Blog
Metoda elektrotermiczna sprężania uprawnienia budowlane
W artykule znajdziesz:
Metoda elektrotermiczna sprężania uprawnienia budowlane
Zastosowana w tej technologii produkcji metoda elektrotermiczna sprężania jest metodą bardzo prostą i nie wymagającą większych nakładów inwestycyjnych. Metoda ta jednak wykazuje również i kilka poważnych wad, jak znaczne okresowe zużycie prądu, duży nakład pracy koniecznej do wykonania na końcach prętów zakotwień oraz konieczność przeprowadzenia naciągu prętów na oddzielnym stanowisku poza taśmą produkcyjną (program uprawnienia budowlane na komputer).
Dla usunięcia tych wad została opracowana w CSRS metoda mechanicznego naciągu i sprężania prętów przy użyciu maszyny. Zasada działania urządzenia do sprężania polega na zakotwieniu prętów w specjalnych kotwiach, następnie na uruchomieniu prasy przytwierdzonej do ramy oporowej (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Pod działaniem prasy ramiona urządzenia naciągowego przybierają położenie zbliżone do poziomego, na skutek czego rozsuwają się kotwie z zamocowanymi w nich prętami i następuje sprężenie prętów. Naciągnięte o konieczną do wywołania naprężeń w stali długość Al pręty zostają następnie nałożone na kotwie formy oporowej, która podstawiona pod maszynę naciągową zostaje podniesiona do poziomu umożliwiającego ten zabieg pc odpowiedni podnośnik (uprawnienia budowlane).
Wydłużenie prętów przekracza nieco wydłużenie powiadające założonym naprężeniom w celu umożliwienia założenia prętów w odpowiednich uchwytach formy oporowej. Po obniżę ciśnienia oleju w prasie hydraulicznej 7 i obniżeniu formy do położenia normalnego pręty pozostają w formie w stanie naprężonym. Tego rodzaju urządzenie naciągowe oparte na mechanicznej metodzie włączone do linii produkcyjnej zostało całkowicie zautomatyzować Wszystkie czynności tej maszyny-automatu przeprowadzane są w cyklu 10-3 nutowym na podstawie zaprogramowanego kodu. Do zbrojenia sprężającego stosowana jest w Czechosłowacji stal prętom o symbolu R-40 o granicy plastyczności 40 kG/mm2, ulepszona przez plastyczną obróbkę na specjalnej maszynie z podwyższoną przez tę operację granicą plastyczności do 55-58 kG/mm (program egzamin ustny). Ponieważ do sprężania stosowne są płyty o długości 6,20 m, do osiągnięcia tej podwyższonej granicy plastyczności konieczne jest wydłużenie tych prętów o 25 mm. Ostatnio zabieg ulepszenia stali przez wyciągnięcie przeprowadza się na zautomatyzowanej do mechanicznego sprężanie stali, specjalnie przystosowanej do równoczesnego zabiegu ulepszenia i sprężenia stali w jednej operacji.
Ulepszony wariant
Jest to ulepszony wariant wyżej rozwiązania, w którym zastosowano dodatkowo przeciągarkę r± oraz płytę dociskową (opinie o programie).
Wydajność roczna tej linii produkcyjnej wy 30 000 m3 betonu.Wskaźniki świadczą o wysokich efektach produkcyjnych stosowanej metody technologicznej. W niektórych wytwórniach w ZSRS | stosuje się płyty dociskowe, które wywierają nacisk na wibrowany na K wibracyjnym beton za pośrednictwem worków gumowych ze sprężonym powietrzem, wstawianych pomiędzy ramę płyty dociskowej i płytę górną. Po wstępnym zagęszczeniu betonu na stole wibracyjnym opuszcza się na beton płytę wibrującą z naciskiem pneumatycznym i łączy tę płytę ze wspornikiem stołu wibracyjnego za pomocą sworzni zaczepionych w uchwycie przegubowym p obciążającej (segregator aktów prawnych). Teraz doprowadza się do worków gumowych sprężone powie z kompresora o ciśnieniu 5-1-9 atn. Ciśnienie w workach wynosi 2 atn. W przypadku przekroczenia tego ciśnienia zawory bezpieczeństwa umies w przewodach doprowadzających włączają się automatycznie.
Równnie z doprowadzeniem powietrza sprężonego do worków gumowych w się z powrotem stół wibracyjny i wibratory płyty górnej. Po zagęszczeniu betonu otwiera się górny zawór i wypuszcza powietrze z worków, wyciągi rdzenie i podnosi płytę obciążającą. Uformowaną i zagęszczoną płytę kanwą przenosi się następnie do komory obróbki termicznej. W tej technologii produkcji ciężar płyty obciążającej zostaje zwiększona wskutek nacisku sprężonego powietrza o ok. 10% w porównaniu z ciężaru płyty w poprzednim urządzeniu, a ciśnienie na beton wzrasta o 150-1-200 G Nacisk ten wywierany na beton w czasie wibrowania zwiększa znacznie zagęszczenie betonu (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32