ustalają wyłączniki krańcowe (uprawnienia budowlane). Do górnej krawędzi mieszalnika na połowie obwodu przymocowana jest perforowana rura przeznaczona do podawania wody dozowanej poprzez wodomierz przepływowy. Wszystkie mechanizmy betoniarki są uruchamiane przyciskami z pulpitu sterowniczego, umieszczonego z boku maszyny.
Elektryczny silnik napędu wraz ze skrzynią przekładni zębatej usytuowane są centralnie. W mieszalniku walcowym znajdują się mieszadła łopatkowe szybkoobrotowe i wolnoobrotowe. Przewód doprowadzający wodę usytuowany jest na obrzeżu mieszalnika i posiada otwory od wewnątrz (program egzamin ustny). Z boku usytuowane są dźwignie sterujące napędem kosza zasypowego oraz zasuwy wyładowczej.
Pojemność użyteczna
Betoniarki typu „Schlosser” przystosowane są do usytuowania na trwałej konstrukcji wsporczej i dlatego racjonalne jej wykorzystanie może mieć miejsce jedynie w stacjonarnych wytwórniach masy betonowej lub w stałych zakładach prefabrykacji. Do betoniarek o mieszaniu przymusowym należy również zaliczyć betoniarkę stałą z górnym napędem mieszadeł - wielosilnikowym, gdzie trzy silniki elektryczne usytuowane są mimośrodowo (opinie o programie).
Dla właściwego obliczenia wydajności betoniarek konieczne jest uprzednie określenie ich podstawowych parametrów, a przede wszystkim pojemności mieszalnika (podawanej w charakterystyce technicznej każdej betoniarki), tj. pojemności roboczej qr, która stanowi sumę objętości suchych składników jednego zarobu (cementu, piasku oraz żwiru) wyrażoną w litrach. Pojemność użyteczna qu natomiast stanowi objętość gotowej masy betonowej otrzymanej z jednego zarobu. Wreszcie pojemność geometryczna qg betoniarki obejmuje całkowitą wewnętrzną objętość mieszalnika bez uwzględnienia objętości, jaką zajmują wewnętrzne urządzenia służące do mieszania zarobu.
Drugim ważnym czynnikiem mającym decydujący wpływ na wydajność betoniarki jest czas trwania cyklu roboczego, w którego skład wchodzą: czas trwania pracy kosza wsypowego, czas trwania pracy mieszalnika ora; czas opróżniania mieszalnika (segregator aktów prawnych).
Cykl pracy kosza składa się z następujących czynności: napełnianie kosza suchymi składnikami (dozowanie), podnoszenie go, opróżnianie jego zawartości (wsypywanie) do mieszalnika i opuszczanie kosza. Czynności wchodzące w cykl pracy mieszalnika to napełnianie mieszalnika (opróżnianie kosza), mieszanie składników i opróżnianie mieszalnika. Cykl pracy mieszalnika jest dłuższy od cyklu pracy kosza i dlatego też czas trwania cyklu pracy mieszalnika przyjmuje się za podstawę do określania wydajności betoniarki (promocja 3 w 1).
Zasadą pracy betoniarki o pracy okresowej powinno być, aby napełnianie kosza (dozowanie) składnikami suchymi odbywało się podczas mieszania składników poprzedniej porcji zarobu. Tylko w tym przypadku można zapewnić nieprzerwane wytwarzanie poszczególnych porcji masy betonowej, co jest warunkiem osiągnięcia pełnej wydajności betoniarki.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32